Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vairākus sociālos pakalpojumus plāno nodot biedrībai

Bauskas novada veselības un sociālajā komitejā deputāti uzklausīja informatīvu ziņojumu par ieceri nodot pašvaldības autonomās funkcijas izrietoša pārvaldes uzdevuma veikšanu biedrībai «Cerību spārni». Dzirdēto deputāti vērtēja pozitīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau 19. augustā nodota ēka Slimnīcas ielā 4, kur plānots sniegt pakalpojumu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT). Mērķis ir nodrošināt, lai pēc iespējas vairāk individuāli varētu dzīvot cilvēki, kam ir garīga rakstura traucējumi, bet kas vēlas savus spēkus izmēģināt, dzīvojot patstāvīgi, mēģinot strādāt un veikt arī ikdienas aktivitātes. Tāpat plānots, ka biedrība «Cerību spārni» nodrošinās darbību arī dienas centros Bauskā un Iecavā.

Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, kad šādas aktivitātes mēģināja īstenot Bauskas novada sociālais dienests, šoreiz ir plāns uzticēt to biedrībai, un pēc aptaujām un tirgus izpētes izvēle kritusi uz Siguldas biedrību «Cerību spārni». Par to Bauskas novada domes deputātus informēja Bauskas novada sociālā dienesta Bauskas struktūrvienības vadītāja Zane Kuka.

Biedrības vadītāja Eva Viļķena. Foto: Uldis Varnevičs

Uz tikšanos ar deputātiem bija ieradusies biedrības vadītāja Eva Viļķena, vietniece saimnieciskajos un juridiskajos jautājumos Krista Krieviņa un vietnieks sociālā darba jautājumos Uģis Lapiņš. E. Viļķena informēja, ka biedrība kā pakalpojuma sniedzēja darbojas jau kopš 2004. gada, pakalpojumus sniedz piecās grupu mājās, trijos dienas aprūpes centros pieaugušām personām ar GRT, divu specializēto darbnīcu sniegšanas vietās, nodrošinot 11 darbnīcu darbu, divās atelpas brīža pakalpojuma sniegšanas vietās, trijās sociālās rehabilitācijas sniegšanas vietās un darbojas arī citās jomās. Uzsvars esot arī uz darbu ar visu ģimeni un tuviniekiem. «Darbnīcās mācām strādāt kvalitatīvi, lai radītais produkts cilvēkiem patiktu. Ir veikals, ir interneta veikals,» informēja E. Viļķena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputāti Ināru Pētersoni interesēja, kā piesaistīs personālu Bauskā. «Tiklīdz būs galalēmums, aicinām vietējos cilvēkus darbam uz konkrētām vakancēm. Notiks pārrunas, izvērtēšana. Tas ir process, kad sākumā ir cilvēki, kurus paņem, tad saprot, ka nevar, – kamēr komanda nostabilizējas, paiet laiks. Ne visiem vajag speciālo izglītību. Priecājamies, ja atnāk cilvēki ar tādu izglītību, bet aprūpes speciālistiem nepieciešama vismaz vidējā izglītība. Grupu mājā nepieciešami seši cilvēki diennakts uzraudzībai. Dienas centrā un specializētajās darbnīcās skatīsimies, kādas darbnīcas iespējamas. Pašlaik visus pakalpojumus nodrošina 80 darbinieki. Būs jādomā, kā iekļaut kopējā saimē visa Bauskas novada pārstāvjus, arī no Iecavas. Daudz strādājam pie tā, lai saliedētu klientus. Rīkojam pasākumus, kur sabrauc no visām pakalpojuma sniegšanas vietām, veicinām sadraudzību,» stāstīja E. Viļķena.

Deputātu Gunti Kalniņu interesēja klientu skaits, kas vēlas šādu pakalpojumu. Z. Kuka norādīja, ka pašlaik virkne Bauskas novada iedzīvotāju ir citos centros – seši Jelgavā, viens Aizkraukles novadā un potenciāli uz Slimnīcas ielu 4 rindā ir 45 kandidāti. «Saraksti top, sāksies izvērtēšana, kuri ir atbilstoši pakalpojumu saņemšanai,» skaidroja Z. Kuka.

Piedāvājumam piekrita arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Bijām pieredzes apmaiņā Siguldā un Cēsīs. Gribu pateikties, ka piekritāt sadarboties ar mums.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc deputātu pozitīva atbalsta Z. Kuka norādīja, ka uz nākamā mēneša komiteju sagatavos līgumprojektu un papildinās saistošos noteikumus. «Esam veikuši aprēķinus – apkoposim un pievienosim uz nākamā mēneša ziņojumu. Mums ir svarīgi, lai pakalpojumu reģistrētu šogad, lai varam jau atrast darbiniekus, ka konceptuāli vienojamies, ka uz to ejam,» informēja sociālā dienesta pārstāve. «Pakalpojuma reģistrāciju varam sākt tad, kad mums ir līgums. Paralēli var sākt visas darbības – meklēt darbiniekus, komplektēt komandu, veikt apmācības, un, līdzko ir iespēja, tā sākam,» uzsvēra E. Viļķena.

Par to, kad varētu sākties darbs topošajos dienas centros Bauskā un Iecavā, skaidrības gan vēl nebija. Deputāts Jānis Siugalis interesējās, kāpēc «Cerību spārni» nestrādās Vecumniekos un Rundālē. «Vecumniekos un Rundālē šo jomu nodrošina sociālais dienests,» informēja Z. Kuka. 

Biedrības «Cerību spārni» vadītāja Eva Viļkena uzsvēra, ka sociālie pakalpojumi mūsdienās dod arī savu pienesumu pašvaldībai: «Ar vecākiem notiek liels darbs, tas ir svarīgi, jo ikdiena ir citādāka nekā citiem vecākiem, jo rūpes ir daudz lielākas. 97 procentiem mūsu klientu vecāki ir strādājošie, kas sniedz pienesumu pašvaldībai, ir nodokļu maksātāji. Samazinās pabalstu saņēmēju skaits. Kopā svinam dažādus svētkus. Tikko bija Tēva diena, atsaucās daudz tēvu kopā ar bērniem. Svarīgs ir atelpas brīža pakalpojums, lai arī vēl aizvien ir vecāki, kas neuzticas, kas baidās atstāt bērnu, bet tas solis ir jāpārvar – uzdrīkstēties iedot svešam vecākam savu bērnu.»

Foto: No albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

  1. ja darbiniekam nav īpaši stabila psihe, tad neiesaku šo darbu! ja nesaproti cēloni, tad ar sekām būs grūti tikt galā -pašam…. (aiziesi pa pieskari)

    6
    2
  2. Izlasīju 2 reizes. Tā arī nesapratu – cik klientiem jaunajā centrā būs vieta, cik darbinieku uz katru klientu plānots, kas segs ēkas uzturēšanas izdevumus, tajā skaitā, komunālos izdevumus? Nav saprotams, kāda būs mērķauditorija- vai tie būs bērni invalīdi, pieaugušie? Vai mērķis attaisnos līdzekļus? Ir veikti pētījumi, aprēķini? Ko no šī iegūs sabiedība? Vai nepārklāsies funkcijas ar aprūpes namiem un pansionātiem? Visbeidzot, vai mēs to vispār varam atļauties? Vai nebūtu pienācis laiks izvērtēt arī prioritātes, ja ne valstī, tad vismaz novadā ? Vai ir pieejams atbalsts jaunajām ģimenēm, kā notiek (ja vispār kas tāds notiek) jauno speciālistu piesaiste, vai pašvaldība spēj nodrošināt jauniešus (kas sasnieguši 18 gadu vecumu) pēc bērnu namiem ar pienācīgu dzīvesvietu (ne ūķiem bez remontiem un elementārām sanitārām prasībām), vai pašvaldībai 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas ir koncepcija (vai vismaz vīzija) par īres namu būvniecību…? Vai Jūs, Uldi, varētu izveidot kādu sleju, kur pašvaldības vadība sniegtu nedemagoģiskas atbildes uz mūsu (domāju Bauskas novada iedzīvotāju) kopienas svarīgiem jautājumiem?

    35
    1
  3. socialaja dienesta strada daudz negodigas personas kas piesavinas to kas vinam nepieder.
    savu labumu mekle un viss.

    10
    4
  4. Ja, esi tik informēts/a, būtu jāgriežas attiecīgās iestādēs, lai konkrēto gadījumu izmeklē, ja neesi pārliecienāts, tad būtu nepieciešams tevi pašu sodīt par neslavas celšanu un nepatiesas informacijas publiskošanu. Ceru, ka drīz arī Bauskas dzīve sāks sadarboties ar policiju, lai novērstu komentāros izskanējušo faktu pārbaudi, sodot atbildīgās domes personas, vai gluži otrādi nepatieso ziņu sniedzējus.

  5. Diemžēl arī esmu dzirdējusi info, ka mazturīgajiem paliek pāri tas, kas nav vajadzīgs pašām soc. dienesta darbiniecēm.

    2
    2
  6. Ja ir līdzekļi, tad attaisnojams mērķis vienmēr atradīsies. Kā šajā “gadījumā”- deinstitucionalizācijas projekta ietvaros apgūstamie miljoni ēkas Slimnīcas ielā būvei. Ēka uzcelta, nauda apgūta, kas tur darīsies tālāk, nav ne papuča, ne arī viņa svītas ziņā, tālāk darbosies biedrība.

  7. Vai “Rundāles avotos” arī saimniekos avotu biedrība? Kas būs tās biedrības patiesā labuma guvēji? Varbūt arī pašvaldības policijai pašvaldība varēja sapirkt auto, formas, rokudzelžus, stekus, pištoles un uzaicināt kādu biedrību.Teiksim, bijušo reketieru un kontrabandistu pēcnācēju biedrību….Pēdējos gados radusies tā biedrību mode.Vai tur nav kāda shēma? Kas un kā tās biedrības kontrolē un vada?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.