Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valles pusē “izlīdzina” ceļu tā, ka automašīnai var karteri pārsist

Bauskas novada Valles pagastā novembra sākumā veikta autoceļa Krūškapi–Bikšas (V953) greiderēšana. Iedzīvotājiem no vienas puses pozitīvas emocijas, jo beidzot kaut kas ar brauktuvi tiek darīts, bet no otras puses rūgtums, ka darbs veikts tik nekvalitatīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izskatās, ka tas darīts tikai ķeksīša pēc. Uz šīm sastumtajām grants čupām tagad ir ļoti ērti automašīnai eļļas karteri pārsist, it sevišķi braucot pa tumsu,” pauž Valles puses autobraucējs Niklāvs.

Foto: no albuma

Valsts uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) skaidroja, ka rudenī uz ceļiem, kuri ved cauri lapu koku alejām, uz laiku izveidojos lapu kārta. Šādos apstākļos, veicot grants ceļa klātnes līdzināšanu, aiz planēšanas tehnikas kliedētāja uzkrājās lapas, kas izbirst kaudzēs, un tās var būt sajaukušās ar uzirdināto brauktuves seguma minerālmateriālu. Gadījumos, ja šāda vai cita veida problēma pamanīta, LVC aicina iedzīvotājus zvanīt uz uzņēmuma diennakts bezmaksas tālruni 80005555. 

LVC informēja, ka sastumtās lapu kaudzes uz Valles ceļa likvidētas 9. novembrī. Šajā mēnesī Vecumnieku apvienībā līdzināti valsts autoceļi  Krūškapi–Bikšas (V953) un Mežmuiža–Krīči (V937). Uz autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) laboti iesēdumi un bedres 77 kubikmetru apjomā, 7. novembrī tur uzsākta grunts uzauguma noņemšana 37,2 kilometrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt oktobrī līdzināti vietējie autoceļi V936 Valle-Sietiņi-Kurmene,V940 Sietiņi-Ozoliņi, kā arī divreiz planēts un vienreiz līdzināts autoceļš P87 Bauska- Aizkraukle, notīrīts tilts uz brauktuves V936 Valle-Sietiņi-Kurmene un veikta plaisu aizpildīšana.

LVC precizē, ka minēto ceļu planēšanu un līdzināšanu oktobrī / novembrī izmaksājusi teju 1000 eiro Savukārt autoceļa Bauska–Aizkraukle (P87) līdzināšanai, iesēdumu un bedru labošanai kopā tērēts ap 11 300 eiro, grunts uzauguma noņemšanas izmaksas tiek lēstas ap 7500 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Nu šoreiz gan esmu LVC pusē, mežainos ceļu posmos tā ir vienmēr rudenī ! Paldies par sakārtoto posmu Bauska -Aizkraukle pie Valles !

  4
  3
 2. Lv grants ceļi ir nebeidzamā sāpju aleja, kas, šķiet nekad nebeigsies. Greideri skure vienu akmeni no vienas ceļa malas uz otru. Celi veidojas ka bļodas. Vietām ber kaļķakmeni, kas rudenī , pavasari izšķīst un vasarā izgaist nebeidzamos putekļos…Un tā no gada gada…

  2
  1
 3. Pēc ceļu planēšanas vienmēr kādi brīnumi. Pārsistas riepas un sasisti diski un ik pa bridim kads parsists auto karters. Ceļa posmā Bauska -Vecumnieki. Vienmēr sadzen lielos asos akmeņus pa krustojumiem.tos nekad nemāk skaisti izlīdzināt.

  1
  1
 4. Padomju laikā greiderēja trijos gājienos- no katras malas uz vidu un trešajā gājienā vidus valnīti izlīdzināja. Tajos laikos grants ceļi viennozīmīgi bija labāki. Arī karjeri nebija privatizēti. Tālaika mašīnas bija augstāk no zemes, šodienas mašīnām bildēs redzamā greiderēšana ir tikpat kā uzbraukšana uz mīnas, īpaši naktī. Greideri pašlaik vareni, bet labāk tajos iesēdināt mākslīgo intelektu, dabiskais intelekts neprot vai negrib prast greiderēt jau gadu desmitiem, kā rezultātā ir izveidoti grants “autobāņi”, jeb grants ceļi ir nobeigti.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.