Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Valles pamatskolas direktors izveido “Manabalss.lv” iniciatīvu, prasot personīgo viedierīču izmantošanas aizliegumu sākumskolās un pamatskolās

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” tiek vākti paraksti par personīgo viedierīču izmantošanas aizliegumu sākumskolās un pamatskolās, lai sevišķi jaunākajās klasēs bērni vairāk koncentrētos mācībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas iesniedzējs Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš norāda, ka iniciatīvas mērķis ir panākt, lai bērni skolā socializētos ar citiem bērniem un vairāk piedalītos skolas aktivitātēs, lai bērns, atrodoties skolā, domātu par skolu, nevis par sava virtuālā sociāla tēla sekotājiem.

Viegliņš norāda, ka viedierīces bērnu vidē ir kļuvušas arī par neveselīgu prestiža simbolu un sāncensības iemeslu. Virtuālās vides ietekmes mazināšana skolas laikā noteikti būs labvēlīga bērnam sevišķi svarīgajā personības un emocionālās noturības, kultūras, ētikas un apziņas par sevi veidošanās vecuma posmā. 

Skolas ir pietiekami aprīkotas ar viedajām tehnoloģijām un spēj mācību procesā neizmantot skolēnu pašu viedierīces, norāda Viegliņš. Tāpat skolās ir dežuranti, kuri var bērnu pasaukt vai nodot ziņu, ja tam mācību laikā zvana vecāki. Pēc mācībām skolā par bērna drošību, izglītošanu, audzināšanu atbild vecāki, un tie jau var lemt – lietot vai nelietot viedtālruni ģimenē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viedierīču izmantošana vakara stundās, bērnam atrodoties mājās, negatīvi ietekmē viņa koncentrēšanās spējas un mācību materiāla apguvi skolā, skaidro Viegliņš, norādot, ka skolā pedagogi vēlas, lai bērnu uzmanība un sekmes paaugstinās, un tas ir izdarāms. 

Tāpēc Viegliņš aicina veikt attiecīgus grozījumus Izglītības likumā.

Šāds jauninājums paredzami uzlabos sekmes, veicinās bērnu veselīgāku attīstību un mazinās nelabvēlīgu un kaitīgu saturu sociālajos tīklos un tā ietekmi uz bērniem un skolas dzīvi, uzskata Viegliņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

  1. Pilnīgi piekrītu. Jau pašlaik bērniem uz skolu telefonus dodam tikai tad, ja skolotājs lūdz.

    20
  2. SEN BIJA LAIKS TO SPĒLĒŠANOS BEIGT. NERUNĀJU PAR SPECIĀLĀM STUNDĀM KAD NOTIEK SKOLĒNU APMĀCĪBA ŠO IERĪČU LIETOŠANĀ.

    13
  3. Paši vecāki iedeva savam mīlulim telefonu. Sekas jau redzamas. Būs vēl nopietnākas problēmas, ja laicīgi nesapratīs gan vecāki, gan bērni. Izaugs jaunā paaudze ar savdabīgu domāšanu vai pat nedomāšanu.

    10
  4. Manā pamatskolā bija ieviests tas ka no rītiem telefonus savāc klases audzinātājs un vakarā tos saņem atpakaļ bet bērni esam gudri un nodevām vecos telefonus. Bija arī momenti kad vajadza zvanīt vecākiem bet telefonu nav un ja ir kāda trauma bērnam tad vecāks par to nezin līdz dienas beigām. Varat teikt ka ta nenotiks un tā tālāk bet jaizskata visas iespējas. Vairāk iesaku uztaisīt pie durvim kastītes kur var telefonus novietot pirms stundas sākuma lai tiešām netraucē stundu bet telefonu atņemšana diez vai kaut ko līdzēs. Tas savā ziņā arī izolē bērnus kas ir atstumti. Bija bērni kuri bija atstumti un kad telefoni bija atņemti tas bija trakāk un trakāk gan fiziski gan morāli. Neiesaku atņemt pa visam ja bērnam ir kādas lietas jāzin kā piemēram eklasē par atzīmēm vai to labošanu un citām lietām jūs liedzat to darīt es saprotu kad vēlaties labu bet iesaku vairāk ieviest kastītes nekā atņemt pavisam. Vēlāk sastapsieties ar lielākām problēmām kā ar telefoniem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.