Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos būvē pašapkalpošanās automazgātavu

Vecumniekos, Rīgas ielā 23a, top «Dipstage» pašapkalpošanās automazgātava. Šī būs pirmā šāda veida būve tuvākajā apkaimē. Ieceres attīstītāji paredzējuši, ka pakalpojums būs pieejams nākamvasar.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nepilnu pushektāru lielajam zemes gabalam Taļķes upes kreisajā krastā, kur satiekas Upes un Rīgas iela, plānojuma dokumentos noteikts Vecumnieku ciema centra apbūves teritorijas statuss. Pērn to no privātīpašnieka iegādājās Bauskā reģistrētā SIA «Spotwash». Uzņēmums nodarbojas ar automobiļu apkopi un remontu, un jau vairākus gadus veiksmīgi apsaimnieko «Dipstage» automazgātavas Bauskā un Iecavā. «Dipstage» tīklā darbojas arī divas automazgātavas Ķekavā, pa vienai Salacgrīvā un Mārupē.

«Dipstage» automazgātava Iecavā. Foto: Ivars Bogdanovs

Būvdarbi Vecumniekos sākti maija sākumā, «Bauskas Dzīvei» zināmo faktu apstiprina Madara Gasūne, SIA «Spotwash» valdes locekle. Šogad plānots pabeigt būvi, taču teritorijas asfaltēšanas un labiekārtošanas darbi iecerēti nākamgad. Daudz laika, aptuveni gadu, prasījusi dokumentu kārtošana – projektēšana un saskaņošana.

«Būvlaukumā katru dienu kas mainās un virzās uz priekšu, pašlaik notiek visi sagatavošanas darbi, lai varētu sākt mobilās moduļu automazgātavas būvniecību,» teic M. Gasūne. Objektā nemitīgi tiek veikta gruntsūdeņu atsūknēšana, jo vieta ir ļoti mitra. Iegādātajā zemesgabalā bija dīķis, kas izrādījās krietni lielāks nekā dabā izskatījās; patiesais apmērs atklājās vien rokot grunti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Dipstage» automazgātava Vecumniekos būs vairāk līdzīga Iecavā esošajai, kas ir jaunāka un modernāka par senāk būvētajām. Jebkurā diennakts stundā transportlīdzekļu īpašniekiem būs pieejami divi boksi jeb atvērta tipa mazgāšanas kabīnes, kas aprīkotas ar augstspiediena mazgāšanas ierīci; varēs izmantot arī putu birsti un putekļsūcēju.

«Tehnoloģijas attīstītās, veikti vairāki uzlabojumi, tāpēc jaunā automazgātava būs ērtāka un glītāka. Esam sākuši domāt par ekoloģiskām ķīmijām un pārejam uz bioloģiskiem līdzekļiem, kas noārdās jau līdz nonākšanai attīrīšanas iekārtās. Lai nodrošinātu pakalpojuma kvalitāti, klientiem piedāvāsim izmantot gan aktīvās putas, gan aktīvo vasku, kas ir daudz biezāks. Par pakalpojumu varēs norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar maksājumu karti,» plānoto piedāvājumu raksturo M. Gasūne, «tāpat arī mums svarīgi, lai automazgātava labi iekļautos ainavā. Vieta pie Taļķes upes ir ļoti skaista, tā būs izgaismota un ērti pieejama. Ierīkosim arī kafijas automātu, būs transportlīdzekļu stāvvieta. Investīcijas ir pietiekami lielas. Labi, ka varējām iegādāties šo zemes īpašumu; nomātā teritorijā automazgātava noteikti nebūtu tapusi.»

Vecumnieku apvienības teritorijā šī būs pirmā pašapkalpošanās automazgātava. Vajadzības gadījumā automazgātavas pakalpojumu Vecumniekos piedāvā uzņēmums «DM Tehnika», «Bauskas Dzīve» uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dace Putna, Bauskas novada būvvaldes vadītāja, informē, ka būvatļauja topošajai pašapkalpošanās automazgātavai Rīgas ielā 23a Vecumniekos izsniegta 2022. gada 6. aprīlī. «Tika izvērtēta būvniecības ieceres atbilstība spēkā esošajam pašvaldības teritorijas plānojumam un apbūves noteikumiem. Netika konstatēti nekāda veida nosacījumi, lai veiktu publisko apspriešanu par būtisku ietekmi uz vidi vai sadzīves apstākļiem,» pamato D. Putna.

Nekustamais īpašums, uz kura tiek realizēta pašapkalpošanās automazgātavas būvniecības iecere, saskaņā ar Vecumnieku novada teritorijas plānojuma grafisko daļu atrodas centra apbūves teritorijā. Vecumnieku novada domes 2013. gada 29. maija saistošo noteikumu nr. 4 1. pielikuma V sējuma «Vecumnieku novada teritorijas plānojums» II daļas «Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi» 225.4. punktā noteikts, ka viens no atļautajiem izmantošanas veidiem centru apbūves teritorijā ir tirdzniecības un pakalpojumu objektu apbūve, kas ietver arī degvielas uzpildes staciju, automašīnu un motociklu apkopes un remonta pakalpojumu objektu būvniecību.

D. Putna «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka 2021. gada 20. decembrī Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālā vides pārvalde automazgātavas būvniecības paredzētajai darbībai ir izsniegusi tehniskos noteikumus, kuros ietvertas prasības vides aizsardzībai. VVD Zemgales reģionālā vides pārvalde, izvērtējot būvprojekta risinājumu atbilstību tehnisko noteikumu prasībām, ir saskaņojusi pašapkalpošanās automazgātavas projektu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Automazgātavas ūdensapgādi nodrošinās no paredzētā dziļurbuma. Pirms pašapkalpošanās automazgātavas darbības uzsākšanas būs jāsaņem VVD Zemgales reģionālajā vides pārvaldes atļauja C kategorijas piesārņojošo darbību veikšanai; šī institūcija arī veiks tās darbības uzraudzību.

D. Putna atzīmē, ka būvprojekta risinājumus ir saskaņojusi a/s «Sadales tīkls», SIA «Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi», SIA «Latvijas valsts ceļi», SIA «Tet», Bauskas novada administrācija; papildus ir saskaņojuši arī nekustamo īpašumu saimnieki, kuru dzīvojamās mājas atrodas tuvāk par 100 m no projektētās automazgātavas.

Vecumnieku ciema iedzīvotāja Iveta atzina, ka pakalpojuma lietderību vērtēs tikai pēc tam, kad tas būs pieejams, jo «jāredz, kā tas dabā izskatīsies, kā viss darbosies un kāda būs cena».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Kā tiks attīrīti ūdeņi? Tas ir jautājums, jo ķīmijas būs daudz un upe ir turpat blakus

  2. Cik dzirdēts, tad iekārtas kanalizācijā ķīmiju nelikvidē. Ķīmijai esot pašai jānoārdās vidē dažu dienu, jeb nedēļas laikā. Ķīmijai esot jābūt “biodegradablai”. Ja tā ir, tad mazai upītei vienalga liela slodze . Ja tā nav, tad vietējā mēroga ekoloģiskā katastrofa. Īpašnieks varētu informēt tautu, turklāt nemelojot. Un kur ir ietekmes uz vidi izvērtējums?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.