Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos Jaunajā ezerā atkal sagaidīts ūdens

Jaunajā ezerā Vecumniekos atkal ieplūdis ūdens, steidzamākie remontdarbi pabeigti, un visu vasaru un rudeni ilgusī kataklizma novērsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgriežoties netālā pagātnē, «Bauskas Dzīve» atgādina, ka par problēmām ar ūdens līmeni Jaunajā ezerā Bauskas novada vadību iedzīvotāji informēja jau pagājušā gada maijā. Katras vasaras sākumā, paaugstinot Vecumnieku Jaunā ezera ūdens līmeni, atver Vecumnieku Vecā ezera slūžas. Parasti tas ļauj dažu dienu laikā pa ezerus savienojošo cauruli piepildīt Jauno ezeru ar ūdeni pietiekamā līmenī. Maijā neilgi pēc slūžu atvēršanas konstatēja cauruļvada bojājumu, apkārtējo teritoriju un privātīpašumu applūšanu. Ūdeni no Vecā ezera vairs nesaņemot, Jaunais ezers sāka izžūt, un drīz vien pa ezera gultni varēja pastaigāties.

Bauskas novada pašvaldība izsludināja iepirkumus bojātā caurules posma 250 metru garumā nomaiņai. Līgumu ar SIA «Rovlan Group» Bauskas novada dome noslēdza 27. oktobrī, un tas paredzēja darbu veikšanu divu mēnešu laikā. Šis iepirkums bija jau trešais. Pirmajā reizē neviens uzņēmējs nepiedalījās, otrajā reizē Bauskas novada dome pārskatīja līguma nosacījumus. Pieteikumus trešajam iepirkumam bija iesnieguši četri pretendenti. Visdārgākais bija SIA «RERE Vide» piedāvājums, kas darbus vēlējās veikt par 169 001 eiro, savukārt SIA «Rovlan Group» izteiktais piedāvājums – 82 628 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa – bija ar viszemāko cenu.

Remontdarbu laikā tika konstatēts bojājums arī Vecā ezera slūžu blokā. Par jauna remontaizvara izgatavošanu, uzstādīšanu un esošā darba aizvara izcelšanu, restaurāciju un uzstādīšanu tika noslēgts līgums ar SIA „Metālabūve” par summu 8135,60 EUR bez PVN. Savukārt par Jaunā ezera gultnes tīrīšanu (pludmales zonas grunts virskārtas noņemšanu līdz metra dziļumam) un laipas demontāžu tika noslēgts līgums ar uzņēmumu SIA „Norfa” par summu 22 627 eiro (ar PVN), vēstīts novada pašvaldības vietnē «bauska.lv». Paveikti arī šie minētie darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pie Jaunā ezera Vecumniekos šodien, 16. janvārī. Foto – www.bauskasdzive.lv

Kā informē pašvaldības vietne «bauska.lv», laikā, kamēr ezers bija sauss, Vecumnieku apvienības pārvaldes darbinieki veikuši krastu attīrīšanu no niedrēm, kā arī atkritumu savākšanu, kur tas bija iespējams. Vietējie iedzīvotāji šai ziņai īsti nepiekrīt, viņi «Bauskas Dzīvei» situāciju apraksta šādi: «Laipas nojauktas, bet betona balstu fragmenti rēgojas ūdenī. Esot attīrīts no meldriem, bet čupas un satrunējuši koka gabali gan ezerā, gan krastā. Apkārtne nekopta, mētājas sasistu pudeļu lauskas, arī skārdenes un vēl nesaplēstas stikla pudeles, tās kāds atkal sametīs ūdenī. Kā tīrīta peldvieta, tā arī daļa pastaigu takas ar ezera grunts saturu aizbērta un atstāta. Šķiet, ka tur darbs nav līdz galam izdarīts, vismaz apkārtnes sakopšanā ne. Līdz ar nojauktajām laipām zudusi šīs vietas burvība un piederības sajūta.» 

Primāri svarīgākais – nomainīta bojātā caurule 250 metru posmā un ūdens līmenis Jaunajā ezerā atjaunots. «Bet nākotnē būtu jāatjauno caurules posms visā garumā – tas ir pusotrs kilometrs. Caurule vijas cauri visam ciemam, skar daudzus privātos posmus, un tas ir finansiāli ietilpīgs projekts, kas jādala kārtās. Iespēju robežās, ja kaut ko varēs darīt, to arī paveiksim. Domāsim, kā vidi sakārtot,» iepriekš «Bauskas Dzīvei» pauda Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. būtu Vecumnieku iedzīvotājiem tās problēmas, kas pašlaik un jau gadiem iepriekš vērojamas augšpus Pļaviņu HES, ne tikai Jēkabpilī, tad varētu ko bilst. Vai tad tā nav jūsu gribētā ūdenstilpe pagastā, kurp diez vai brauc ārzemnieki un no citiem pagastiem, lai jūsu “iecienītajā” atpūtas vietā mestu tukšās pudeles un citas drazas. Ja tā atpūtas vieta jums tiešām būtu mīļa, tad vismaz talku veidā pa visu garo vasaru un rudeni, to savu mīļo atpūtas vietu varējāt sakopt uz ef ef. Ja esat nespējnieki, kuri prot vien baudīt un pieprasīt, tad rakstiet lūgumu, lai jūsu “mīlās atpūtas vietas” sakopšanai izlieto jūsu maksātos nodokļus sētnieku brigādes algošanai, jūsu labsajūtu vairošanai…

    16
    5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.