Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos ūdens maksās dārgāk

Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Mūsu saimnieks” Vecumniekos ar šī gada 1.maiju plāno paaugstināt ūdensapgādes pakalpojumu tarifu par 30%, portālu informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: www.bauskasdzive.lv

SIA „Mūsu saimnieks” jau 23.februārī Bauskas novada pašvaldībā iesniedza pieteikumu ūdensapgādes pakalpojumu tarifu palielināšanai, projekts iesniegts kopā ar izmaksu pamatojošiem dokumentiem, paskaidroja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gija Spula.

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību pašvaldības lēmumu pieņemšanas procesā, vietvara aicināja SIA „Mūsu saimnieks” ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājus paust viedokli par iesniegto tarifu projektu. G. Spula atklāja, ka iedzīvotāju uzklausīšanas sanāksme organizēta pagājušajā nedēļā – 23 martā -tiešsaistē. Sapulci vadīja Vecumnieku apvienības pārvaldes vadītāja Dace Šileika un to apmeklēja 14 dalībnieki.

G. Spula norādīja, ka šīs sanāksmes mērķis bija informēt iedzīvotājus par tarifu projektā ietvertajām izmaksām, pamatojumu mainīt tarifu, sniegt atbildes ar tarifu projektu saistītajiem jautājumiem un uzklausīt pakalpojumu lietotāju ieteikumus, kā arī priekšlikumus. G. Spula piezīmēja, ka paustajiem viedokļiem un argumentiem lēmumu pieņemšanas procesā esot vien rekomendējošs raksturs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
www.bauskasdzive.lv

Līdzšinējais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Vecumniekos ir 2.45 EUR/m3. Savukārt plānotais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs ir 3.20 EUR/m3, kas nozīmē kāpumu par 30.61%.

SIA “Mūsu saimnieks” valdes loceklis Ivars Staškevičs sapulcē atklāja, ka tarifu izmaiņas ir saistītas ar elektroenerģijas, ūdenstorņu dezinfekcijas, ūdens atdzelžošanas staciju apkopju, analīžu, darbinieku darba algas un ar to saistīto valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu, kā arī citiem tarifu apmērus ietekmējošiem faktoriem.

Lēmums par tarifu palielināšanu jāpieņem Bauskas novada domes sēdē ceturtdien, 31. martā. Plānotās tarifu izmaiņas varētu stāties spēkā 2022.gada 1.maijā.

2020.gadā SIA “Mūsu saimnieks” apgrozījums bijis 459 891 eiro, bet zaudējumi sasniedza 55 061 eiro. Dati par 2021.gadu vēl nav iesniegti, liecina “Firmas.lv” informācija, ziņo aģentūra LETA.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.