Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku pusē norisināsies Zemessardzes 32.vasaras sporta spēles

Nākamās nedēļas nogalē Bauskas novada Vecumnieku apvienības teritorijā notiks Zemessardzes 32. vasaras sporta spēles, portālu informēja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štāba komunikācijas speciālists Mareks Matisons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīmē, ka Zemessardzes vasaras sporta spēles ir ilgi kopta tradīcija, kas stiprina karavīru, zemessargu un nozares darbinieku sadarbību ikdienā. 20. un 21. jūlijā sporta spēļu sacensībās piedalīsies visas mūsu valsts Zemessardzes vienības – sagaidāms, ka pasākums Vecumnieku apkaimē pulcēs vairāk nekā 1500 zemessargus, viņu ģimenes, draugus un atbalstītājus.

„Šogad gods rūpēties par Zemessardzes sporta spēļu norisi ir Rīgas brigādes zemessargiem, un sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldību esam plānojuši notikumu, sportisko, izklaides un arī savā veidā izziņas sadaļu sporta spēlēs. Vecumnieku pagastā spēļu dalībniekiem un atbalstītājiem būs iespējams veltīt laiku ne vien sportam, bet arī iepazīt Latvijas dabas skaistumu, ieraudzīt novada tūrisma produktu piedāvājumu. Tradīcija, kad paralēli sporta spēlēm ir iespēja arī apmeklēt līdz šim neizzinātu Latvijas daļu, šajā Bauskas novada pusē var tikt realizēta sevišķi veiksmīgi,” pavēstīja spēļu rīkotāju pārstāvis, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris, pulkvedis Normunds Baranovs.

„Ar prieku uzņemsim Bauskas novadā Latvijas sīkstākos un patriotiskākos iedzīvotājus – zemessargus. Augstu novērtējam līdzšinējo Bauskas novada pašvaldības sadarbību ar Zemessardzi. Jūsu brīvprātīgās rūpes par valsts drošību ir labs paraugs mūsu novada iedzīvotājiem. Ceru, ka šis pasākums rosinās arvien vairāk iedzīvotāju pievienoties Zemessardzes rindām,” sacīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M. Matisons precizēja, ka sacensības tiks aizvadītas kopumā 14 disciplīnās: pludmales volejbolā, 3×3 basketbolā, minifutbolā, veiklības braucienos ar kvadraciklu “Bombardier Max 650”, t. s. „Zemessargu pastaigas” disciplīnā pārvarot šķēršļu joslas, vairākās „Militarizētās stafetes” vingrinājuma variācijās – sieviešu un vīru konkurencē, orientēšanās vingrinājumā, peldēšanas stafetē, šahā, komandieru un virsseržantu daudzcīņas vingrinājumā, tautasbumbā un virves vilkšanas disciplīnā, kā arī dueļu šaušanā ar ATŠ-3, AK-4 (šīs sacensības tiks aizvadītas Bārbelē, Zemgales šaušanas centra šautuvē).

Zemessardzes sporta spēļu organizēšanas tradīcija aizsākās jau 1992. gada vasarā, kad nesen dibinātās organizācijas sportiskākie zemessargi ar Zemessardzes vadības atbalstu vienojās par šāda pasākuma nepieciešamību un Tērvetē tika organizētas Zemessardzes 1. vasaras sporta spēles. Tikai Covid-19 pandēmijas ietekmē 2020. gada vasarā sporta spēles nenotika.

“Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju,” norādīja M. Matisons.

Tikmēr šodien, 10. jūlijā, ikviens tiek aicināts uz Esplanādi Rīgā , kur norisināsies Latvijas armijas 105. gadadienai veltīti svinīgi pasākumi. No pulksten 14.00-23.00 notiks Nacionālo bruņoto spēku militārās tehnikas izstāde, no pulksten 14.00-21.00 darbosies Rekrutēšanas un atlases centra un Zemessardzes informatīvie stendi. Pulksten 18 sāksies zaļumballe, kurā uzstāsies NBS Štāba orķestris, Zemessardzes orķestra bigbends, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra estrādes ansamblis, Zemessardzes orķestra rokgrupa un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra Zaļumballes orķestris. Zaļumballē, kas ilgs līdz pulksten 23, apmeklētājus priecēs arī Luīze Krasta, Gatis Supe, Arvīds Keins, Atis Ieviņš, Mārtiņš Kanters, Ieva Sutugova, Gita Puikevisa-Puikevska. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.