Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku tautas nams aicina piedalīties Meteņdienas «Zeķīšu gājienā»

Vecumniekos jau otro gadu tradicionālā Meteņdienas gājiena vietā norisināsies virtuālais gājiens – šoreiz zeķītēm, portālu informē Vecumnieku tautas nama vadītāja Sandra Vēvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn kopīgi veidots «Cimdiņu gājiens», ar kura palīdzību veiksmīgi nokļūts Meteņu kalnā pie Vecumnieku Jaunā ezera. Šogad cimdiņu vietā ir zeķītes, kurām tikpat veiksmīgi jāaizved līdz Meteņkalnam.

Vecumnieku tautas nams aicina līdz 11. februārim ikvienu iesūtīt savu zeķīšu bildes. Katram iesūtītajam zeķu pārim klāt jāpieraksta arī to izmērs centimetros, sasummējot abas zeķes kopā, lai varētu pēcāk tos saskaitīt un zināt, cik tālu uz priekšu tiekam, jo no Vecumnieku centra līdz Meteņkalnam ir apmēram kilometrs, taču vidējais zeķu pāra garums pieaugušam cilvēkam ir apmēram 75 centimetri. Tas nozīmē to, ka kopā nepieciešami 1334 zeķīšu pāri, skaidro S. Vēvere, uzsverot, ka iesūtīt var neierobežotu skaitu zeķu pāru foto. Ir vēl viens svarīgs nosacījums – vienai zeķei jābūt izvērstai otrādi, jo neatņemama Meteņu svinību sastāvdaļa ir otrādāk izgriezts apģērbs, kurš sevī ietver arī zeķes.

Kā Vecumnieku tautas nama vadītāja informē «Bauskas Dzīvi», pirmie zeķīšu pāru foto jau iesūtīti, un pats pirmais esot pienācis no Jauncodes bibliotēkas Bauskā. Inta Krieviņa, Jauncodes bibliotēkas vadītāja, atsūtījusi foto ar R. Jovaišas adījumiem, kur zeķīšu kopgarums veido ap 430 centimetriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl Meteņu svinēšanas laikā, nedēļā no 7. līdz 12. februārim, Vecumnieku apvienībā plānotas Bauskas novada folkloras kopu uzstāšanās pie apvienības pagastu tautas namiem un saieta nama. S. Vēvere atklāja, ka Bārbeles «Tīrums» muzicēs pie Valles saieta nama, Iecavas «Tarkšķi», piemēram, plāno uzstāties Stelpē, savukārt Ceraukstes «Laukam pāri» – Bārbelē, Codes «Dreņģeri» – Skaistkalnē. Vēl paredzēts, ka Meteņu svinēšanas nedēļas noslēgumā deju kopa «Vēveri» Vecumnieku tautas namā izrādīs Zemgales dančus, ko viņi samācījušies.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka pērn Meteņu laikā Vecumniekos tika rīkots virtuālais «Cimdiņu gājiens» un tajā bija devušies 1257 dūraiņu pāri, kopā pieveikti 634 metri un 10 centimetri. Tad izdevies tikt līdz Meteņkalnam «pa taisno, pa gaisa līniju», jo neesot  jau obligāti jāiet tas kilometrs pa apkārtceļu.

Cimdiņu ceļu pērn naski veidoja arī Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas grupas. «Bauskas Dzīve» iepriekš vēstījusi, ka pirmsskolas grupu izveidotais cimdiņu ceļš sasniedza 93 metrus  un 84 centimetrus, to veidoja 202 dūraiņu pāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meteņi ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem, ko svin februārī, šogad noteiktā diena ir 6. februāris. Tie ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigu tuvošanos, līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem. Pirms pandēmijas Vecumniekos bija vērienīga Meteņu tradīcija – budēļu gājiens.

Foto: no Vecumnieku tautas nama krājuma. Pirmie zeķīšu pāru foto jau iesūtīti, un pats pirmais ir pienācis no Jauncodes bibliotēkas Bauskā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.