Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumnieku un Valles pagasta ūdenskrātuvēs var droši peldēties; Bauskas peldvietu ūdens kvalitāte nav noteikta

Pēc Bauskas novada domes pasūtījuma pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” jūnija sākumā veica ūdens kvalitātes pārbaudi Vecumnieku apvienības neoficiālajās peldvietās, portālu informēja Bauskas novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bior” laboratorijā veiktās ūdens analīzes apliecina, ka Vecumnieku Vecā un Jaunā ezera, kā arī Valles pagasta dīķa peldvietā ūdens kvalitāte ir laba un peldēties ir atļauts.

Ūdens paraugos laboratorijā tika noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus. Paralēli ūdens paraugu ņemšanai speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Saņemtie analīžu rezultāti apstiprina, ka ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un minētajās peldvietās ir atļauts peldēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē precizē, ka ūdens testēšana “BIOR” laboratorijā izmaksāja 125, 23 eiro, ieskaitot PVN.

Veldzi ūdenī pilsētnieki meklē neoficiālajā peldvietā Bauskā pie Mēmeles gājēju tiltiņa. Uzrunātie peldētāji atzīst, ka Mūsa kļuvusi par seklu, tāpēc Mēmele peldēšanai ir piemērotāka. Foto: www.bauskasdzive.lv

Ik gadu peldūdens pārbaude tiek nodrošināta arī Bauskas ūdenstilpnēs. Analīzes tiek ņemtas atpūtas vietā netālu no Mēmeles gājēju tiltiņa un atpūtas vietā pie Mūsas blakus sporta hallei. Šogad mūspuses upju peldūdens vēl nav monitorēts. Vaicājot pašvaldībai, kad tas tiks darīts, tika paskaidrots, ka konkrēts ūdens paraugu ņemšanas datums Bauskas pilsētas teritorijā Mēmeles un Mūsas upēs vēl nav zināms.

Veselības inspekcijas pārstāve Iveta Balode atklāja, ka inspekcija katru gadu apkopo iesniegtos neoficiālo peldvietu ūdens analīžu rezultātus un atbilstoši teritoriālajam iedalījumam atspoguļo paraugu ņemšanas vietu, laiku, ūdens kvalitātes rādītāju rezultātus un Veselības inspekcijas slēdzienu par atļauju peldēties. Dati tiek aktualizēti pēc ūdens analīžu rezultātu saņemšanas inspekcijā. I. Balode informēja, ka pagājušajā nedēļā no Vecumnieku apvienības pārvaldes saņemti rezultāti par veiktajām ūdens kvalitātes laboratoriskajām pārbaudēm trijās Vecumnieku apvienības peldvietās, bet par Bausku ziņu neesot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības inspekcija iesaka peldūdens kvalitātes laboratorisko uzraudzību veikt aktīvajā peldsezonas laikā. Ilgstoši pastāvot karstam laikam, Latvijas  peldvietās tiek novērota  zilaļģu savairošanās, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti pirms peldes vizuāli novērtēt ūdens stāvokli un atturēties no peldēšanās, ja ūdenī visā peldvietas akvatorijā novēro ūdens saduļķošanos un tā iekrāsošanos zaļā krāsā, kā arī netīri zilganzaļu plēvi virs ūdens, putas  un/vai aļģu saskalojumus. Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var tikt izdalīti toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādu alerģiskās reakcijas un iekaisumu.

Foto: Zane Skara

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.