Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Veiks Svitenes muižas kultūrvēsturisko izpēti

Bauskas novada pašvaldība augustā noslēgusi līgumu ar SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” par Svitenes muižas kultūrvēsturiskās izpētes, kultūrvēsturiskās inventarizācijas veikšanu un būvprojekta meta izstrādi, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembra beigās “Arhitektoniskās izpētes grupas” pārstāvji ieradās apsekot Svitenes muižu un klātienē iepazinās ar muižas stāvokli.

Izpētes mērķis ir saņemt Svitenes muižas attīstības vīziju, risinājumu skices un shēmas tādā apjomā un kvalitātē, lai šos risinājumus varētu realizēt un izmantot projektēšanas dokumentācijas izstrādei, kā arī izstrādāt projektēšanas uzdevumu.

Svitenes muižu plānots izveidot par atraktīvu tūrisma galamērķi, vienlaikus nodrošinot valsts nozīmes kultūras pieminekļa saglabāšanu un atjaunošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums paredz, ka darbs jāpabeidz sešu mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas.

Iepirkumā “Arhitektoniskās izpētes grupa” bija vienīgais pretendents, ar kuru arī noslēgts līgums par piedāvāto summu – 15 365 eiro, liecina elektroniskajā iepirkumu sistēmā EIS pieejamie dokumenti.

SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” pieder Artūram Lapiņam (66,67%) un Baibai Eglājai (33,33%), liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 0,6 miljoni eiro, peļņa – nedaudz vairāk kā 100 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arhitektoniskā izpēte ir analītisks pētījums, kurā objektā vizuālā apsekojumā, uzmērījumos un zondāžās konstatējamās iezīmes tiek salīdzinātas ar objektu saistīto grafisko un vēsturisko dokumentāciju, skaidro pašvaldībā. Objektā veiktā izpēte ļauj papildināt arhīva dokumentos gūto informāciju un iegūt papildus ziņas par zudušo vēsturisko arhitektūru, novietni un būvniecības un pārbūves procesiem.

Foto: Signe Lūsiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

  1. jo “atraktīvs” ir pats izpētes projekts, kā rezultātā ar papīru smērēšanu vien tiek apgūti, varbūt, pareizāk savā starpā sadalīti 15 tūkstoši no iedzīvotāju nodokļos samaksātā. Tā neko kafija ar “jumtiņu”

    12
    1
  2. Šāda izpēte nav ne ar ko labāka vai sliktāka par jebkuru citu līdzīgu dokumentu jebkurā citā nozarē, un, nezinot, kāds ir šī darba saturs, apjoms un tajā ieguldītais darbs, runāt, ka tā nauda tiek kādam uzdāvināta, ir pilnīgi nepamatoti. Problēma ir tikai tajā, ka pat pēc visaugstākajā kvalitātē veiktas izpētes sekojošie projektēšanas un renovācijas darbi visbiežāk tiek darīti, pat neieskatos izpētē, bet vēl biežāk darīts netiek vispār nekas. Un tad nu gan šo naudu var uzskatīt par “zemē nomestu”.

    13
  3. Tas ir tad, kad objektā sagaida par ķēmu pārģērbusies tante, kas uzmācas ar stāstiem par pils spoku, pie griestiem karājas puzuri un baloni, bet bērniem ļauj apķēpāt kādu lielāku papīra gabalu.

    21
    1
  4. vai tad šajā projektā paredzēts kas cits, kā nevērtīgu papīru pirkšana, kurus pēc tam aizmirsīs kādā plauktā vai dziļā atvilktnē, pret konvertējamu valūtu eirikos, ko projekta veicēji noglabās savos bankas kontos vai citās vien sev zināmās vietās. Un šie “projektētāji” būs nākamie kvēlākie balsotāji par Bauskas novadā patreiz valdošo partiju biedriem.

    8
    0
  5. Svitenes muižu plānots izveidot par atraktīvu tūrisma galamērķi, vienlaikus nodrošinot valsts nozīmes kultūras pieminekļa saglabāšanu un atjaunošanu.Svitenes muižu plānots izveidot par atraktīvu tūrisma galamērķi, vienlaikus nodrošinot valsts nozīmes kultūras pieminekļa saglabāšanu un atjaunošanu—-> šo jebkurš savulaik Kultūras tehnikuma beidzējs ar dzīves un darba pieredzi par algu sabīdīs, ja vien telpas ir sakārtotas un drošas. Par telpām atbild to īpašnieks- to jau regulē vesels lērums dokumentu un kontrolē pārbaudītāji. Šī izpēte ir ieguvums tikai SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa” īpašniekiem un izdevumi pašvaldībai- nekādu Ameriku kantoris neatklās, tikai tērēta nodokļu maksātāju nauda. Laikam jau naudas daudz.

  6. Par “nevērtīgiem papīriem” jau tādā zākāšanās līmenī varam nodēvēt jebkuru dokumentu. Cita lieta, ka pasūtītāja pienākums ir izvērtēt, vai šāda izpēte tam ir nepieciešama, un zināt, kā tiks izmantoti tās rezultāti – resp., gūt atdevi no ieguldītajiem līdzekļiem. Būtu jauki, ja BDz aptaujātu atbildīgās amatpersonas un noskaidrotu, ko pašvaldība ar Svitenes pili īsti nolēmusi darīt. Šobrīd izskatās, ka senā ēka vienkārši agonizē, un arī tukšās frāzes par “atraktīvo tūrisma galamērķi” nevieš ticību kāda konkrēta plāna pastāvēšanai.

  7. Klau, lielie komentētāji! Aizbrauciet taču uz to Svitenes muižu! Paskatieties, kas tur tagad notiek, parunājiet ar darbiniekiem, aplūkojiet izstādes, vēstures eksponātus. Sapratīsiet, ka tur nav nekādas agonijas, viss notiek un vietējiem cilvēkiem izdosies! Kā reiz, šobrīd, eksponēta ļoti jaudīga fotoizstāde. Mazāk virināt mutes par to, ko nezin, bet vairāk skatīt savām acīm un palīdzēt darāmos darbos ar savām rokām.

    4
    3
  8. Kādreiz ēkā bija skola, un tā tika izmantota. Kas ir tagad? Cik izmaksā ēkas apkurināšana sezonas garumā? Tāpat citi uzturēšanas darbi? Vai tad nav tikai loģisks jautājums – ko tālāk? Vai ir kāds plāns, ko ar šo milzīgo māju darīt?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.