Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Veselības dienā Bauskā lielākā interese par dzimumzīmju pārbaudi

Studenti Rebeka Elīza Zariņa un Matīss Kevins Balodis veic HIV, B un C hepatīta eksprestestu. Foto – Ivars Bogdanovs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldības administrācijas ēkā sestdien, 22. oktobrī, bija sarīkota veselības diena ar iespēju iedzīvotājiem veikt eksprespārbaudes slimību profilaksei un saņemt vērtīgu informāciju no speciālistiem dažādās ar veselīgu dzīvesveidu saistītās jomās.

Šīs dienas aktivitātes rīkoja Marta Augucēviča, pašvaldības veselības un sabiedrības labklājības nodaļas vadītāja, sadarbībā ar mediķiem, ekspertiem, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes 4. kursa studentiem un HIV un atkarību profilakses punktu Bauskā.

Seši medicīnas studenti visu sestdienu strādāja Bauskā, lai vietējās kopienas iedzīvotājiem bez maksas noteiktu cukura līmeņa rādītājus, holesterīnu un hemoglobīnu asinīs, veiktu HIV un B un C hepatīta eksprestestu, izmērītu asinsspiedienu un noteiktu ķermeņa masas indeksu. Kā novēroja «Bauskas Dzīve», jaunieši darbiņu veica rūpīgi, ar lielu ieinteresētību, atnākušajiem interesentiem paskaidroja par mērījumu nozīmi, dažos gadījumos arī ieteica vērsties pie sava ģimenes ārsta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studentes Anda Lita Vāvere, kura ir vietējā baušķeniece, un Samanta Reine sestdien klientiem mērīja auguma garumu un svaru un noteica ķermeņa masas indeksu. To var izrēķināt arī pats pēc formulas = svars (kg):augums (m)2 Piemēram, vienai no veselības dienas apmeklētājām noteikts, ka ķermeņa svars ir 60 kg un auguma garums 1,58 metri, tad aprēķins ir šāds: 60 kg : 1,58×1,58 = 60 : 2,4964 = 24,03 (iegūtais indekss atbilst normālai ķermeņa masai). Par normālu tiek uzskatīts, ja šis indekss ir no 18,5 līdz 25; aptaukošanās sākoties no 30, tā skaidro studentes. Tādējādi minētā baušķeniece, mīlot humoru, nosmēja, ka viņai «vēl ir, kur tiekties».

Marta Augucēviča min, ka Bauskas novada pašvaldībai ir ļoti laba sadarbība ar LU Medicīnas fakultāti, viņa sazvanījusi 4. kursa studentus, kuri ar prieku piekrituši doties uz veselības dienas pasākumu Bauskā. «Jebkura pieredze, kas vairo mūsu prasmes, ir svarīga, tālab arī labprāt piekritām doties uz Bausku pastrādāt. Turklāt vienmēr labi ir tikties un parunāties ar cilvēkiem,» stāsta jaunieši. Dažas meitenes pirms kāda laika šādā izbraukumā bijušas Siguldā un novadā, pieredze bijusi jauka, tāpēc arī bijusi vēlme vēlreiz tādā projektā pastrādāt.

Vienīgi uz ādas dermaskopiju, tas ir, dzimumzīmju pārbaudi pie ārstes Lāsmas Kalnbērzas bija jāpiesakās iepriekš, un jau nedēļas sākumā dakterei pieraksts, kā tautā saka – bija pilns. Viņa sestdien pieņēma un konsultēja 22 iedzīvotājus, turklāt L. Kalnbērza vadīja arī lekciju par to, kā jārūpējas par ādu dažādos gadalaikos, kas svarīgi, lai saglabātu ādas veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan klātienē domes sēžu zālē, gan attālināti no mājām varēja gūt lietderīgu informāciju arī no uztura speciālistes Ilzes Luteres lekcijas «Rudens sezonas dzīvesveids labai pašsajūtai», no psiholoģes Martas Puķānes sarunas «Sezonālā depresija un kā ar to rīkoties», kā arī no fizioterapeites Sandras Freimanes praktiskiem ieteikumiem rudens aktivitātēm.

Veselības dienas mērķis ir rosināt iedzīvotājus profilaktiski pārbaudīt svarīgus veselības rādītājus neformālākā vidē, bez iepriekšējiem pierakstiem cilvēkus iedrošināt, nelikt justies bailīgam, ne vainīgam par kaut ko, skaidro M. Augucēviča. Viņa informē, ka sestdien uz veselības veicināšanas pasākumu kopā bija ieradušies 48 cilvēki, kā jau minēts, 22 bija vizītē pie dermatoloģes, lekcijas noklausījās ap 21 – 32 interesenti. Aktivitāte rīkota projektā «Pasākumi Bauskas novada sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei».

Plašāk lasīsit laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā otrdien.

4.kursa studentes Anda Lita Vāvere un Samanta Reine apmeklētāju iepazīstina ar ķermeņa masas indeksa aprēķiniem, uztura, dzīvesveida un svara nozīmi veselības saglabāšanā. Foto – Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Es arstus vairs necienu es viniem neticu es vinus vairs neapmekleju un no vina rokam pat iesnu aeiresolu nenemu..

  9
  4
 2. Nav pamata. Ticet..latvija straiji izmirst cilveki.pec vakcinam.un 400 arsti uzrakstija valdibai vestuli par sadu noverojumu..tikai muusu mediji to noklusee..un kapec tev skiet ka vakcinrealitate un telegram ir dezinfirmatori varbut ka tiesi dezinformatore esi tu un mediji.

  7
  7
 3. Paklau algotaa mele..meliem isas kajas..tas nekas ka tu par to sanem naudu…mulku ir maz kas tices taviem komentiem un ieteikumiem..dievins uz tevi raugas.un tu sanemsi pec nopelniem…nabaga perkamaa dveselite..man tevis zel.

  1
  5
 4. ļoti vērtīgs pasākums! Vajadzētu biežāk un vairāk informācijas pirms akcijas, lai cilvēki zina, k būs.

  9
  2
 5. ar kādam tiesībām tu citus apsaukā ? Izskatās,ka pērkama dvēsele esi tu pati, kurai ir samaksāts par dezinformācijas izplatīšanu.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.