Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vēstnieces ieskatā, jāturpina atbalstīt sadarbību ar Čehijas reģioniem – arī Bauskai ar Nāhodu

Latvija un Čehija gan divpusēji, gan Eiropas Savienībā (ES) un NATO konsultēsies un sadarbosies, lai tuvinātu Ukrainas uzvaru, kā arī lai palīdzētu tās atjaunošanā, aģentūrai LETA uzsvēra jaunā Latvijas vēstniece Čehijā Elita Kuzma. Viņa arī minēja, ka jāturpina atbalstīt vēsturiski izveidojušos sadarbību ar Čehijas reģioniem – aktīvi sadarbojas Bauska un Nāhoda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas vēstniece Čehijā Elita Kuzma norāda, ka Čehija savas prezidentūras laikā ES Padomē ir atbalstījusi Ukrainu visos līmeņos. Pēc vēstnieces paustā, taisnīgs un ilgtspējīgs miers ES Austrumu kaimiņu reģionā ir galvenā prioritāte un reizē izaicinājums.

“Čehija aktīvi piedalās Latvijas drošības stiprināšanā ar bruņoto spēku – karavīru un tehnikas – klātbūtni NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā, kas tikusi pagarināta līdz 2024.gadam. Abpusēji pausta vēlme padziļināt militārās rūpniecības uzņēmumu sadarbību,” sacīja E. Kuzma.

Taujāta par darba prioritātēm, vēstniece ziņu aģentūrai LETA akcentēja, ka svarīgi ir turpināt stiprināt dialogu jaunās Saeimas un valdības līmenī, īpaši laikā, kad Čehija noslēgusi nozīmīgu un veiksmīgu prezidentūru ES Padomē. Kuzma uzsvēra, ka Čehijas prezidentūras ES Padomes laikā pieņemtie lēmumi attiecībā uz ES Austrumu kaimiņiem un Rietumbalkānu reģionu ir nozīmīgi Eiropas stratēģiskajai stabilitātei. Vēstniece akcentēja, ka ir svarīgi šos lēmumus ieviest, kā arī paturēt tos uzmanības lokā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Kuzma arī piebilda, ka starp valstīm ir potenciāls ekonomisko attiecību aktivizēšanai, jo Latvijas tirdzniecības bilance ar Čehiju patlaban nav pozitīva.

Tāpat, vēstnieces ieskatā, jāturpina atbalstīt vēsturiski izveidojušos sadarbību ar Čehijas reģioniem – aktīvi sadarbojas Bauska un Nāhoda.

«Bauskas Dzīve» atgādina, ka 1792. gadā Nāhodas pils nonāca Kurzemes hercoga un Sagānas hercoga Pētera fon Bīrona īpašumā kopā ar plašāku īpašumu, tai skaitā arī Ratiboržices pili. Pēteris fon Bīrons veiksmīgi apsaimniekoja savus īpašumus, viņš bija arī liels mākslas un mūzikas mīļotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldībai ir noslēgts sadraudzības līgums ar Nāhodas pašvaldību. Vēl šogad septembrī Bauskas novada pašvaldības delegācija piedalījās Kurzemes (Kurlandes) festivālā, sveicot Nāhodas iedzīvotājus. Kurlandes festivāla tradīcija Nāhodā aizsākta pirms 16 gadiem, godinot Kurzemes hercogu Pēteri Bīronu.

“Arī kultūrā un izglītībā Čehijai un Latvijai ir senas tradīcijas, īpaši valodniecības, grāmatniecības jomā. Zinātnē un pētniecībā kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru sekmēsim Latvijas uzņēmēju iesaisti Eiropas kosmosa programmās, kur Prāga ir nozīmīgs pētniecības centrs,” pauda E. Kuzma.

Valsts prezidents Egils Levits ceturtdien, 22.decembrī, pasniedza akreditācijas vēstuli Latvijas vēstniecei Čehijā. Elita Kuzma amatā nomaina Guntu Pastori, kas vēstnieces amata pienākumus Čehijā pildīja kopš 2018. gada, ziņo aģentūra LETA.

Foto: Bauskas novada pašvaldības delegācija šogad septembrī Nāhodā. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva, tā autors – Tomáš Menec, Nāhodas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.