Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Bijušajā Kurmenes skolā top sociālais uzņēmums

Krievijas kara Ukrainā izraisītā krīze smagi skar sociālo uzņēmējdarbību, norāda Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijā. Tomēr krīzes laikā visvairāk arī šādi uzņēmumi ir vajadzīgi. Tāpēc Bauskas novada Kurmenes kādreizējā skolā rīdzinieku ģimene veido uzņēmumu, kas palīdzētu bērniem ar uzvedības problēmām, ziņo ReTv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms 11 gadiem Bauskas novada Kurmenes skolas 159 gadu ilgajā vēsturē tika ierakstīta pēdējā lapaspuse. Tagad ēkā rosās rīdzinieku Ziemeļu ģimene, kuri vēlas telpas atkal piepildīt ar bērnu čalām. Viņi sākuši sociālā uzņēmuma izveidi, kas palīdzētu bērnu ārpusģimenes aprūpē.

Baiba Ziemele ir juriste. Viņa ReTV pastāstīja: “Tā kā mana ikdienas sfēra arī ir saistīta ar bērnu tiesībām, saskatīju iespēju kaut ko reāli darīt.

Galvenā ideja ir bērns ģimenes vidē, jo mēs saprotam, ka bērni, kuriem bieži vien ir problēmas ar “ierakstīšanos” sociālajā vidē, bieži vien ir no nelabvēlīgas ģimenes.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par darbu ar bērniem ar uzvedības traucējumiem radusies Baibas vīram – fotogrāfam Aigaram Ziemelim. Fotostudija arī ir viena no retajām telpām ēkā, kas jau ir iekārtota. Pašlaik gan Aigaram jādomā, kā pārveidot un izremontēt telpas, lai tās atbilstu prasībām. Savukārt Baiba rūpējas par uzņēmuma juridisko pusi un rehabilitācijas programmas izveidi.

“Fantastiska iespēja dot fotogrāfa zināšanas un būt ar bērniem kopā tādā kā ģimenes modulī. Mēs mēģinām tagad saprast, kā mēs varam attīstīt šo vietu, un ir arī labdari, kas mums palīdz. Protams, sakarā ar pasaules notikumiem tā situācija ir pamainījusies, bet cerība mums ir, ticība mums ir,” stāstīja Aigars.

Aigars Ziemelis. Jaunā uzņēmuma veidotājs. Foto: ReTV

“Leader” programmā jau rasti līdzekļi vannasistabu remontam, tomēr pats būtiskākais pašreiz esot sagādāt kurināmo, jo, lai lielajā ēkā uzturētu kaut minimālu siltumu, diennaktī nepieciešamas vismaz četras ķerras ar malku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa skaidroja, ka sociālajiem uzņēmumiem šis laiks ir vēl grūtāks nekā citiem uzņēmējiem. Tomēr krīzēs sociālie uzņēmumi rodoties visbiežāk. Pašreiz sociālie uzņēmumi vairāk darbojas izglītībā, darba integrācijā un aktīvajā atpūtā, bet direktore ir gandarīta, ka kāds nolēmis darboties faktiski brīvajā nišā.

“Sociālajā uzņēmējdarbībā šis jautājums varbūt ir mazāk skarts.

Lielākoties tāpēc, ka šeit ir grūti atrast to pareizo biznesa modeli, kā gūt ienākumus – kur šeit veidojas saimnieciskā darbība jeb kurš maksā par šo pakalpojumu,” stāstīja Zeiļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemeļu ģimene iecerējusi, ka bērni Kurmenes centrā nonāktu ar pagastu sociālo darbinieku gādību, un līdz ar to tiktu veidots sadarbības modelis ar pašvaldībām.

Pašreiz Latvijā aktīvi darbojas vairāk nekā 200 sociālo uzņēmumu, un Kurmenes jauniešu centrs tiem varētu pievienoties nākamā gada laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. lai Ziemeļu ģimenei piepildās viņu domu lidojums par 100+++++++%.
    Jūsu atbalstītāji KURMENĒ.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.