Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Muzeju naktī Bauskas pilī Baltais bruņinieks pieveic Melno bruņinieku

Muzeju nakts noslēgumā sestdienas, 14. maija, vakarā, Bauskas pils dienvidu pusē tika sarīkota performance “Gaismas cīņa pret tumsu”, kurā cīnījās Baltais bruņinieks pret Melno bruņinieku. Savstarpējā duelī pārāks izrādījās Baltais bruņinieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaismas un tumsas spēku cīņa vienmēr bijis aktuāls temats. Tumsa ir gaismas pretmets. Šo pretstatu simbolika spilgti izpaužas literatūras un mākslas darbos. Gaisma asociēta ar dzīvību un laimi, turpretī tumsa ar ļaunumu un nāvi. Gaisma kā visur esoša, zināma parādība, kura parasti ir nemateriālo lietu, gara un Dieva simbols.

Tumsa kā fiziski nomācoša vide ir atvērta negatīviem notikumiem un saistīta ar nāvi, ieslodzījumu, neierobežotu ļaunumu, negatīvu tēlu. Tumsā cilvēks sastopas ar savām lielākajām bailēm un savu likteni. Šajā kontekstā tā simbolizē neziņu, nāvi, nelaimi vai “noslēpumu”.

Būtiska loma daudzām tautām ir priekšstatiem par pacelšanos no tumsas gaismā, kas norāda gan uz indivīda, gan cilvēces attīstību. Daudzu iniciācijas jeb iesvētīšanas rituālu pamatā ir šī dualitāte.  

Gaismu un tumsu bieži simboliski saista ar paradīzi un elli. Mitoloģijā paradīze vienmēr atrodas austrumos (saules šūpulī), bet elle- rietumos (kosmiskajā tumsas alā),” pastāstīja Bauskas pils pārstāve Ilva Neimane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.