Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VIDEO: Zemgalē vairāku policijas ekipāžu vietā veidos «reaģējošo» policistu; Bauskas policijas iecirkni pievienos Jelgavai

Valsts policijā (VP), gluži tāpat kā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), darbinieku trūkums ir hronisks. To kompensēšot VP reforma, kas pašlaik uzsākta Zemgalē. Vairāku policijas ekipāžu vietā, kurām bija dažādi uzdevumi un pilnvaras, tikšot izveidots reaģējošais policists. Vienlaikus  tikšot apvienoti arī līdzšinējie policijas iecirkņi, kas bažīgus dara gan iedzīvotājus, gan pašvaldības, ziņo ReTv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļu satiksmes negadījumi ir VP ikdiena. Pagājušajā nedēļā Saeima lēma, ka turpmāk par auto vadīšanu vai mācīšanu 1,5 promiļu reibumā un vairāk tiks uzsākts kriminālprocess. Tomēr neatbildēts paliek jautājums, vai policijai pietiks resursu preventīvajiem reidiem.

Foto:ReTV

“Es precīzi neteikšu, bet vakanču skaits ir lielāks, nekā būtu normāli,” atzina VP Zemgales reģionālās pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs, norādot, ka situāciju varētu uzlabot VP reforma, kas pašlaik uzsākta Zemgalē. Reforma paredz pāreju uz modeli, kurā darbosies reaģējošais policists.

“Tas nemainīs darbinieku skaitu, bet tas mazinās to nepieciešamību vairākiem norīkojumiem uz vienu notikumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā vecajā modelī patruļnieks, kuram nav šādu tiesību, konstatē, tad atbrauc ceļinieks, un konstatē, ka tur ir kriminālprocess, un, nedod dievs, uz turieni vēl jābrauc izmeklētājam. Mēs šos divus posmus izlaižam un, līdz ar to būs vairāk laika gan vieniem, gan otriem,” klāstīja Arājs.

Foto: ReTV

Mainīta tikšot arī struktūra, un, piemēram, Zemgalē pašreizējo sešu VP iecirkņu vietā tiks izveidoti trīs centri. Tādējādi Dobeles iecirknis tiks pievienots Tukumam, Bauskas – Jelgavai, bet Aizkraukles iecirknis Jēkabpilij.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunātie lauku iedzīvotāji gan bažījās par pārmaiņām un velk paralēles ar VUGD.

“Priekš kam? Būs tāpat, kā tos ugunsdzēsējus tagad. Nezinu, Aucē būs vai nebūs. Ja Aucē nav, tad tuvākā Dobele, un tad pēc stundas ieradīsies, ja kas,” sprieda Ukru pagasta iedzīvotāja Olita.

Arī pašvaldību vadītāji par gaidāmo VP reformu nav iepriecināti, jo jau pašlaik gan Bauskas, gan Dobeles novadā ir tikai viena policijas ekipāža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs jau vienmēr diemžēl redzam, ka pēc katras reformas dzīve nekļūst labāk, bet sliktāka. Šobrīd es neredzu, kur labums varētu būt Dobeles novadam, ja Dobeles novada policiju pievieno Tukumam. Un tas ir arī ārpus Zemgales plānošanas reģiona uz Kurzemi atkal. Tā kā šeit valsts pārvaldei būtu jāsāk ar to, lai būtu vienota reforma un vienoti apgabali,” uzskata Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (Latvijas Zemnieku savienība).

Foto: www.bauskasdzive.lv

VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks gan skaidroja, ka samazināsies tikai pašreizējo policijas iecirkņu vadība, un satraukumam neesot pamata.

“Situācija Tukumā ir labvēlīgāka, tad, apvienojot šos divus iecirkņus, ja diennakts tvērumā būs četri norīkojumi, [strādāsim], neskatoties robežas. Mēs neesam pašvaldības policija, mēs strādāsim bez robežām,” uzsvēra Arājs.

VP jaunais modelis Zemgalē stāšoties spēkā no 1. decembra, bet nākamgad VP reforma tikšot īstenota arī Kurzemē un Latgalē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Man vienam čomam ir pazīstami bandīti, tie jau rezervējuši pirti, esot priecīgi par gaidāmo reformu.

 2. Baigi, šausmīgi gudri! Taisīs jaunu ministriju, deputāti ierēdņi netiek reformēti! Tak vēl ugnsvīrus samazināja! Esot par daudz! Ja vienreiz samazinātu tos kalpus!

  20
 3. Latvijas valsts vara atstāj provinci ”atbrīvotājiem” – pravo Putinistiem- tikai par cik Putins nopirka to amerikāni?

  1
  1
 4. Ir konkurss -Jauna dizaina formastērpu iegādei Valsts policijas amatpersonām uz 4 gadiem – summa 9 000 000 , gadā 2,5 ļami , vai formas no Versače , vai viņu ir par daudz …………………………

 5. vēl jau tepat pašvaldībās un arī dažās valsts iestādēs ir vakances, tieši kā radītas cilvēkiem ar pieredzi policijas darbā un arī atbilstošu izglītību, izglītību, kur par policistu skoloties uzņem vien ar nelielām fiziskām dotībām, bet prāta spējām, tām gan nav jābūt.

  5
  1
 6. Kāpēc Jelgavu nevarētu pievienot Bauskai nevis otrādi!?Atkal mazākie brāļi tiek apbižoti.

 7. Nu,skumji,tad jau mums te zels un plauks banditisms,narkomānija,un visādas citādas nelegālas būšanas.Policija jau nu gan ir pilsētā vajadzīga.

  1
  1
 8. Amerikā policiju atslogo ļoti bruņoti pilsoņi. Tā rodas mākslīgais smaids un laipnība. Mūs bīda uz deviņdesmitajiem ar jumteniekiem, kā arī zagtu auto pastiprinātu apriti.Uz valsts aizmetņa stadiju. Regress.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.