Vieglatlētikā noslēdzas «LVS x Sportland» kausu sacensības; sācies Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls Slovēnijā

Šonedēļ Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā Mariborā Slovēnijā startēs Bauskas novada daudzcīņniece Anna Gabriela Hofmane – sieviešu daudzcīņa sāksies 26. jūlijā un rezultātiem varēs sekot līdzi interneta vietnē www.eyof-maribor.com/en/schedule-and-results.

Tikmēr Valmierā aizvadītajā nedēļā notikušas vairākas vieglatlētikas sacensības, kur piedalījās arī Bauskas novada sportisti. Savukārt Igaunijas pilsētā Pērnavā aizvadīts Baltijas komandu vieglatlētikas čempionāts U20 vecuma grupā.

Sestais un noslēdzošais «LVS x Sportland kauss» vieglatlētikā notika 21. jūlijā Valmierā. 110 metru barjerskrējienā trešo vietu ar rezultātu 15,63 sekundes ieguva iecavnieks Gvido Miezers. Savukārt kārtslēkšanā trešo vietu ar rezultātu 4,35 metri izcīnīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēknis Andris Skadiņš – 4,35 metri. Kārtslēkšanā ārpus kārtas startēja arī baušķeniece Nikola Trasūne – viņas rezultāts 3,15 metri, kas starp dalībniecēm bija trešais labākais. 400 metru skrējienā devītā bija Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēkne Žanete Sinkovska.

Pirms tam 20. jūlijā Jāņa Daliņa stadionā notika Valmieras atklātais čempionāts. Ļoti spēcīgā konkurencē 200 metru skrējienā trešo vietu ieguva Vecumnieku pārstāve Madara Lungeviča, kas finālā finišēja pēc 25 sekundēm. 800 metru skrējienā uzvarēja Žanete Sinkovska, kas finišēja pēc divām minūtēm un 22,78 sekundēm. Kārtslēkšanā A. Skadiņš uzvarēja ar rezultātu 4,4 metri.

Baltijas U20 vecuma grupas čempionāts notika 19. jūlijā Pērnavā. Latvija komandu vērtējumā šoreiz diemžēl trešajā vietā – Igaunijai 301 punkts, Lietuvai 260 punkti un Latvijai 214 punkti. No Bauskas novada sportistiem augstākais sasniegums iecavniekam Rihardam Pūķim, kurš trīssoļlēkšanā ieņēma otro vietu – 13,97 metri. Tāllēkšanā trešā vieta baušķeniecei Gerdai Kerijai Dreimanei ar rezultātu 5,86 metri. Bronzas medaļas Latvijas 4 x 100 stafešu vīru komandai, kurā skrēja arī Andris Skadiņš un kas finišēja pēc 43,67 sekundēm, bet trīs komandu konkurencē tas tomēr ir nosacīts panākums.

Andris Skadiņš. Foto: Guntis Bērziņš, «athletics.lv», no “Bauskas Dzīves” arhīva.
Gvido Miezers «LVS x Sportlanda» kausa pēdējā posmā 110 metru barjerskrējienā ieguva trešo vietu.

Titulattēlā – Anna Gabriela Hofmane. Foto: Guntis Bērziņš, «athletics.lv», no “Bauskas Dzīves” arhīva.