Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visstraujāk Covid-19 izplatība aug starp skolēniem; Bauskas Valsts ģimnāzijā augsta saslimstība nav novērota

Lai gan Covid-19 izplatība Latvijā pieaug un visbiežāk inficējas bērni skolas vecumā, tomēr Latvijas Radio aptaujātajās skolās atzina – infekcijas izplatība tajās nav tik plaša kā iepriekšējos gados, ziņo portāls lsm.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar skolas sākšanos dažādas infekciju slimības izplatās straujāk. Kā jau pēdējos gados ierasts, to vidū ir inficēšanās ar Covid-19.

Pagājušajā nedēļā Covid-19 saslimšanas gadījumu pieaugums ir par 48%, salīdzinot ar nedēļu pirms tam. Novērots arī pozitīvu testu īpatsvara pieaugums – vidēji katrs ceturtais tests ir pozitīvs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

“Faktiski vecuma grupa no 10 līdz 19 gadiem ir visskartākā. Apmēram 1,6 reizes biežāk šie bērni slimo, nekā ir vidējā saslimstība valstī. Protams, to zināmā mērā varētu skaidrot ar to, ka skolēniem diezgan plaši pieejami paštesti. Bet tik un tā tas bija arī prognozējams,” pastāstīja atklāj SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī turpmākais pieaugums ir neizbēgams. Epidemiologs skaidroja, ka cilvēki vairāk laika pavada iekštelpās, ko retāk vēdina, ir vairāk savstarpēju kontaktu. Tāpēc Perevoščikovs aicina ievērot visiem zināmos profilakses pasākumus.

Tikmēr Latvijas Radio vairākās skolās interesējās par situāciju ar Covid-19 izplatību. “Nevaram teikt, ka skolā ir augsta vai vidēja saslimstība ar Covid-19,” pauda Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Inita Nagņibeda. Skolēni slimojot, bet ne ļoti daudz.

“Iespējams, saslimušie ir ar kādiem rudens vīrusiem sasirguši, bet tā, lai teiktu, ka klases ir pustukšas, tā absolūti nav. Pa pāris skolēniem katrā klasē ir saslimuši. Pedagogi arī slimo. Ja, piemēram, trīs pedagogi nav skolā, tas ir izaicinoši, jo stundas ir jāaizvieto. Bet arī nevaram pateikt, vai tas ir Covid-19 vai vienkārši rudens saaukstēšanās. Augsta saslimstība nav vērojama,” pastāstīja Nagņibeda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja ir saslimšanas simptomi, skolēni un darbinieki veic paštestus.

SPKC pagaidām plašus ierobežojumus nerekomendē. Drīzāk iesaka skolām pieņemt individuālus lēmumus atkarībā no situācijas. Pirmkārt, skolēniem, kas bijuši kontaktā ar Covid-19 slimnieku, veikt paštestus ceturtajā un septītajā dienā pēc kontakta un novērot veselības stāvokli. Ja kāds ir saslimis, doties mājās veseļoties.

Perevoščikovs atgādina, ka sezonāli atgriezīsies arī gripa, pret kuru tāpat kā pret Covid-19 ir vakcīna. Drīzumā būs iespēja vakcinēties pret gripu, savukārt riska grupas aicinātas jau tagad revakcinēties pret Covid-19.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Nu ko var muldēt? Bērni ar klepu, iesnām, galvassāpēm pilna skola. Varētu katram no rīta to paštesti uztaisīt tad redzētu īsto ainu. Protams var novelt uz rudens saslimšanām, bet domāju, ka kovids ir lielākoties, jo analīzes neveic, tāpēc noraksta uz saaukstēšanos. Protams nevajag celt trauksmi un te pieprasīt testēšanu, jo attālināto procesu negrib neviens. Tad labāk, lai iet puņķaini un šķaudoši nekā tup mājās pie datora.

    13
    6
  2. Cik pazemīgam vai iebiedētam jābūt iestādes vadītājam, lai nevarētu pateikt patiesību! Mēs nezinām, cik skolēnu slimo ar kovidu, jo testēšana nenotiek! Kāpēc jāmelo? Jā, neviens negrib attālinātās mācības, bet , pastāvot tikai paštestiem, reālo ainu neviens pateikt nevar! Un nav tur ko aptaujāt!

    7
    5
  3. Dīvaini, ka vēl līdz šim brīdim vīruss nav izdalīts. Tādēļ arī slimojam ar datormodeļos konstruētu vīrusu, uz kuru, iespējams, norāda dažādie testi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.