Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visvairāk cilvēku izglābti Zemgalē

Šī gada astoņos mēnešos ugunsdzēsēji glābēji devušies uz 592 ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbiem. Lielākoties savākts uz brauktuves izlijušais šķidrums un sakārtota ceļa braucamā daļa, lai novērstu apdraudējumu citiem ceļu satiksmes dalībniekiem un pēc iespējas ātrāk atjaunotu satiksmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No avarējušām automašīnām ugunsdzēsēji glābēji izglāba 103 cilvēkus un atbrīvoja 34 bojāgājušos. Aizvadītajā gadā 965 ceļu satiksmes negadījumu likvidēšanas darbos izglābti 150 cilvēki un atbrīvoti 45 bojāgājušie, informē Ilze Dāme-Birziņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece.

Vislielākais izsaukumu skaits uz ceļu satiksmes negadījumu seku likvidācijas darbiem saņemts Rīgā un Rīgas reģionā, savukārt visvairāk cilvēku izglābti Zemgalē.

Pērn divi, šogad jau trīs bojāgājušie

2022. gadā VUGD Bauskas novadā saņēma 35 izsaukumus uz ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbiem. No avarējušām automašīnām ugunsdzēsēji glābēji izglāba divus cilvēkus un atbrīvoja divus bojāgājušos. Savukārt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023. gadā VUGD Bauskas novadā ir saņēmis jau 34 izsaukumus uz notikumiem, kur bija nepieciešams likvidēt ceļu satiksmes negadījumu sekas. Ugunsdzēsēji glābēji izglāba trīs cilvēkus un atbrīvoja trīs bojāgājušos, «Bauskas Dzīvei» precizē Irita Slavinska, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

«Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuros nepieciešama palīdzība ceļu satiksmes negadījumu seku likvidācijā. Diemžēl cilvēku izpratne par pareizu rīcību šādās situācijās ir ļoti atšķirīga, kas nereti kavē operatīvas palīdzības sniegšanu un glābšanas darbu veikšanu,» uzsver VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks majors Kristaps Kolbergs.

Šī gada astoņos mēnešos saņemti 355 izsaukumi par degošiem transportlīdzekļiem. Liesmu izplatīšanos un apdraudējumu varētu laikus ierobežot, ja automobiļos būtu ugunsdzēsības aparāts. VUGD atgādina, ka, redzot vai sajūtot dūmu smaku no automašīnas, tā jāapstādina, jāizslēdz dzinējs, jānodrošina automobiļa nekustīgums, jāevakuējas un jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Kad notikusi nelaime, katra sekunde ir būtiska. Ja noticis negadījums, nevajag paļauties – kāds jau ir izsaucis operatīvos dienestus. Redzot ceļu satiksmes negadījumu, svarīgi ir apstāties, novērtēt situāciju, zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 un sagaidīt operatīvos dienestus,» uzsver K. Kolbergs.

Vairāk nekā 1300 «eZvani»

Attīstoties tehnoloģijām, tiek ietekmēts arī VUGD darbs. Arvien vairāk izsaukumu tiek saņemti, automašīnās nostrādājot «eCall» jeb «eZvanam», kas automātiski veic bezmaksas zvanu no transportlīdzekļa uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, tādējādi samazinot operatīvo dienestu reaģēšanas laiku. Šogad saņemti jau vairāk nekā 1300 «eZvani». «Diemžēl vēl joprojām tiek saņemta informācija par izsaukumiem, kuros ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nav nepieciešama. Piemēram, cilvēki «eZvana» pogu automašīnā mēdz nospiest netīšām un tā vietā, lai apstiprinātu, ka viss ir kārtībā un palīdzība nav nepieciešama, nesniedz atbildes uz dispečera uzdotajiem jautājumiem. Tāpat nereti tiek saņemti zvani par negadījumiem, kas notikuši pirms kāda laika un nerada apdraudējumu. Izsaucot operatīvos dienestus uz šādiem notikumiem, jāatceras, ka, iespējams, kādam citam cilvēkam, kurš atrodas patiesi bīstamā situācijā, tajā brīdī palīdzība tiek liegta,» uzsver K. Kolbergs.

VUGD atgādina – ja apdraudēta jūsu vai apkārtējo drošība, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112, runājiet mierīgi, izstāstiet, kur un kas ir noticis, kā arī atbildiet uz dispečera jautājumiem!

Kopš 2017. gada saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības plānu VUGD īsteno informatīvo kampaņu «Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem» un ik gadu laika posmā no augusta līdz oktobra beigām īsteno vairākas aktivitātes, lai izglītotu sabiedrību un paaugstinātu iedzīvotāju zināšanas par pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem. 

Reģions2022.gadā2023.gada 8. mēnešos
Izsaukumu skaitsTajos izglābti cilvēkiTajos izcelti bojāgājušieIzsaukumu skaitsTajos izglābti cilvēkiTajos izcelti bojāgājušie
Kurzemē1171554694
Zemgalē1872910118267
Latgalē146244122258
Vidzemē161271189227
Rīgā un Rīgas reģionā3545515217218
Kopā Latvijā9651504559210334

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.