Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Visvairāk klašu “ZZ čempionātā” iekļuvušas no Bauskas Valsts ģimnāzijas

“ZZ Čempionāta” reģionālie pusfināli, kas šoreiz norisinājās digitālajā vidē, ir noslēgušies.  Čempionāta finālā iekļuvušas 120 klases no visas Latvijas, starp tām arī astoņi mūspuses skolu klašu kolektīvi, portālu informēja čempionāta rīkotāju pārstāve Dēzija Pāvelsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka Zemgalē “ZZ Čempionāta” finālam kopumā kvalificējušās 20 klases, visvairāk klašu finālā iekļuvušas no Bauskas Valsts ģimnāzijas. Uz klātienes finālu, kas mācību gada beigās norisināsies Siguldā, dosies Bauskas Valsts ģimnāzijas 8B,10B,10A un 12A klase.

Par čempionu titulu cīnīsies arī Vecumnieku vidusskolas 6A un 11A klase, Misas pamatskolas 6A klase un Bauskas 2. vidusskolas 10B klase.

““ZZ Čempionāta” pusfināls mūs patīkami pārsteidza– varējām novērot milzīgu konkurenci, jo uz vietu finālā pretendēja 590 klases no visas Latvijas. Tik liela aktivitāte vēlreiz apliecina, cik ļoti skolēniem un klasēm ir pietrūkušas jēgpilnas laika pavadīšanas iespējas pandēmijas laikā un cik nozīmīga loma “Zelta Zivtiņas Čempionātam” ir skolēnu dzīvēs. Tā ir neatņemama mācību gada sastāvdaļa, pat mācību gada kulminācija, jo kā saka paši skolotāji – nav svarīgi, vai mūsu klase uzvarēs, bet svarīgi ir tur tikt un piedzīvot, jo bērniem čempionāts ir gada notikums,” teic “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D. Pāvelsone pastāstīja, ka pusfināla laikā skolēni sacentās divos uzdevumos. Skolēni risināja “Vārdu minēšanas spēli”, kura kopumā tika spēlēta vairāk kā 60 tūkstošu reižu un kuras ietvaros skolēniem individuāli, ar pēc iespējas mazāku mēģinājumu skaitu bija jāizvēlas vārdu veidojošie burti (tā sauktais karātavu princips), lai atminētu vārdus, kuri saistīti ar šī gada čempionāta tēmu, piemēram, komandas vērtības, draudzība un saliedētība, dabas aizsardzība, dzīvnieku tiesības, veselīgs dzīvesveids u.c.

Savukārt radošajā uzdevumā mērķis bija gan parādīt klases emocijas, atgriežoties klātienes mācībās, gan iepriecināt savas skolas darbiniekus. Skolēni piedalījās skolas uzkopšanas un dekorēšanas darbos, palīdzēja skolotājiem un darbiniekiem viņu ikdienas pienākumos, cienāja skolas darbiniekus ar pašceptiem gardumiem, rīkoja koncertus un īpašus pārsteigumus, sirsnīgi iepriecinot skolu direktorus, skolotājus, audzinātājus un skolu tehniskos darbiniekus.

Finālā iekļuvušās 120 spēcīgākās klases no visas Latvijas sacentīsies starp komandām 5.-6. klašu, 7.-9. un 10.-12. klašu grupā. Saraksts ar finālā iekļuvušajām klasēm ir pieejams www.zzcempionats.lv. Čempionāta mājas lapā būs pieejams arī fināla sacensību grafiks ar informāciju par to, kurā dienā un laikā katrai klasei ir jāierodas uz sacensībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fināls tradicionāli risināsies mācību gada beigās, taču rūpēs par epidemioloģisko drošību un bērnu veselību, sacensības šogad tiks organizētas pēc īpaša grafika, lai samazinātu skolēnu pulcēšanos vienuviet. Tādējādi skolēni sacentīsies trīs nedēļu garumā no 9. līdz 27. maijam, Siguldā Svētku laukumā sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldības domi uzbūvējot unikālu čempionāta pilsētiņu.  

“ZZ Čempionāts” ir “Tele2” vērienīgākā un ilggadējākā sociālā iniciatīva, kas paredzēta klašu komandām no 5. līdz 12. klasei un kurā iepriekšējos piecpadsmit norises gados piedalījušies vairāk nekā viens miljons skolēnu, skolotāju, vecāku, atbalstītāju un organizatoru. Šajā sezonā čempionāts tapis kopā ar sadarbības partneriem “Sadales tīklu” un “SEB banku”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.