Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

VUGD Bauskas daļas vīri trenē prasmes glābšanas darbos uz ūdens

Kopš 15. maija sākusies peldsezona, tā ilgst līdz 15. septembrim. Pamazām daudzi iedzīvotāji pāriet uz vasarīgāku apģērbu, citi vēl ar to nesteidzas. Tāpēc saulainajā trešdienas, 25. maija, pēcpusdienā bija interesanti vērot jauniešu darbošanos pie Mēmeles. Vairāki vilka nost apģērbu un metās ūdenī. «Bauskas Dzīve» uzrunāja baušķenieces Gerdu un Evelīnu. Gerda peldoties jau trešo dienu, savukārt draudzene – otro. Skolnieces sacīja, ka ūdens esot silts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šo visu nedēļu no pirmdienas līdz ceturtdienai visas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas maiņas vingrinās glābšanas darbos uz ūdens, stāsta Artis Eglītis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas vada komandieris. Hidrotērpus velk Ingars Ķiselis, ugunsdzēsējs glābējs, un Māris Mincenbergs, vada komandiera vietnieks.

Glābšanas darbos uz ūdens gan ziemā, gan vasarā noder «Hansa» dēlis, kas kopā ar glābēju sver aptuveni 300 kilogramus. Vīri to nones lejā un stumj ūdenī. Savukārt ar glābšanas laivu darbojas Rihards Saltups, ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs).

Visvairāk slīkstot vīrieši, jo viņi bieži vien ir pārgalvīgi vai dažkārt alkohola reibumā neizvērtē savas spējas. Krastā stāv «drošinātājs» – kolēģis ar virvi, kas palīdzēs piesieto «Hansa» dēli izvilkt no upes. Tad vīri demonstrē, kā norit darbi, kad slīcēju uzreiz izdodas uzvilkt uz dēļa un kad, tieši pretēji, viņš, panikā ķeroties pie dēļa āķiem, to apgāž.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā rīkoties līdzcilvēkiem, redzot slīkstošu cilvēku? Vispirms, protams, ir jāzvana uz 112, precīzi norādot vietu un izstāstot, kas notiek. Ir labi, ja ir kāds, kas glābējiem var panākt pretī, ja nelaime notikusi maz zināmā vietā, un kāds var palikt slīcēja tuvumā. Izšķiroties pašam glābt, kamēr gaida profesionāļus, būtu gan jāizvērtē savi spēki, lai nesanāk beigās glābt jau divus. Noteikti jāsagaida operatīvie dienesti.

Bauska ir upju pilsēta, bet oficiālu peldvietu ar novērotājiem un glābējiem mums nav. Bīstamākās vietas ir, piemēram, Ķirbaksalas apkaime, kur, savienojoties upēm, ir straujāka ūdens plūsma un lielāks slīkšanas risks. Tur ugunsdzēsējiem glābējiem nācies palīdzēt arī uz ledus ielūzušiem bērniem un suņiem.

«Slīkšana notiek klusi un ātri, nelaimē nokļuvušais īpaši nespēj sarunāties un saukt, tāpēc līdzcilvēkiem jābūt vērīgiem un jāsauc glābēji,» uzsver A. Eglītis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.