Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgalē šovasar sāks testēt jauno ģeotūrisma maršrutu

Sadarbības partneri no Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR), Aizkraukles un Bauskas novada pašvaldības, kā arī no kaimiņzemes Lietuvas Biržu un Žagares reģionālā parka administrācijas secinājuši, ka jau šovasar varēs sākt jaunā, kopīgi veidotā ģeoloģiskā tūrisma maršruta testēšanu, portālu informēja ZPR pārstāvis Juris Kālis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš paskaidro, ka tūrisma profesionāļi, gidi un informācijas sniedzēji, kā pirmie, Zemgalē un Sēlijā varēs iepazīt, vērtēt un popularizēt maršrutā iekļautos nozīmīgākos ģeoloģiskos un ģeomorfoloģiskos objektus – dažādu iežu atsegumus, klintis, gravas, ieplakas, karsta kritenes, avotus, upju stāvkrastus, ūdenskritumus, alas, kāpas, dižakmeņus un vēl citas dabas vērtības.

“Pārsteidzoši, ka Zemgalē un Sēlijā vien tūristu apskates cienīgi pavisam ir vismaz 55 tādi objekti, visvairāk – Jēkabpils un Aizkraukles novadā, nedaudz mazāk – Bauskas, Dobeles un Jelgavas novadā. Maršruta izstrādātāji ir ne tikai identificējuši maršrutam piemērotākos objektus, bet tūrisma speciālistiem noorganizējuši arī mācības par ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko vietu specifiku, jaunākajām tendencēm dabas tūrisma objektu uzturēšanā un popularizēšanā, kvalitatīva piedāvājuma veidošanu un labās prakses piemēriem šādu objektu pārvaldībā. Tuvākajā laikā sekos arī teorētiskas un praktiskas ievirzes vairāku dienu mācības esošajiem un potenciālajiem tūrisma gidiem, kas ietver arī vairāku ģeoloģisko objektu apmeklējumu kā Zemgalē, tā Ziemeļlietuvā,” stāsta J. Kālis.

Viņš piebilsta, ka līdztekus tam norit intensīvs darbs pie krāšņas, vairākās svešvalodās tulkotas brošūras – ceļveža sagatavošanas un trīs dažādu videoklipu uzņemšanas, kā arī abu kaimiņvalstu tūrisma operatoru un žurnālistu maršruta iepazīšanas vizītes organizēšanas. Turklāt gandrīz visas vasaras garumā – astoņas nedēļas ilgs ceļošanas akcija vietējiem iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz pat gada izskaņai garlaicībai nedrīkstēs ļauties neviens no sadarbības partneriem. Aizkrauklē gada atlikušajos mēnešos centīsies pabeigt multifunkcionāla veloparka celtniecību, kas kalpos arī ievērojamāko ģeovietu apceļotāju ērtībām. Baušķenieku rūpju lokā būs interaktīvas ekspozīcijas izveide karsta kriteņu izpausmju Latvijas epicentrā – Skaistkalnē.

Savukārt Vecumnieku pagasta pārvaldes ļaudis jau tagad sadarbības partnerus un citus interesentus aicina apmeklēt pēdējā laikā vienu no lielākajiem atklājumiem Zemgalē – Zvirgzdes kāpu ar vairāk nekā 30 metru augstu virsotni, ko ģeologi uzlūko par vienu no augstākajiem vēja sanesu smilts veidojumiem Latvijā. Minētās iekšzemes kāpas iespējamais veidošanās laiks ir 11 700 līdz 14 000 gadu pirms mūsu ēras. Pa lēzenu meža taku, nonākot kāpas augstākajā punktā, kur ar pašvaldības un akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži gādību ierīkota gaumīga skatu platforma, tālu virs koku, galvenokārt priežu un kadiķu galotnēm paveras Zemgales līdzenumam netipiska reljefa panorāma. Lūkojoties no augšas, var novērtēt arī meža apsaimniekošanā valdošo kārtību un ceļotāju ērtībām radīto infrastruktūru – koka lapeni un labiekārtotu atpūtas vietu, informācijas stendu, norādes zīmes un ērtu autostāvvietu.

Jaunā maršruta izstrāde notiek ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2022.gadam projekta LLI-483 “Unikālu ģeoloģisko un ģeomorfoloģisko dabas vērtību izmantošana zaļā izzinošā tūrisma attīstībā” (GEOTOUR) atbalstu. Projekta mērķis ir radīt ilgtspējīgu un izzinošu tūrisma piedāvājumu, palielināt apmeklētāju plūsmu reģionos, papildināt zināšanas un izpratni par unikālām dabas vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta ieviešana ilgs līdz 2022.gada 31.decembrim. Tā kopējās izmaksas 649 972,15 eiro, tostarp ERAF finansējums – 552 476,31 eiro.

Foto: ZPR

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Šajā sakarā cienījamam Guntim Eniņam reiz paspruka tāds biezāks vārds.Ģeotūrisms tā ir totāla unikālu vides objektu izpostīšana.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.