Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales novados par godu valsts svētkiem notiks svinīgi dievkalpojumi un saviesīgi pasākumi

Zemgales novados par godu valsts svētkiem notiks svinīgi dievkalpojumi un saviesīgi pasākumi, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavā visu dienu ikviens varēs nolikt ziedus un svecītes pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. Tāpat iedzīvotāji var piedalīties ekumeniskajā dievkalpojumā Svētās Annas prokatedrālē, apmeklēt koncertus Hercoga Jēkaba laukumā, piedalīties zibakcijā, kopīgi veidojot deju Latvijai dzimšanas dienā. Vakara noslēgumā – no plkst.17 līdz 22 – uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa fasādes varēs vērot trīsdimensiju multimediālu stāstu, kas vakara gaitā tiks atkārtots ik pēc desmit minūtēm.

Vairojot svētku gaisotni pilsētā, svētku brīvdienās sarkanbaltsarkanās krāsās tiks izgaismotas vairākas ēkas.

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte šovakar aicina ikvienu piedalīties Jelgavas pils parka izgaismošanā, turpinot akciju “LBTU Akadēmiskā ceļa izgaismošana”. Iedzīvotāji var atnest un novietot sveci klāt kādam ornamentam vai veidot savu. Skanot latviešu skaistākajām un sirsnīgākajām dziesmām, svecīšu aizdegšana plānota no plkst.16, savukārt turpināt izgaismot Jelgavas pils parku ar jaunām sveču liesmiņām varēs visu vakaru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18. un 19. novembrī Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu pieguļošajā teritorijā būs apskatāma audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai”, šie ir ceturtie “Gaismas vārdi Latvijai” un šā gada vadmotīvs ir “Tu esi Latvija”, jo Vaira Vīķe Freiberga ir teikusi vārdus: “Mēs iesim un darīsim visi, lai Latvija būtu skaista, lai Latvija būtu dižena, lai Latvija būtu varena. Un ne tikai tauta, bet arī valsts! Un ne tikai hokeja spēlēs, bet varbūt arī Dziesmu svētkos mēs varētu teikt: Latvija! Latvija! Latvija!” Aiz šiem vārdiem slēpjas, kas personisks, mēs katrs iesim un darīsim, bet kopā sauksim Latvija, lai iedvesmotu arī citus darīt! Tādēļ tiksimies 18. un 19. novembrī Dobelē un sauksim kopā – Latvija!, Latvija!

Ar audiovizuālo instalāciju “Gaismas vārdi Latvijai” vēlamies nodot patriotisma un kopības sajūtu ikvienam apmeklētājam un ceram, ka katrs sev līdzi aiznesīs kaut nedaudz šīs sajūtas. Instalācija būs apskatāma Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu pieguļošajā teritorijā, kā arī pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa, kur iedzīvotāji varēs nolikt sveces un ziedus, atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu,” vēstīts Dobeles pašvaldības interneta vietnē dobele.lv.

Bauskā šodien plkst.20 Bauskas Rātslaukumā ar leģendārās rokgrupas “Līvi” koncertu tiks svinēta Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadiena. Koncertā izskanēs ne tikai grupas “Zelta fonda” dziesmas, bet arī ar pēdējā laikā radīti skaņdarbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tukumā šodien plkst.19 Tukuma pilsētas Kultūras namā notiks Latvijas valsts svētkiem veltīts koncertuzvedums “Tauta mana zeme”. Piedalīsies Edgars Raginskis (koncertmeistars, taustiņi), Justs Liepiņš (ģitāras), Māris Radziņš (elektriskā ģitāra), Kristaps Ezeriņš (bass), Rinalds Jukna (bungas), Artūrs Dumbris, Elīna Krastiņa, Paula Mihailova, Rihards Saule (solisti) un Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas solisti. Ieeja bez maksas. Ielūgumi uz koncertu pieejami Tukuma pilsētas Kultūras nama kasē (skaits ierobežots).

Kandavā šodien plkst.14 evaņģēliski luteriskajā baznīcā ikviens varēs piedalīties valsts svētkiem veltītā dievkalpojumā, bet plkst.18 Kandavas Kultūras namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīts svinīgs pasākums “Ar sirdi Kandavā un Latvijā”. Pasākumā pasniegs Kandavas un pagastu apvienības apbalvojumus. Uzstāsies “Kandavas Dāmu Grupa” pianista Anatolija Livča vadībā un jauktais koris “Kandava” diriģenta Rūdolfa Bacāna vadībā.

Jēkabpilī, Kena parka estrādē līdz 20.novembrim vakaros no plkst.17 līdz 21 varēs vērot vides instalāciju “Par saules pielieto pilsētu pie upes…”. Šodien plkst.11 Jēkabpils Sv. Miķeļa Evaņģēliski lut. baznīcā noritēs Ekumēniskais dievkalpojums, bet no plkst.12 pilsētvidē notiks Karogu brauciens. Pašvaldība aicina automašīnas rotāt Latvijas karoga krāsās un vienoties kopīgā svinīgā braucienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.13 skanēs Jēkabpils dievnamu baznīcu zvani – lūgšana Latvijai, bet plkst.15 pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju” notiks ziedu nolikšana, veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.

No plkst.16 Krustpils kultūras centrā tiks pasniegti Jēkabpils novada pašvaldības apbalvojumi, bet no plkst.22 – notiks valsts svētku balle ar grupu “Laika upe”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.