Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales pašvaldības gatavojas uzņemt jaunus Ukrainas bēgļus

Zemgales pašvaldības gatavojas uzņemt jaunus Ukrainas bēgļus, noskaidroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novads gatavojas iespējamajam jaunu bēgļu pieplūdumam. Tāpēc plānots pielāgot telpas, tas ir, izremontēt un ierīkot apkuri Ukrainas civiliedzīvotāju ģimeņu izmitināšanai kopmītnēs Saulainē un Vecumnieku pagasta “Jaunklīvos” (bijušā Vecumnieku cietuma telpas). Kopumā tad pašvaldība varētu uzņemt vēl aptuveni 120 cilvēku. Iepirkuma process nenotiekot tik raiti, kā gribētos, tiek novērots gan preču, gan pakalpojumu sadārdzinājums, pauda pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji.

Šobrīd Bauskas novadā mīt aptuveni 450 Ukrainas civiliedzīvotāju. Aptuveni 80% no tiem dzīvo pie privātpersonām, pārējie – Saulainē kopmītnēs un Īslīces SOS bērnu ciematā. 7.novembrī Bauskas novadam tika pasniegta Iekšlietu ministrijas pateicība par nozīmīgu, nesavtīgu darbu, sniedzot palīdzību un atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, uzsver pašvaldībā.

Jēkabpils novadā kopš kara sākuma ir reģistrēti 723 Ukrainas iedzīvotāji. Pašlaik novadā uzturas 340, no tiem 105 ir bērni. Pašvaldība izmitina 71 cilvēku. Kopš oktobra sākuma novadā stipri samazinājusies Ukrainas iedzīvotāju plūsma – ieradušies tikai astoņi cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik Jēkabpils novadā ir apmēram 30 brīvas vietas Ukrainas bēgļu izmitināšanai. Prognozējot bēgļu pieplūdumu, iestājoties ziemai, un saistībā ar Krievijas īstenoto Ukrainas kritiskās infrastruktūras iznīcināšanu Kijevā un citās Ukrainas pilsētās, pašvaldība ir sākusi vēl trīs pašvaldības dzīvokļu iekārtošanu bēgļu izmitināšanas vajadzībām. Šim nolūkam pašvaldība ir lūgusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju apmaksāt šo pašvaldības ieguldījumu no valsts budžeta. Ja pašvaldības lūgums tiks apmierināts, novadā būs vēl 18 papildu vietas Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai.

Kā jau rakstīts, iestājoties ziemai, Austrumeiropas valstis gatavojas iespējamam jaunam bēgļu pieplūdumam no Ukrainas.

Foto: Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Kur pēc tam viņus liks??? Vispirms sagrābj as tos bēgļus un tad lai tauta ziedojumus vāc.

  22
  22
 2. Labak pa saviem butu domajuši nevis ekonomiskajiem begļiem kuri visu labumus tik grib

  24
  20
 3. Ja jūs, tiešām, domājat, tā kā šeit komentāros rakstāt, tad man ir visdziļākais kauns, ka mēs piederam vienai tautai! Vai, tiešām, nesaprotat, kas tas ir karš?! Kāds tam sakars ar ekonomiskajiem bēgļiem? Un, kas attiecas uz ziedojumiem, tad ziedošana ir absolūti brīvprātīga lieta. Starp citu, neticu, ka konkrēto komentāru autori ir noziedojuši kaut centu…

  30
  11
 4. begli????—-brauc ar jauniem mershiem leksusiem, bet sev iziret dzivokli pa saviem lidzekliem negrib

  27
  15
 5. Uzņemiet , uzņemiet , tikai rezervejiet vietu arī morīšiem , kuri drīz gāzīsies no Āfrikas uz Eiropu , jo nejau eiroliekuļi visus taisās pieņemt .

  15
  13
 6. Interesanti ,ko darītu tie izdzimteņi ,kas te gānās par bēgļiem ,kad pašiem uzbruktu tāda nelaime kā ukraiņiem ,tad varbūt beigtu te ķengas rakstīt ,tad varonība būtu papēžos
  Te nupat izskatās ,ka internets panes visādas ķengas

  20
  10
 7. Nu, ko tad, lai pašvaldības tad arī uzņem un apgādā. Tikai lai neprasa no iedzīvotājiem kaut ko.
  Mums pašiem jādomā, kā izvilkt līdz pavasarim, tur mūsu pašvaldība neko nepalīdzēs, drīzāk jau 10 ādas nodīrās pie pirmās izdevības.

  20
  9
 8. Visu vasaru nevarēja saremontēt? Ko vasarā izdara nedēļā, to ziemā muļļā mēnesi, neskaitot sadārdzinājuma izdīkšanas streiku. Neskaitot papīru birokrātiju, kas jāuzsāk jau gadu iepriekš.

  5
  2
 9. Mums pašiem, kā zosīm sākusies jauna migrācija.Vasarā šeit, ziemā siltajās zemēs.

  5
  3
 10. Tos, ko personīgi pazīstu, no Latvijas izdzinusi galvenokārt alkatība un nesaprātīga kredītu grābšana, bet ir jau arī tie, kas aizbraukuši mācīties, visādi laimes meklētāji, uz ceļošanu kārie un dažādi karjeristi. Tagad šo tukšumu Latvijā aizvieto dažādu tautību un rasu iebraucēji, starp kuriem ne sliktākie būs arī ukraiņu bēgļi.

  17
  10
 11. Sagrābj bēgļus,kamēr baušķenieki ziedoja – kaut ko minimāli palīdzēja bēgļiem,ziedojumi beidzās arī palīdzība beidzās,nu tak pašiem ar jādzīvo!

  6
  6
 12. no kurienes tad ierodas tie jaunie bēgļi, vai tiešām no Ukrainas armijas atbrīvotajām pilsētām un tūkstošiem kvadrātkilometru atbrīvotās zemes. Vai tur nebūs vajadzīgs darbaspēks sagrautā atjaunošanai, jeb uz turieni pasauks latviešus?

  15
  7
 13. Man darba kolēģe Ukraiņu tautības ,dzīvo Saulainē ,teica, ka pie viņiem braukā labdarības organizācija no Bauskas Tuvu un ļoti palīdz ar mantām

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.