Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales piecu populārāko darba devēju vidū SIA “Bauskas alus” un AS “Balticovo”

Par 2021.gada iekārojamāko darba devēju ceturto gadu pēc kārtas atzīta AS “Swedbank”, portālu informēja interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” pārstāve Krista Roziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka šī gada aptaujas rezultāti ieviesuši vairākas izmaiņas populārāko darba devēju līderu sarakstos, tai skaitā arī Zemgales reģionā. Sīvā cīņā vien ar dažu balsu pārsvaru pirmo vietu un titulu “TOP darba devējs 2021” Zemgalē atguvis AS “Dobeles dzirnavnieks”, pagājušā gada uzvarētāju, AS”Virši-A”, atstājot otrajā vietā. Saraksta trešo vietu izdevies iegūt vienam no šīs kategorijas top pieci jaunpienācējiem SIA “Bauskas alus”.

K. Roziņa atklāja, ka uzņēmums “Bauskas alus” Zemgales populārāko darba devēju pirmajā pieciniekā iekļuvis pirmo reizi. Uz jautājumu, kāpēc vēlētos strādāt “Bauskas alū”, kāpēc izvēlēts tieši šis darba devējs, aptaujātie norādījuši, ka tas ir atpazīstams uzņēmums ar labu reputāciju (78 %), uzņēmums darbojas interesantā un perspektīvā nozarē (38%). Vienlaikus respondenti atzīmējuši, ka ir saistoša uzņēmuma kultūra (25%), pozitīva saskarsme ar uzņēmuma personālu (19%), motivējošs atalgojums un citi labumi (18%), iedvesmojoša, profesionāla vadība un komanda (17%).

Iecavas uzņēmums “Balticovo” piecus pēdējos gadus ierindojās trešajā vietā, 2014. un 2015. gadā pabijis otrajā vietā, bet šogad tam ceturtā vieta. Zemgales piecu populārāko darba devēju sarakstu noslēdz AS “Agrofirma Tērvete”.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējo divu gadu laikā pandēmijas ietekmē darba tirgus Latvijā ir piedzīvojis dinamiskas pārmaiņas – gan straujus satricinājumus, gan atgūšanos un pielāgošanos. Šobrīd esam jaunu pārmaiņu priekšā – gan tādēļ, ka vairāk vai mazāk atgriežamies birojos un klātienes darbavietās, gan cenšoties salāgot iespējas ar darbinieku pieaugošo vēlmi strādāt elastīgu darba laiku un saglabāt iespējas strādāt daļēji attālināti, gan ņemot vērā Ukrainas kara ietekmi uz uzņēmējdarbību un darba tirgu.

Šādos sarežģītos nenoteiktības apstākļos darba ņēmēji augstāk novērtē darba devējus, kuru organizācijas kultūra un vērtības prioritāri balstītas darbinieku iesaistē, savstarpējā cieņā un atbildībā un sakrīt ar viņu pašu vērtībām. Tā kā strauji mainās darba tirgū nepieciešamās prasmes un pieprasījums pēc tām, darba ņēmēji augstāk novērtē arī darba devējus, kuri sniedz iespējas attīstīties. Vairāk nekā jebkad aktuāla ir darbinieku kvalifikācijas celšana, kā arī pārkvalifikācija,” stāsta “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš. 

Aptauja “Top darba devējs 2021” noritēja jau vienpadsmito gadu, un šajā gadā tā veikta no 18.janvāra līdz 28.februārim. Šogad aptaujā piedalījās 12 274 respondentu no visas Latvijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Pašvaldības nav topā? Pašvaldības taču nodrosina specifisku nišu specifiskiem cilvēkiem.

    5
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.