Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales politiķi iepazīstas ar augusta vētras postījumiem

Tērvetes dabas parkā otrdien, 19. septembrī, aizvadīta Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēde, pēc oficiālās sēdes daļas Zemgales politiķi apskatīja arī augusta vētras un krusas postījumu sekas, portālu informēja Zemgales plānošanas reģiona pārstāve Undīne Šulce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka sēdi atklāja ar VSIA “Latvijas koncerti” pārstāvji ar prezentāciju, kurā pašvaldību vadītājus iepazīstināja ar kultūras piedāvājumu, lai celtu profesionālās mākslas pieejamību reģiona iedzīvotājiem dažādās vecuma grupās. Pēc sarunas puses vienojās, ka informācija tiks nodota pašvaldību kultūras nozares atbildīgajiem speciālistiem, pašvaldību kultūras pasākumu dažādošanai.

Tāpat sēdē izskatīts jautājums par grozījumiem Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) 2023.gada budžetā. U. Šulca skaidro, ka grozījumi nepieciešami, lai nodrošinātu ZPR darbību un apstiprināto dokumentu izpildi, pamatojoties uz ZPR nolikumu. Iesniegtos grozījumus padomes locekļi atbalstīja vienbalsīgi.

Politiķi vienbalsīgi atbalstīja arī otro sēdes jautājumu – Zemgales plānošanas reģiona 2023.gada darba plāna “ES fondu un citu ārvalstu finanšu palīdzības projektu īstenošana” redakcionālās izmaiņas. Tās paredz darba plānā iekļaut vēl vienu projektu, kas uzsākts šoruden. Jauniekļautais projekts – “Reģioni noturībai pret klimata pārmaiņām, izmantojot inovācijas, zinātni un tehnoloģijas / NATALIE” – aptver tādas aktivitātes, kas saistītas ar gatavību neizbēgamām klimata izmaiņām, tostarp novērst potenciālos zaudējumus gan ekonomikas, gan vides jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

Savukārt, lai veicinātu uzņēmēju atpazīstamību un popularizētu labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, padomes sēdes dalībnieki atbalstīja ikgadējo reģionālo konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2023” organizēšanu. Plānots, ka konkursa laureātu godināšana notiks 24.novembrī Rundāles pilī.

Pēc sēdes noslēguma Zemgales politiķi Tērvetes dabas parka projektu vadītāja Normunda Namnieka vadībā, iepazinās ar augusta vētras postījumu sekām. Reiz, kur slējās meži, šobrīd ir lieli klajumi. Tomēr parka pārstāvis pauž optimismu un smej: “Rūķu mātei šobrīd paveras plašāks skats”.

Lai arī parks kopš sestdienas ir pieejams apmeklētājiem, vētras postījumi joprojām ir manāmi. Par to liecina izgāztās koku saknes un sazāģētie baļķi taku malās. Tāpat turpinās arī parka sakopšanas darbi. Tomēr parkā jau tagad veikti dažādi uzlabojumi. Tostarp rūķu namiņos gada tumšajos mēnešos iemirdzēsies gaisma, kā arī parks apmeklētājiem būs atvērts ilgāku laiku, jo izgaismotas būs pastaigu takas. Savukārt parka teritorijā nogāztos kokus izmantos dabas parka labiekārtošanai – Tērvetes koktēlniecības darbnīcā gatavos lapenes, soliņus un citu nepieciešamo parka tūrisma infrastruktūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

U. Šulca precizē, ka Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdes norisinās katra mēneša trešajā otrdienā. Bauskas novadu šoreiz pārstāvēja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks. Nākamā sēdē plānota 21.novembrī. Ievērojot tradīciju rotācijas kārtībā ik reizi pulcēties kādā citā no pašvaldībām, nolemts, ka sēde notiks Jelgavas novadā.

Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdēs piedalās pašvaldību pārstāvji no Jelgavas valstpilsētas, kā arī Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas un Jēkabpils novadiem. Savukārt, Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs ir Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Tiek dzēsti komentāri par sabiedrisko lietu speciālistu ziņojumiem….? Vai kāds nepateiktu,vai kāds sabiedrisko attiecību speciālists gadījumā nestrādā Bauskasdzīvē? Paldies.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.