Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales tūrisma gada balvu saņem atpūtas komplekss “Rožmalas” un krogs “Aveņi”

Šodien, 1. novembrī, Krustpils pilī, pirmo reizi reģiona vēsturē notika “Zemgales Tūrisma gada balvas” pasniegšanas ceremonija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Zemgales Tūrisma asociācija” valdes priekšsēdētāja Inese Turkupole-Zilpure savā uzrunā atzīmēja, ka šis bijis ilgi lolots pasākums. “Drīzumā asociācijai svinēsim 20. gadskārtu, patiess prieks un gods šo jauninājumu uzsākt tieši jubilejas gadā. Balva tiek pasniegta tiem, kuri aizvadītajā gadā guva labus rezultātus, ieviesa jaunas inovācijas, kuru piedāvājums ir unikāls, daudzveidīgs un eksportspējīgs,” uzsvēra I. Turkupole-Zilpure.

Viņa atklāja, ka kopumā saņemti 46 pieteikumi, kurus iesniedza gan tūrisma speciālisti, gan dažādi sabiedrības locekļi, gan arī paši uzņēmēji. Pēc tam komisija, kas sastāvēja no Zemgales tūrisma asociācijas valdes locekļiem, neatkarīgiem ekspertiem, Zemgales plānošanas reģiona speciālistiem, tūrisma ziņu portāla “Travelnews.lv” pārstāvjiem vērtēja visus kandidātus. Pēc kritērijiem tika noteikts 21 Zemgales zelta tūrisma pakalpojumu sniedzējs.

“Kāpēc Zemgales zelta balvas? Asociācijas logo ir redzams ozols, upes un labības lauki, kas raksturo Zemgali. Ozols ir Zemgales simbols, tā ir tāda zelta krāsa tūrismā. Tas mūsu piedāvājums Zemgales tūrismā ir zelta vērts. Pats, pats labākais, kas mums ir,” atzīmēja I. Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norādīja, ka nominācija “Zemgales Zelta dukāts”, ir vienīgā par kuru nelēma komisija, bet vērtēja sabiedrība. Balvu šajā nominācijā ieguva mini zooloģiskais dārzs “Karlīnas” Aizkraukles novadā, bet Ausekļu dzirnavām Bauskas novadā tika pasniegts Atzinības raksts.

Balvu “Zemgales Zelta spilvens” ieguva Bauskas novada atpūtas komplekss “Rožmalas”. “Liels prieks saņemt šādu velti. Tūrismā strādāju jau 20 gadus, bet šāds novērtējums sniedz lielāku gandarījumu un godu. Vēlos pateikt lielu paldies asociācijai, visiem balsotājiem, kā arī “Rožmalu” saimniekiem Arnim un Mairai, kuri radījuši brīnišķīgu vietu, kas ļauj mūsu kolektīvam daudzu gadu garumā justies kā mājās, piedāvāt savus pakalpojumus viesiem un arī viņiem ļaut justies pie mums kā mājās,” uzrunā klātesošajiem vēstīja atpūtas kompleksa “Rožmalas” vadītāja Ilze Djačuka.

Balva nominācijā “Zemgales Zelta rokas” tika pasniegta Skrīveru mājas saldējumam no Aizkraukles novada, bet pie Atzinības raksta tika Bauskas novada saimniecība “Vaidelotes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas ieguvējs nominācijā “Zemgales Zelta atspere” bija kuģītis “Vīgante” un “Sēlis” Aizkraukles novadā. Tie ir Latvijā būvēti kuģīši, kuri kursē pa Pļaviņu ūdenskrātuvi, lielākoties no Kokneses vai Staburaga Vīgantes parka.

“Zemgales Zelta karote” nokļuva Bauskas novada kroga “Aveņi” rokās. I. Turkupole-Zilpure raksturoja, ka šī ir izcila vieta, kur pat valsts prezidentam patīk piestāt un ieturēt maltīti. “Paldies mammai un paldies tētim. Vēlētos izteikt novēlējumu sev un viesiem, ja reiz nominācija ir zelta karotīte, lai tā pie mums ir ar tik patīkamu garšu, lai to gribētos nolaizīt vēl un vēl,” sacīja “Aveņu” saimniece Vita Začesta.

Balvu nominācijā “Zemgales Zelta grauds” ieguva Likteņdārzs Aizkraukles novadā. “Liels paldies Aizkraukles novada domei, Kokneses cilvēkiem ar kuriem diendienā strādājam. Es gribu teikt, kad nākamreiz atbrauksiet uz Likteņdārzu, apskatiet lielās, sarūsējuša metāla krāsā veidotās saieta nama durvis. Palūkojoties augšā, ir mazs, īsts zelta grauds, kas ir šajās durvīs iestrādāts. Tās daudzās, mazās svītriņas, kuras arhitekts Andris Kronbergs, ir sasaistītas kopā ar šo zelta graudu. Tie ir daudzie, dažādie cilvēki, kas savā dzīvē meklē zelta graudu saturu, vajadzīguma sajūtu, piepildījumu,” paziņoja Sandra Kalniete, Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Turkupole- Zilpure atzina, ka šis ir jaunums un atklājums, jo pirms tam par šo zelta graudu Likteņdārzā nav zinājuši. “Tas ir kā vistai grauds acī. Acīmredzot visas zvaigznes sastājās un tā tam bija jānotiek,” tā I. Turkupole-Zilpure.

Noslēgumā tika pasniegti Atzinības raksti Zemgales Tūrisma informācijas centriem un Pateicības raksti to darbiniekiem. “Tā ir pateicība Zemgales zelta gaismas nesējiem. Priecājamies par visiem šīs dienas balvu ieguvējiem, bet aiz tā stāv ne tikai objekta darbs, bet arī tūrisma speciālistu veikums, kuri iznes gaismā šos objektus. Zemgales tūrisma tēla veidošanā viņu darbs ir nozīmīgs,” uzsvēra I. Turkupole-Zilpure.

Tūrisma informācijas centru vārdā paldies tika teikts arī pašai Inesei Turkupolei-Zilpurei, nodēvējot viņu par Zemgales tūrisma dzinējspēku. Viņai tika novēlēts tikpat sparīgi tiekties uz mērķiem nākamos 20 gadus.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. vai tad Aveņos baigās cenas, ka tāds komentārs?

    Man, vispār, ļoti patīk Rātslaukuma kafejnīca.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.