Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemgales uzņēmēju forums pulcēs ekspertus jautājumos par mākslīgo intelektu un kiberdrošību

Pēc dažām dienām, 15.maijā, Nākotnes industriālais parks Glūdā pulcēs Zemgales mēroga uzņēmējus un dažādu jomu ekspertus, lai forumā debatētu par digitalizācijas, mākslīgā intelekta un kiberdrošības jautājumiem uzņēmējdarbībā, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Future Wings” helikopteru angārs pārtaps par foruma norises vietu ar sēdvietām, ekrāniem un diskusiju platformu, lai ar nozares ekspertiem debatētu par inovatīviem risinājumiem biznesā šodienas mainīgajos apstākļos. Pašvaldībā skaidro, ka netipiskā foruma norises vieta apzināti izvēlēta Glūdā, kur vienuviet uzņēmējdarbība balstās gan uz lidaparātu apkopi, glempinga pakalpojumiem, ekoloģisko produktu “Milzu!” un SIA “Purenn Group” ražotni, kā arī helikopteru lidlauku “Future Wings”.

Pasākumā starp lektoriem piedalīsies NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, SIA “Tilde” biznesa attīstības vadītājs Kaspars Kauliņš, SIA “BeeTech Services” pārstāvis Jānis Kronbergs, mākslīgā intelekta uzņēmuma “Pitch Patterns” vadītājs un “asya.ai” dibinātājs Ēvalds Urtāns, “Vendon” informācijas drošības pārvaldniece Tija Lasmane. Tāpat pasākumā runās “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps un “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks.

“Latvijas mērogā šajā pavasarī ir ļoti daudz sarunu ciklu un semināru, forumu tieši ar fokusu uz mākslīgo intelektu, kiberdrošību un digitalizācijas procesiem. Piesaistot nozares jaudīgākos profesionāļus, pašvaldība kopā ar sadarbības partneriem vēlas šīs tēmas izvērst arī Zemgales mēroga uzņēmēju auditorijā – iespējams, tieši starp vidējiem un lielajiem uzņēmējiem, jo ne lauksaimniecība, ne pārtikas ražošana, ne arī pakalpojumu sniedzēji nav atrauti no procesiem, ko ņemt vērā, lai augtu, efektivizētu savus biznesa procesus, kā arī, piesaistot finanšu instrumentu atbalsta programmas, varētu ieviest tuvākajos gados,” komentē Jelgavas novada pašvaldības Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Ilze Matusa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīkotāji cer, ka foruma ieguvums atbalsosies uzņēmēju lēmumos un secinājumos ražošanas procesos vai lēmumos rīcībai vēlāk. 

Forumā interesentiem būs iespēja debatēt arī par Eiropas Savienības piedāvāto finansējumu un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos, “Altum” atbalsta programmām uzņēmumu digitalizācijas veicināšanai un Latvijas investīciju attīstības aģentūras atbalsta programmu procesu digitalizāciju.

“Runājot par to, kā stiprināt kiberdrošību un veicināt procesu automatizāciju, jāņem vērā, ka nav vienas formulas vai definīcijas, kas derētu visiem uzņēmumiem un iestādēm ikvienā nozarē. Risinājumi ir ļoti daudz, bet ar foruma rīkošanu vēlamies akcentēt, ka vispirms nepieciešama izpratne par pamatlietām. Kad mēs saprotam, ko tieši iespējams atrisināt ar konkrētu rīku, tā izmantošana daudz ātrāk kļūst par ikdienas normu”, apgalvo Matusa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.