Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zemu ienākumu mājsaimniecībām Bauskas novadā būs pieejamas papildu pārtikas pakas

Attēls no redcross.lv

Saistībā ar patēriņa cenu strauju pieaugumu zemu ienākumu mājsaimniecībām būs pieejamas papildu pārtikas pakas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šī gada 1. novembra līdz pat 2023. gada 30. aprīlim būs iespēja saņemt papildu pārtikas komplektu par trīs mēnešu periodu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta sniegšanas vietā, tā informē Labklājības ministrijā.

Bauskas novada iedzīvotāji papildus pārtikas pakas varēs saņemt Bauskas apvienības pārvaldē – Latvijas Sarkanajā Krustā, savukārt Iecavas, Rundāles un Vecumnieku apvienības pārvaldēs tās būs pieejamas Sociālā dienesta struktūrvienībās, paskaidro novada pašvaldībā.

Šādas darbības paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos „Darbības programmas ”Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumi”, kas otrdien, 18. oktobrī, pieņemti valdības sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārtikas pakas varēs saņemt, uzrādot derīgu pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu par atbilstību trūcīgās mājsaimniecības statusam,  maznodrošinātas mājsaimniecības statusam (ar ienākumiem 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 229 eiro), krīzes situācijā nonākušās mājsaimniecības statusam.

Fonda atbalsta saņēmējiem atjaunota iespēja saņemt visu paredzēto Fonda atbalsta apjomu vienā reizē.

No 2023. gada 1. janvāra Fonda atbalstu (pārtikas, higiēnas un skolas preces) varēs saņemt arī maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniegs 376 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 264 eiro. Fonda atbalsts sniedzams arī Ukrainas civiliedzīvotājiem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma izpratnē.

Pašlaik 25 partnerorganizācijas (nevalstiskās organizācijas, reliģiskas organizācijas, pašvaldības un pašvaldību sociālie dienesti) visā Latvijā nodrošina Fonda atbalsta paku izdali 446 vietās un izsniedz gatavas maltītes 29 zupas virtuvēs, informē Labklājības ministrijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Vienu daļu šitos “zemo ienākumu” pārtikas paku saņēmējus nevis barot, bet ar sūdainu mietu strādāt aizdzīt. Protams, runāju par situāciju, kur tiešām ir tā, ka cilvēks darbspējīgā vecumā nevis strādāt iet, bet degunu uz valsts un pašvaldības rēķina urbina. Visiem šitiem deguna urbinātājiem darbspējīgā vecumā un ar nesamaitātām darba spējām pabalstu ne ilgāk kā 3-5 mēnešus. Tas ir pietiekams laiks, lai darbu meklējošs cilvēks to arī varētu sameklēt. Ja neiet un nemeklē vai arī visi darbiņi tādi – ne pietiekami smalki – uzredzēšanos. Lai tad iztiek kā grib pēc tam. Varbūt ciniski – bet kam valstij tādi cilvēki? Sēž citiem uz kakla un vēlēšanās ar savām cāļa smadzenēm padusē vēl aiziet un par šleserpapu nobalso. Un nevajag te piesaukt vientuļās mātes un citus dzīves pabērnus – par viņiem neiet runa. Darbspējīgi veči kā mamzeles uzvedas, gaida, kad viņiem kā dzeguzēniem cits putns atnesīs kaut ko un knābītī iemetīs.

    12
  2. Nu re , vismaz kautkas MŪSU valstī ir bezmaksas , bet , lai tā būtu , tad daļa iedzīvotāju ir jānoved nabadzībā .

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.