Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ziemassvētku eglītes dodas uz mājām

Jau rīt, 24. decembrī, Ziemassvētku vakars. Daudzi šos svētkus un Jaungadu nespēj iedomāties bez egles. Kamēr vieni pārgājuši uz mākslīgu zaļsvārci, saudzējot dabu, citi joprojām uzticīgi dabiskām eglītēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdienas, 20. decembra, lietainā pusdienlaikā «Bauskas Dzīve» devās lūkot eglīšu piedāvājumu Bauskā un tuvākajā apkaimē.

Uz SIA «Lepšas» daudzi brauc arī ziemā, meklējot eglīti. Tās te iegādājamas otro gadu. Pārdevēja Dace Čapa stāsta, ka «sestdien, svētdien gāza riņķī».

‘Nordmann Premium’ skaistules ar mīkstām skujām, kas nenobirst, bet sakalstot paliek pie kāta, interesē vairākus. Cenas atkarīgas no lieluma – 1,60 metru gara eglīte maksā 30 – 35 eiro, savukārt, piemēram, trīs metrus gara – 60 eiro. Pieprasītākās gan esot pirmās. Piecās dienās izpirktas 40 eglītes. Esot savs klientu loks. Klāstā ir arī «parastās», bet formētās eglītes, kas apgrieztas, izveidojot tādu kā trijstūri. 1,50 metrus gara maksā 20 eiro, garākas, kuplākas – 45 eiro, smuidrākās – 40 eiro. Viss laukums un vieta, kur zaļsvārces gaida savu iznācienu, smaržo pēc skujām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klienti bieži vien atbraucot ar egles «kāju» un tad meklējot īsto skaistuli. Tā arī kāda ģimenīte mašīnā lika nopirkto svētku rotu. Ierodas gan privātpersonas, gan baznīcu pārstāvji, kas pērk lielākās, ved arī uz bērnudārziem. Tiem izvēlas formētās eglītes.

Jānis Eriņš Codē audzē Ziemassvētku eglītes. Foto: Ivars Bogdanovs

Ja kādam gribas pašam izvēlēties egli, ko nozāģēt, bet tomēr kaut kas attur no došanās mežā, tad var doties pie Jāņa Eriņa, kas Codē pretī Jātnieku ģimenes «Vaidelotēm» pirms 13 gadiem no sievas Zanes vecākiem Anitas un Viļa dāvanā saņēmis divus hektārus zemes.

«Jauniem cilvēkiem neko īpaši negribējās audzēt, tā vienā hektārā sastādījām trīs tūkstošus eglīšu Ziemassvētku vajadzībām, otrā aug puķes. Sudrabegļu stādus pirkām Vācijā. Pašlaik vietējie un citi brauc un izvēlas sev egli. Arī Bauskas pilī stāv no šejienes atvestā, «Cido» birojam Rīgā regulāri aizceļo egles. Cik nozāģējam, tik pēc tam piestādām klāt,» stāsta saimnieks, kam eglītes ir vairāk hobijs, jo pašam ir savs daudznozaru uzņēmums, kas nodarbojas ar transporta pakalpojumiem. Nekādas reklāmas par eglītēm netiekot liktas, jo «vislabākais ir brunču pasts».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiek izņemtas caurules egļu iepakošanai, esot trīs izmēru, bet vairāk tiek lietotas divas. «Egles uzvelk zeķbikses,» bieži vien saka atbraukušie bērni. Te negaida iepriekš nozāģētas egles, tāpēc «1. janvārī nav dārgākais ugunskurs», pēc atbraukušā klienta pieprasījuma tiek nogāzta izvēlē-
tā svētku rota. Cenas – 30 – 50 eiro atkarībā no izmēra. Citu gadu te fotosesiju rīkojuši kāzinieki, jo tādu ainavu ne visur var atrast. Ierodas ģimenes ar bērniem un suņiem, lai atrastu ne tikai egli, bet arī Ziemassvētku noskaņu. Kas pašam saimniekam šķiet galvenais svētkos? «Pats galvenais ir labas attiecības ar kaimiņiem, tad ir miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts,» teic J. Eriņš.

Foto: Ivars Bogdanovs

Eglīti meklēt ierodas divi baušķenieki Andris Gasiņš un Ivars Kļava, kas par šo vietu uzzinājis no Andra. Ivars atbraucis pēc 1,50 – 2 metrus garas eglītes saviem trim bērniem. Tā un arī dāvanas atvasēm veidojot Ziemassvētku noskaņu.

Pirms 13 gadiem eksperimentālā kārtā iedēstītas arī ‘Nordmann’ egles, kas ar savām mīkstajām skujām «stirnu bukiem kā saldais ēdiens», viņi tās «nofrizē» regulāri, un no tā laika palikuši tikai divi vāji, mazi eksemplāri. Te dzīvojot arī irbes un lapsas, par laimi, saaugušo koku dēļ kuplastēm nesekmējas putniņus noķert.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Staigājot par mazo «pasaku mežiņu», kur egles aug dabiski, uz zariem sniega kārta un svētīgs klusums, Ziemassvētku noskaņu noteikti var atrast. Arī «Bauskas Dzīves» fotogrāfs noskata un nopērk skaistuli, ko saimnieks nozāģē tieši mūsu klātbūtnē.

Bauskā, degvielas uzpildes stacijā «Circle K» pie ieejas, savus cilvēkus gaidīja dažas eglītes podiņos. To cena bija no 23 līdz 49 eiro. Savukārt jaunajā vietā «Mājam un dārzam» otrdien laukā netirgoja eglītes.

Bauzes tirgū gan vairāki pārdevēji piedāvāja zaļsvārces. Tā īslīcietis Gunārs Milgrāvis no Laura Vilcāna iegādājās eglīti. «Gribu drusku garāku par savu augumu. Uz svētkiem atbrauks bērni un mazbērni no Rīgas. Dāvanas jau sagādātas, vajag arī eglīti. Pie galda ar piparkūkām, pīrāgiem, rasolu un citiem ēdieniem varēs izjust kopību, izteikt vēlmes, tad būs arī īstais noskaņojums,» pauž vīrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Butu jau labi ka vinas pasas i dotos uz majam..nebutu ne japerk ne jabrauc uz mezu pa kupenam meklet.tas humoram…reiz mezaa dzima eglite reiz mezaa auga ta cik skaista slaida zaloksna bij ziemaa vasaraa..paldies tirgotajiem par eglitem.un priecigus ziemassvetkus.

  2. Man ziemassvetki riebjas un tapec prieksh kam tas ir vajadzigs? Es labak komenteju visu ko!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.