Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zorģos liela sāpe ir vietējā ciema un apkārtnes autoceļi

Bauskas novadā arī šoruden tiek rīkotas tradicionālās pašvaldības vadības un speciālistu tikšanās ar iedzīvotājiem. Šāda tikšanās bija arī otrdienas, 3. oktobra, vakarā Iecavas pagasta Zorģu bibliotēkā, lai apzinātu problēmas un nepieciešamos uzlabojumus, izstrādājot pašvaldības nākamā gada budžetu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz tikšanos ar iedzīvotājiem bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers, vadītāja vietnieks Mārtiņš Vilciņš, pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšniece Irīna Mincenberga, kā arī sabiedrisko attiecību speciāliste Anta Kļaveniece. Zorģenieki allaž ir aktīvi sava ciema dzīvē, arī šoreiz no vietējiem uz sarunu bija sanācis kupls pulks – teju 30 iedzīvotāji.

Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers sanākušos informēja par to, ka nākamajā gadā Iecavas apvienībā varētu sākties darbi saistībā ar projektu «Rail Baltica». Savukārt būvniecības darbi tā dēvētajā Sarkanajā skolā Iecavā varētu noslēgties šī gada decembrī, te plānots ierīkot pašvaldības daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru. Siltināšanas projekts Iecavas sporta skolā «Dartija» arī turpinās, vēl priekšā labiekārtošanas darbi un pārbūve ēkas iekšpusē. N. Vāvers pastāstīja arī to, ka pašlaik notiek Zālītes autoceļa pirmās kārtas rekonstrukcija, kā arī Audrupu autoceļa sagatavošana asfaltēšanai. Tas, vai ceļus būs iespējams asfaltēt jau nākamajā gadā, būšot atkarīgs no pieejamajiem līdzekļiem.

N. Vāvers ziņoja, ka Iecavas apvienības pārvaldei bija iespēja iegūt papildu finansējumu no nekustamā īpašuma pārdošanas, tika izlemts Zorģu iedzīvotājiem papildināt un uzlabot bērnu spēļu laukumu. Tā paša finansējuma sakarā arī Zālītes ciemā ir veikta tirgus izpēte par sporta laukuma izbūvi, noritējušas jau tikšanās ar būvniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Iecavas pagasta Zorģu bibliotēkā pulcējās un viedokli pauda teju 30 aktīvi iedzīvotāji.
FOTO – IVARS BOGDANOVS

Iedzīvotājiem liela sāpe ir Zorģu ciema un apkārtnes autoceļi, kuri dažviet neesot apstrādāti kā nākas, tādējādi radušās «vannas» un neizbēgami ir arī putekļi. Tāpat tika paustas pretenzijas pret ceļu uzturētāju darba kvalitāti – uz ce-
ļa tiekot izgāzta šķembu krava, kam pāri pāriet greiders, uztaisot «amerikāņu kalniņus». N. Vāvers piekrita minēto problēmu izklāstam un atzina, ka ir sastādīti akti par nekvalitatīvi veikto darbu, attiecīgais greiderists darba attiecības pārtraucis. Pašlaik darbā pieņemts jauns strādnieks, kam darbus var uzticēt, taču problēmas esot ar tehniku, tāpēc darbi kavējas.

Kāds iedzīvotājs iesāka sarunu par ceļu krustojumu pie Zorģu autobusu pieturas, kur būtu nepieciešams izvietot stabiņus, kā tas ir ceļa Bauska–Grenctāle posmā. Satiksmes ministrija esot solījusi veikt rekonstrukciju, ko arī izdarīja, taču stabiņi netika izvietoti ar paskaidrojumu, ka tas mazinātu transporta plūsmas ātrumu. Zorģenieki uzskata, ka ir nepieciešams aktualizēt šo jautājumu jau kā Bauskas novadam, jo ir grūti izbraukt ārā uz šosejas, kā arī gājējiem ir problemātiski pamest pieturu.

Ierosināta tika saruna arī par mikromobilitāti, lai ciemi ar gājēju-velosipēdistu ceļu būtu savienoti ar pilsētu. Pašvaldības pārstāvji skaidroja, ka šāds projekts jau izgatavots posmam Bauska–Iecava–Ķekava, jāgaida būvniecība. Problemātisks esot arī Emburgas–Jelgavas krustojums pagriezienā uz Iecavas pusi, kur ir savairojušies krūmi, tāpēc pārredzamība ir apgrūtināta. M. Vilciņš atzīst, ka šādi krūmi ir problēma visos novados, ne tikai Bauskā un Jelgavā. Eksperimentāli krūmi tika frēzēti, lai no tiem atbrīvotos – tiks veikta kalkulācija un tirgus izpēte, lai, iespējams, ieviestu šādu paņēmienu krūmu apkarošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saruna bija arī par asfaltēto ceļa posmu Zorģu ciemā, kas liets aptuveni 1988., 1989. gadā. Ceļa posmā uz «Gāršām» būtu nepieciešama ceļu uzlabošana, un iedzīvotāji lūdz, vai to ir iespējams ielikt plānā uz, ja ne nākamā, tad aiznākamā gada budžetu.

N. Vāvers stāsta, ka tiks veidotas iedzīvotāju padomes gan Iecavas pilsētā, gan Iecavas pagastā, kur būs iespējams kandidēt iedzīvotājiem no visiem ciemiem. Padomēs būs iespējams lemt par investīciju projektiem, kurus virzīt katram gadam. Izvirzītajām prioritātēm būs arī paredzēts finansējums, lai tās sakārtotu. N. Vāvers pastāsta, ka būtiski būs pašu starpā sadalīt un vienoties par to, kādā secībā un kuros ciemos problēmas risināt, lai līdzekļi tiktu sadalīti līdzvērtīgi visā teritorijā.

Vietā, ko vietējie sauc par «Birzītes stūri», pirms ilgāka laika tika nogāzta ceļa zīme «Dodiet ceļu». Iedzīvotāji aicina atjaunot šo zīmi, lai mazinātu risku nelaimes gadījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem bija arī jautājumi pašvaldības policijas Iecavas nodaļas priekšniecei, piemēram, kā darbojas videonovērošanas kameras Zorģu ciemā. I. Mincenberga paskaidroja, ka kameras darbojas visu laiku, bet faili tiek apskatīti gadījumos, kad ienāk informācija par kādu pārkāpumu, piemēram, zādzību vai ko citu. Pašvaldības policijas pārstāve stāstīja, ka, pateicoties videonovērošanai, ir izdevies atklāt pārkāpumu lielgabarīta atkritumu novietošanā tam neparedzētās vietās, pagrabu zādzības, kā arī citas sodāmas darbības.

Jautāts tika arī par kapitālsabiedrību apvienošanu novadā, un Zorģu iedzīvotāji vēlējās noskaidrot, vai dārzkopības speciāliste Sarmīte Avota paliks savā darbavietā, jo visi ir apmierināti ar viņas un komandas darbu. M. Vilciņš informēja, ka S. Avotas brigāde ir uzvarējusi konkursā un turpmākos trīs gadus vēl Iecavā strādās.

Iedzīvotājus interesēja arī tas, kā no jaunā gada norisināsies bioloģisko atkritumu apsaimniekošana, jo dzirdētas baumas, ka komposta laukums Iecavā tiks likvidēts. Turklāt iedzīvotāji uzskata, ka atkritumu apsaimniekošana ir iestrēgusi deviņdesmitajos gados, jo ar esošajiem konteineriem neesot pietiekami. A. Mačeks skaidroja, ka šīs lietas atrisināšana būs jaunās kapitālsabiedrības uzdevums, jo esošais komposta laukums neesot atbilstošs.

Tika arī pausts, ka Dzīvokļu un komunālās saimniecības atkritumu apsaimniekotājiem nekad nav bijusi iespēja dabūt šķirojamos konteinerus, tāpēc arī iedzīvotājiem nav bijusi iespēja atkritumus šķirot. Tāpat bija vēlme noskaidrot par atkritumu apsaimniekotāja iepirkuma konkursa statusu – kad būs zināms atkritumu apsaimniekotājs. Pašvaldības pārstāvji atbildēja, ka rezultāti būs zināmi 26. oktobrī. Pašvaldības pārstāvji atbildēja arī uz jautājumu par Bauskas un Iecavas apvedceļa projektu, kuru plānots prezentēt Ķekavas apvedceļa atklāšanas dienā 13. oktobrī. Darbība notiks tad, kad valdība pieņems lēmumu par projekta realizēšanu. Pašvaldība lēš, ka liela pieredze iegūta, strādājot pie Ķekavas apvedceļa, tāpēc ir jau konkrētas idejas, kā sagatavošanās procesu paātrināt – projektēšanas, būvniecības un zemju atsavināšanas procesi varētu notikt paralēli.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.