Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Zorģu ciemā pārbūvē autoceļu Plūdoņi-Bērziņi

Šomēnes Iecavas pagasta Zorģu ciemā norisinās autoceļa V18 Plūdoņi-Bērziņi pārbūves pirmās kārtas darbi. Līgumu par darbu izpildi Bauskas novada pašvaldība noslēgusi ar uzņēmumu SIA «VIA», informē Juris Kuziks, Bauskas novada pašvaldības administrācijas būvniecības speciālists.

Pašvaldības autoceļu V18 Plūdoņi-Bērziņi Zorģu ciemā izmanto privātmāju un lauksaimniecības zemju piekļuvei, kā arī skolēnu pārvadājumiem. Ceļa pārbūve tiks veikta 651 metra garumā, un tā bija nepieciešama, jo brauktuves segumu veido nesaistīts minerālmateriālu maisījums – dolomīta šķembu un grantainas smilts maisījuma kārta uz pārraktas grunts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autoceļa pārbūves gaitā veicami šādi darbi: komunikāciju un caurteku pārbūve, dolomīta šķembu segas izbūve, apauguma noņemšana, virszemes ūdens atvade, ceļa aprīkojuma uzstādīšana un labiekārtošana, kā arī tiks veiktas satiksmes izmaiņas Zorģu ielas krustojumā.

Projekta kopējās būvdarbu izmaksas ir 151 699,58 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, autoruzraudzības izmaksas 1185,80 eiro un būvuzraudzības izmaksas 4438,28 eiro, vietnē «iecava.lv» informē Anta Kļaveniece, sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste.

Viņa skaidro, ka projekta īstenošanai pašvaldībai piešķirts valsts aizdevums 128 944,64 eiro apmērā Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, savukārt Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 22 754,94 eiro. Projekta pirmo kārtu paredzēts pabeigt 2022. gadā. Projekta otrajā kārtā plānota asfalta seguma izbūve divās kārtās un to varēs īstenot, kad šo būvdarbu veikšanai tiks piesaistīts finansējums.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgums par autoceļa A18 Plūdoņi-Bērziņi pārbūves būvprojekta izstrādi tika noslēgts 2021. gadā, bet projektēšana pabeigta 2022. gada februārī. Tā izstrādi veica uzņēmums SIA «Global Project» par kopējo summu 11 858,00 eiro (ar PVN). 

Tiek ziņots, ka līdztekus ceļa pārbūves darbiem šajā posmā izbūvē arī jaunu ielas apgaismojumu. Darbus veic uzņēmums SIA «Kvēle» par līgumcenu 16 893,63 eiro. Līgums paredz, ka tiks izbūvēti deviņi jauni apgaismes balsti ar energoefektīviem LED gaismekļiem.

Foto – www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. istais laiks kad veikt parbuves—–kad beidzot tiks saktas kriminallietas par valsts naudas izshkiedeshanu???

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.