Bauskai izsenis bijuši labi soļotāji, kuriem pašlaik ir viens talantīgs jaunās paaudzes sekotājs – Jānis Strautiņš. Viņš mācās un trenējas Murjāņu sporta ģimnāzijā pie Aivara Rumbenieka.
Bauskai izsenis bijuši labi soļotāji, kuriem pašlaik ir viens talantīgs jaunās paaudzes sekotājs – Jānis Strautiņš. Viņš mācās un trenējas Murjāņu sporta ģimnāzijā pie Aivara Rumbenieka.
Jāņa spējas ievēroja un palīdzēja attīstīt Ilmārs Saulgriezis, kurš joprojām aktīvi piedalās sacensībās veterā nu grupā. Viņaprāt, arī citi puikas, strādājot tikpat cītīgi kā J. Strautiņš, var cerēt uz panākumiem. Ilmārs ir gandarīts, ka olimpiskā vicečempiona Aigara Fadejeva un Tele-2 aizsākto jauno soļošanas talantu meklēšanas projektā pirmo reizi iekļauta arī Bauska. Vairākus zēnus treneris 22. aprīlī bija aizvedis uz atlases sacensībās, kas notika Preiļos.
Piektdien, 29. aprīlī, Bauskas pilskalnā pulksten 12 sāksies Tele-2 “Grand Prix” soļošanas sacensības skolu jaunatnei. To direktore Inese Vīksnāne skaidro: “Visi dalībnieki tiks sadalīti sešās vecumu grupās, paredzot atsevišķas sacensības zēniem un meitenēm. Šogad Aigara Fadejeva sacīkstes ir plašākas – tajās aicināti piedalīties bērni no 1. līdz pat 12. klasei. Grupu skaits papildināts, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un sporta skolotāju ieteikumus. A. Fadejevs uzskata, ka, radot soļošanas sacensību sistēmu Latvijā, jaunajiem talantiem būtu plašākas iespējas startēt un cīnīties par godalgotām vietām, tādējādi īpaši stimulējot un veicinot jauniešos interesi par soļošanu kā sporta veidu.”
Bauskas rajona mācību iestāžu sporta pedagogi pieteikumus līdz trešdienai, 27. aprīlim, var iesniegt arī pa faksu 3922832, adresējot tos Z. Tauriņai. Pie viņas var saņemt arī veidlapas. Lūgums uzrādīt vecumu grupas. Atlases mačos varēs startēt ne vien šī sporta veida zinātāji, bet arī iesācēji. A. Fadejeva cienītājiem būs iespēja sacīkšu laikā sastapt izcilo soļotāju un palūgt autogrāfu.