Latvijā kaņepes pērn aizņēmušas 57,16 hektārus, visplašāk tās audzētas Zemgalē, informēja Lauku atbalsta dienestā.
Latvijā kaņepes pērn aizņēmušas 57,16 hektārus, visplašāk tās audzētas Zemgalē, informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).
Kā liecina LAD informācija par reģistrētām platībām kaņepju audzēšanai 2004. gadā, Zemgales reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē pērn reģistrēti 44,6 hektāri kaņepju. LAD Ziemeļaustrumu pārvaldē ierakstīti deviņi hektāri kaņepju, Ziemeļvidzemes pārvaldē – 3,44 hektāri, Lielrīgas – 0,1230 hektāru. Kā atzina LAD Zemgales pārvaldes vecākā referente Rita Kučinska, ar katru gadu kaņepju platības Zemgalē pieaug.
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Latvijā atļauta kaņepju audzēšana sēklu un šķiedras ieguvei, stāstīja speciāliste.
Pēc potenciālā kaņepju audzētāja pieteikuma saņemšanas LAD tiek aizpildīta reģistrācijas kartīte trīs eksemplāros. Viens šāds eksemplārs tiek izsniegts kaņepju audzētājam, otrs atrodas attiecīgajā LAD pārvaldē, bet trešais tiek nosūtīts rajona kriminālpolicijai. Tas tiek darīts, lai policija būtu informēta un lai legālajiem kaņepju audzētājiem, kas tās audzē sēklu un šķiedras ieguvei, nebūtu nekādu problēmu ar tiesībsargājošām iestādēm, skaidroja R. Kučinska.