Sestdiena, 2. maijs
Ziedonis
weather-icon
+4° C, vējš 2.23 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Aicina vērtēt sevi un lepoties ar valsti

Latvijas Republikas proklamēšanas 88. gadadienai veltīta svinīga Bauskas pilsētas Domes sēde notika 16. novembrī. Uz to bija aicināti vietējo uzņēmumu un iestāžu vadītāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Latvijas Republikas proklamēšanas 88. gadadienai veltīta svinīga Bauskas pilsētas Domes sēde notika 16. novembrī. Uz to bija aicināti vietējo uzņēmumu un iestāžu vadītāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji.
Svinīgo sēdi Domes priekšsēdētāja Ārija Gaile aicināja atklāt ar valsts himnu. Priekšsēdētāja runā pateicās visiem tiem cilvēkiem, kas pielikuši savu roku, prātu un dvēseles siltumu mūsu pilsētas un valsts izaugsmē. Ārija Gaile rosināja klātesošos būt lepniem par savu zemi, valsti un tautu, jo tikai tā, pēc viņas domām, iespējams saglabāt valsts neatkarību. Viņa arī aicināja vairot kultūras, garīguma un ideālisma nozīmi, it īpaši jaunatnes vidū. “Lai cik grūtos laikos mēs dzīvotu, neatkarība ir vienīgais garants arī pārējām vērtībām – demokrātijai, tiesiskumam, labklājībai un nacionālajai identitātei. Sniegsim cits citam labu vārdu, smaidu, kas sasildīs mūsu sirdis un darīs gaišāku mūsu kopējo rītdienu,” savā uzrunā aicināja Domes priekšsēdētāja.
Sēdes dalībniekus uzrunāja arī 9. Saeimas deputāts novadnieks Juris Dalbiņš. Viņš uzsvēra, ka 18. novembris Latvijā ir ne tikai noietā posma izvērtēšanas brīdis, bet arī jaunu uzdevumu izvirzīšanas laiks.
Lai dzīvotu labāk, J. Dalbiņš aicināja citam citu cienīt, nemeklēt visās likstās vainīgos, bet ieskatīties sevī pašā, kopīgi strādāt un saprast, uz kādu mērķi virzīties.
Šajā pasākumā pašvaldības balvas tradicionāli tiek pasniegtas labākajiem izglītības iestāžu darbiniekiem, taču šoreiz kārtība bija mainīta. Pedagogi svinīgi tika sveikti 17. novembrī pilsētas Tautas namā, kur notika valsts svētkiem veltīts svinīgs sarīkojums. Šogad nominācijā “Par mūža ieguldījumu izglītības darbā” ar Bauskas pilsētas Domes balvu un “Hansabankas” sarūpētu naudas prēmiju apbalvoti Aija Slavīte, 2. vidusskolas direktores vietniece mācību un audzināšanas darbā, Inese Ceple, pilsētas pamatskolas pedagoģe, un Pēteris Millers, vakara vidusskolas pasniedzējs.
Savukārt nominācijā “Par profesionālu un radošu pedagoģisko darbu” balva “Gada skolotājs” piešķirta Bauskas 1. vidusskolas pasniedzējai Vairai Karpičai, Kristīgās pamatskolas pedagoģei Anitai Velmunskai, Bauskas mūzikas skolas skolotājam Jurim Krūmmalim, pilsētas Mākslas skolas pasniedzējai Veldai Mizišai, kā arī divām pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniecēm: Silvijai Bumbierei (“Zīlīte”) un Ingrīdai Šēnerei (“Pasaulīte”).

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.