Svētdiena, 3. maijs
Gints, Uvis
weather-icon
+20° C, vējš 2.99 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Sākam aizmirst, kā jāšķiro atkritumi

Uzņēmums «Vides serviss» iecerējis palielināt dalīto atkritumu šķirošanai paredzēto laukumu skaitu.

Uzņēmums “Vides serviss” (VS) iecerējis palielināt dalīto atkritumu šķirošanai paredzēto laukumu skaitu.
Būs vairāk konteineru
Uzņēmuma finanšu ekonomiste Linda Tijone-Kļaviņa stāsta, ka pašlaik Bauskā ir 35, rajonā 20 dalīto atkritumu savākšanas laukumu. Iesaistoties Zemgales reģiona atkritumu apsaimniekošanas projektā, līdz 2008. gada beigām labiekārtoto laukumu skaits ievērojami palielināsies. Četru krāsu konteineri papildus tiks izvietoti pilsētā un pagastos. Bauskā līdz ar to būs ap 50 šādu laukumu.
No aprites pakāpeniski tiek izņemti vecā parauga pelēkie metāla konteineri. Valdes priekšsēdētājs Egils Pukinskis skaidro, ka līgumi par atkritumu apsaimniekošanu noslēgti ar katru rajona pašvaldību. “Vides serviss” darbojas visos pagastos, izņemot Bārbeli, kur uzņēmumam nav neviena klienta. Uzteicama ir Ceraukstes pašvaldība, kura ierosinājusi vairāku jaunu dalīto atkritumu šķirošanai paredzētu laukumu ierīkošanu. Atkritumu šķirošana jaunums drīzumā būs Misas, Beibežu iedzīvotājiem.
“Zog” citu naudu
Domājot par iedzīvotāju ērtībām un nozares attīstību, E. Pukinskis uzsver, ka joprojām ir daudz tādu iedzīvotāju, kuri atkritumus izmet publiskajos konteineros. PET pudeles, plastmasu, stiklu, papīru ikviens var mest jebkurā krāsainajā konteinerā. To izvešana ir bez maksas. Taču par katra pelēkā konteinera, kas paredzēts nešķirotiem atkritumiem, izvešanu ir jāmaksā iedzīvotājiem, pašvaldībai. Ir pat novēroti gadījumi, ka privātmāju saimnieki, lai tik ātri nepiepildītu savu konteineru, atbrauc un izmet visu nederīgo pelēkajā kastē, kas ir laukumā pie “Rimi”. “Pilsētā ir 20 tā saucamo publisko pelēko konteineru. Tie domāti garāmbraucējiem, tūristiem. Par to izvešanu maksā pašvaldība, tā ir nodokļu maksātāju nauda, kuru kāds nozog,” neapmierināts ar neapzinīgo iedzīvotāju rīcību ir E. Pukinskis.
Pamperi nav papīrs
“Pieaudzis piemaisījumu apjoms, kas ir krāsainajos konteineros. 2004. gadā tie bija desmit procentu, šogad jau 15 procentu neatbilstīgu lietu ir samests krāsainajos konteineros. Tajos atrodam Adventes vainagus, smiltis no kaķu podiem un piečurātus pamperus, spēļu mantiņas, pat dēļu gabalus un dažādas sadzīves lietas. Cenšoties tādējādi ietaupīt savu naudu, iedzīvotāji necienīgi izturas pret citu darbu, degradē sistēmu,” skaidro nozares vadītājs Dzintars Kļava. Viņš arī atgādina, kādiem atkritumiem paredzēts katrs krāsainais konteiners.
Viss, kas nav pareizi sašķirots, ir papildu darbs VS strādniekiem. Ar savu apzinīgo rīcību mēs varam šiem cilvēkiem darbu atvieglot, nepārvērst to nepatīkamā nodarbē.
***
Fakti
– 2006. gadā viens Bauskas iedzīvotājs nodeva 205 kilogramus nešķiroto atkritumu un desmit kilogramu izlietotā iepakojuma.
– No visiem savāktajiem sadzīves atkritumiem 17 procentu ir šķirotie.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.