Trešdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija
weather-icon
+1° C, vējš 2.68 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

«Derpele» gatavojas vērt durvis viesiem

Sēšanas un stādīšanas rūpēs šis pavasaris atkal mainījis Codes pagasta pansionāta «Derpele» izskatu.

Sēšanas un stādīšanas rūpēs šis pavasaris atkal mainījis Codes pagasta pansionāta «Derpele» izskatu. Šodien, 22. maijā, «Derpelē» sēj zālīti mauriņam, rīt sagatavotajās dobēs sāks stādīt rozes.
Jaunie apstādījumi veidojas vietā, kur pērnruden izcirstas neražojošas ābeles, zeme attīrīta no saknēm un sastrādāta. Ap pansionātu augs 1000 rožu, tā iecerējis direktors Alvis Feldmanis.
Pabeigs austrumu fasādes remontu
«Derpele» gatavojas ciemiņu uzņemšanai. No 13. līdz 15. jūnijam pirmoreiz pansionāta vēsturē iecerētas atvērto durvju dienas. Šajā laikā ikviens, īpaši sociālie darbinieki, aprūpes iestāžu pārstāvji, pensionāri, skolēni, varēs gūt visplašāko informāciju par to, kas veikts pansionāta un teritorijas labiekārtošanā pēdējo divu gadu laikā.
Līdz atvērto durvju dienām būs pabeigts vecās muižas ēkas austrumu fasādes remonts. Šo ēkas pusi laikazobs bojājis visvairāk, teica Alvis Feldmanis, diemžēl visas mājas ārpuses atjaunošanai pagaidām nepietiek līdzekļu.
Bauskas Domes pašvaldības uzņēmuma «Namu pārvalde» strādnieki šajā objektā rosās otro mēnesi. Vietām nācies noņemt veco apmetumu, gruntēt, špaktelēt sienas, uzlikt jaunu klājumu. Atsvaidzināti ārsienas rotājumi, atjaunotas logu karnīzes, notekcaurules, trešā stāva istabiņās ielikti četri jauni logi. Šonedēļ sāksies fasādes krāsošana, tonis izvēlēts, uzklausot Rundāles pils direktora Imanta Lancmaņa padomu.
Iemītnieki palīdz saimniecībā
Pansionāta teritorijā ir trīs dīķi. Tie iztīrīti un tagad ir apkārtnes rota, kur iemītniekiem tīk pakavēties. Pie viena no dīķiem tiek būvēta neliela lapene. Ūdenskrātuve pie malkas šķūņa iežogota, jo šeit perē muskuspīles, kuru perēklī ir trīspadsmit olu, stāsta direktors.
Siltumnīcas leknajā zemē labi ieauguši tomātu un gurķu dēsti, zaļo dilles, briest redīsi, spēkā pieņemas asteru stādi. Ziedi «Derpelē» tiek stādīti arī pie saimniecības ēkām un darbnīcas.
Patīkami, ka arī paši pansionāta iemītnieki sākuši palīdzēt darbos, kas viņiem ir pa spēkam. Katru dienu dobes ravē Natālija Kampiņa, kurai jau gandrīz 90 gadu. Valentīna Žatkevičiene un Milda Kalniņa palīdz tīrīt saknes virtuvē. Malkas šķūnī strādā Vlads Pampars un Arvīds Skanis, interese par iespēju palīdzēt ir arī citiem, stāsta Inese Kondrāte, sociālā darbiniece.
Pašlaik pansionātā «Derpele» ir 46 iemītnieki, 24 pansionāri katru dienu dodas ieturēt maltīti uz glīti iekārtotu ēdamtelpu. Daudz laika ļaudis pavada svaigā gaisā. Vairākiem iemītniekiem ēdiens tiek pienests istabiņās. Astoņi pansionāri nespēj piecelties no gultas, palīdzība tiem vajadzīga nepārtraukti. 22. maijā pansionātā gaida ierodamies meistaru, kas izvērtēs lifta ierīkošanas iespējas. Tad arī tie, kuriem spēka mazāk, varēs tikt skaistajā Derpeles parkā.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.