Ceturtdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita
weather-icon
+9° C, vējš 2.24 m/s, Z vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Divi neatkarības gadi

Dzīvokļu īpašnieku ieguvumi dažādu remontdarbu un pasākumu dēļ jāmērī ne tikai ietaupītās enerģijas vienībās, kā tas ierasts siltināto māju gadījumos, vairāk jāskatās tieši uz finansiālo ieguvumu.

Bauskas Dārza ielas 26./1. nama dzīvokļu īpašnieku biedrība «D261» jau divus gadus apsaimnieko ēku un ir radusi iespējas ietaupīt tur, kur iepriekš par to netika domāts.

Lai samazinātu izdevumus par apkuri un koplietošanas elektrību, pilnībā rekonstruējām siltummezglu – nomainījām fiziski un morāli novecojušo siltuma padeves automātiskās regulācijas iekārtu, ieskaitot termosensorus, regulācijas vārstus ar elektropiedziņām, apkures cirkulācijas sūkni, karstā ūdens cirkulācijas sūkni, kā arī citus siltummezgla elementus. Visas apkures caurules un siltummaiņa iekārta ir termoizolētas. Nomainījām avārijas situācijā esošās ievadcaurules no siltumtrases tehniskā koridora līdz siltummezglam. Apkures sistēmas stāvvados uzlikti jauni ventiļi, nomainītas vairāk nekā 260 metru ūdensvadu un apkures caurules un vairāk nekā 40 metru kanalizācijas caurules. Siltummezgla iekārtas maksāja ap četriem tūkstošiem eiro.

Pie mājas izbūvējām atkritumu konteineru laukumu, uzstādījām atsevišķu atkritumu tvertni, tā par divām trešdaļām samazinot maksājumus par atkritumu apsaimniekošanu. Pilnībā renovēta koplietošanas elektrosistēma – ir jauna elektrosadale ar automātiskajiem drošinātājslēdžiem, izbūvējām vairāk nekā 600 metru garu kabeļu līniju. Ierīkota automātiskā apgaismojuma vadības sistēma ieejas durvju un kāpņu apgaismojumam. Nomainīti pagraba gaismekļi.

Izmantojot pašvaldības līdzfinansējumu, realizēts projekts «Ēkas Dārza 26/1 Bauskā pievadceliņu un lieveņu renovācija» par kopējo summu 3967,76 eiro, no kuras biedrības finansējums bija 1973,78 eiro.

Veikto darbu un pasākumu ieguvums:
par divām trešdaļām mazāki atkritumu apsaimniekošanas maksājumi;

iespēja samazināt maksājumus par patērēto elektroenerģiju: apkures sezonā – par divām trešdaļām, vasarā – par trim ceturtdaļām. 2015. gada martā tie bija 0,99 eiro, maijā – 0,23 eiro no dzīvokļa;

iespēja taupīt siltumenerģiju, apkures sezonā – aptuveni 24%;

varam veidot līdzekļu uzkrājumu. Pārņemot māju, bija 4100 eiro, tagad – 6000 eiro. To izmantosim apkures cauruļu maiņai pagrabstāvā un jumta maiņai.

Tas viss paveikts par apsaimniekošanas maksu 0,5 eiro par kvadrātmetru mēnesī, pateicoties apzinīgo iedzīvotāju maksājumiem par apsaimniekošanu un siltumu. Pašlaik biedrībai nav neviena parādnieka – visi rēķini nomaksāti. Nav arī kredītu un Eiropas līdzfinansējumu.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.