Svētdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
weather-icon
+7° C, vējš 1.79 m/s, A vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Erudīcijas treniņi pirms svarīga konkursa

Bauskas rajona skolu 9. klašu audzēkņi parīt, 17. oktobrī, piedalīsies laikraksta «Diena» rīkotā konkursā «Kas notiek?».

Bauskas rajona skolu 9. klašu audzēkņi parīt, 17. oktobrī, piedalīsies laikraksta «Diena» rīkotā konkursā «Kas notiek?».
Tas risināsies šo piektdien no pulksten 9 līdz 9.45 vienlaikus Latvijas 867 skolās, informē Anna Muhka, «Dienas» sabiedrisko attiecību vadītāja. Konkurss ir jauniešu erudīcijas un informētības pārbaude par sabiedriskām un politiskām aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Šīs nedēļas sākumā «Bauskas Dzīve» sazinājās ar vairākām izglītības iestādēm. No visām tika saņemtas apstiprinošas atbildes par līdzdalību konkursā.
Iecavas vidusskolas vēstures skolotāja Sanita Kozlova teic: «Es bieži mēdzu jauniešiem atgādināt, ka vēsture sākas tagadnē un visiem notikumiem ir jāseko līdzi. Arī vecāku sanāksmēs mēs pievēršamies šim jautājumam.»
Iecavas vidusskolas devītklasnieki vēl nav izlaiduši nevienu konkursu «Kas notiek?». Zināšanu pārbaudē šoreiz piedalīsies visas trīs klases.
Uzvaras vidusskolas 9.a klase konkursam gatavojas ļoti cītīgi, norāda audzinātāja Iveta Ročāne. Jaunieši skolas bibliotēkā lasa preses izdevumus, meklē materiālus internetā un audzināšanas stundās diskutē par svarīgākajiem notikumiem. Iveta Ročāne domā, ka jauniešu interesi ir sekmējuši ikgadējie skolas «Erudītu konkursi». Pirms diviem gadiem pašreizējās 9.a klases komanda sacensībās ieguva godalgotu vietu, apsteidzot daudz pieredzējušākus konkurentus. Tas ir labs stimuls, lai pārbaudītu savas spējas arī valsts konkursā «Kas notiek?».
Īslīces vidusskolas 9. klases audzēkņi svarīgajam notikumam gatavojas audzinātājas Guntas Čonkas vadībā. Izglītības iestādes direktore Tija Milgrāve atzīst: «Konkursa mērķis – redzesloka paplašināšana un aktīvas dzīves pozīcijas veidošana – vienmēr tiek sasniegts.»
Mežgaļu pamatskolas 9. klases audzinātāja Solvita Putele piedalīšanos konkursā uzskata par izglītības iestādes tradīciju. Aizraujošs ir gatavošanās process, jo katru rītu klasē tiek apspriesta informācija, ko jaunieši guvuši, skatoties televīziju, lasot nacionālo un vietējo presi.
Lēmumu par piedalīšanos laikraksta «Diena» konkursā pieņem izglītības iestādes. Iesaistīto skolu skaits mūsu rajonā šoreiz varētu būt lielāks nekā iepriekš – liecina neoficiāla informācija.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.