Ceturtdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs, Jurgita
weather-icon
+9° C, vējš 2.24 m/s, Z vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Iela tomēr nav pagalms

Uzņēmums «Vides serviss», ieguvis savā pārziņā bijušo «Namsaimnieku», sāka darboties vides virzienā. Viņi uzskata, ka ir lieli priekšnieki iedzīvotājiem un visa noteicēji. Patiesībā ir otrādi. Mēs, iedzīvotāji, finansējam namu apsaimniekotāju, un mēs varam izteikt savas vēlmes, kādus darbus darīt, nevis «Vides serviss» uztieps savus projektus.

Vītolu un Salātu ielas kvartāla labiekārtošanas projekts, manuprāt, ir pretlikumīgs, jo es neesmu piedalījusies sanāksmē, kurā iedzīvotāji būtu pasūtījuši «Vides servisam» šādu projektu. Uzņēmumam nebija tiesību pārstāvēt namu iedzīvotājus. Mērķis viens – lai varētu noplēst no iedzīvotājiem naudu. Pašvaldībai naudas nav, bet projekta tāme vairāk nekā fantastiska – miljons! Ļoti pareizi saka Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis – tāme ir «uzpūsta». Sākumā 200 000 eiro, tad 300 000 eiro, tagad miljons. Izskatās mistiski. «Uzpūsta» ir ne tikai tāme, bet arī pats projekts, kas no pagalmu uzlabošanas jau kļuvis par visa kvartāla kardinālu labiekārtošanas projektu ar desmit nevis vienkāršiem, bet kapitāliem darbiem. No tiem, manuprāt, nepieciešams veikt tikai vienu – asfaltēt ielu.

Mājas iedzīvotāju sanāksmē tika paziņots, ka katram dzīvoklim būs jāmaksā divi simti eiro. Prasīt šādu summu cilvēkiem, kuru ienākumi ir minimālās algas apjomā, ir nekaunība. Mēs jau tā uzturam pašvaldības kapitālsabiedrības, bet nu būs vēl jāapmaksā apkārtnes kapitālu darbu veikšana. Neaizrausimies ar plašiem projektiem, bet veiksim tikai nepieciešamo! Nebūsim alkatīgi!

Ceļš, pagalms, iekškvartāla iela, brauktuve, pagalma ceļš, braucamā daļa – tā tiek «apsaukāta» Vītolu iela Bauskā, pa kuru notiek satiksme. Laukos šādu vietu sauc par ceļu, pilsētā – par ielu. Kāpēc tāda attieksme pret Vītolu ielu? Tāpēc, ka privatizācijas laikā pieļauta kļūda – Vītolu iela tika pārvērsta par pagalmu un uzlikta iedzīvotājiem kā privātīpašums. Šī kļūda būtu jālabo. Pareizi spriež A. Feldmanis: «Problēmu būtu mazāk, ja iela tiktu atstāta pašvaldības īpašumā. Savulaik, lai pilsētai būtu mazāk ielu, to pieskaitīja pie māju kopīpašuma.» Paldies A. Feldmanim par godīgumu, par patiesību, kaut gan patiesība daudziem nepatīk.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.