Atkal jārunā par naudu. «Dienas» komentētājs Askolds Rodins nesen sacīja tā: ja visas ministrijas gaužas, ka tām naudas ir par maz, tad budžets ir pareizi sadalīts.
Atkal jārunā par naudu. «Dienas» komentētājs Askolds Rodins nesen sacīja tā: ja visas ministrijas gaužas, ka tām naudas ir par maz, tad budžets ir pareizi sadalīts. Taču svarīgi, no kā grasās ņemt trūkstošo daļu.
Kad sāka buntoties tie, kuri nevēlējās atdot pēdējo, Valsts prezidente teica: pietiek! Pirms 20. septembra referenduma tautu nedrīkst tracināt, kā būtu teicis mūsu premjers, – modināt zvēru.
Zvēru modināšana valdībā ir atlikta, jo E. Repše piekritis palielināt nākamā gada budžeta ieņēmumu daļu par 25 miljoniem cerību. Pagaidām visi ir apmierināti ar piesviestajiem latiem. Tas nozīmē, ka taisnīgi sadalīts.
Nav noslēpums, cik grūti nāk ziedojumi Cesvaines pilij, K. Ulmaņa piemineklim, TV kristīgajiem raidījumiem, Lestenes Brāļu kapiem, Nacionālajam teātrim, Minhauzena muzejam, par dzīves pabērniem nerunājot. Bet Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sponsoriem nieks vien bijis īsā laikā samest pa pieciem, deviņiem tūkstošiem latu. Ziedojumu ceļus, neatļauti iesaistot trešās personas, tagad pētī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Tiek prasīts valsts kasē ieskaitīt 75 tūkstošus «netīrās» naudas. ZZS gan paziņojusi, ka tai šādas naudas neesot. Turklāt savienības vadītāja un Saeimas spīkere I. Ūdre netikšot atsaukta no KNAB direktora kandidātu vērtēšanas komisijas. Savukārt politologi domā, ka viņai, pēc Eiropas parauga, būtu jāatkāpjas pat no amata Saeimā. No pieredzes zināms, ka valsts mēroga skandāli lielākoties beigušies ar čiku.
Saeimas «Jaunā laika» deputāts E. Jaunups bijis visai pieticīgs miljonu tēriņu jūrā, lūgdams no parlamenta budžeta tikai 400 latu maksai par mācībām maģistrantūrā. Mazie provinces bērni savām skolas gaitām pelnījuši paši, ogas, gurķus, sēnes lasīdami, bet pirmklasnieku vecāki katra mazā skolēna un viņa somas sapošanai tērējuši vidēji 60 latu.
Kādas Kurzemes tantes mājas pagalmā policisti trenējušies pļaušanā un nogāzuši ap simt kilogramu visparastāko Latvijas kaņepju, ko iekārojuši arī vietējie narkomāni. Vilšanās abpusēja – atklājies, ka šajā šķiedraugā neesot bijis ne smakas no narkotikām.
Labi apdomājot, kas gan kait dzīvot mazpilsētā. Nekādu satricinājumu. Bet Rīgā! Atrasta nelegāla krava ar bruņojuma «verķiem» tālāksūtīšanai uz Irānu. Prezidenta pilī sapieri vairākas stundas meklējuši un nav atraduši spridzekli, par kura varbūtību piezvanījis kāds 60 gadu vecs vīrietis. Ventspils ostā iepeldējis kuģis ar 4000 tonnām nezināmas izcelsmes kaulu miltu. Jau ziņots, ka šādu Rietumu atkritumu Latvijā bijis paredzēts ievest simtiem tūkstošu tonnu ik gadu(!).
Gaidāma starptautiska tiesas prāva sakarā ar Latvijas digitalizācijas ieceri, kas jau valstij radījusi vairāku miljonu latu zaudējumu. Mūsu rajona zemnieks G. Tarvids noraida pieņēmumu, ka «Briselē sēž kapitālists un domā, kā tevi apmānīt». Jā, tādi krāpnieciņi nemaz tik tālu nav jāmeklē, viņu tepat diezgan, un pa viņu kontiem vien tie zaudētie miljoni vandās.