Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novadā uzņemti 70 kara bēgļi

Bauskas novadā līdz 10. martam uzņemti aptuveni 70 kara bēgļi no Ukrainas, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe. Ukrainas valsts piederīgie izmitināti 13 dažādās vietās, galvenokārt Bauskas pilsētā un apkārtnē.Aptuveni puse no patvēruma meklētājiem dzīvo jau iepriekš sarunātās mītnēs – pie draugiem, radiem vai pie iedzīvotājiem, kuri atsaukušies aicinājumam palīdzēt. No pašvaldības puses ukraiņiem nodrošinātas telpas Saulaines sociālajā centrā, pieaugušajiem sarūpētas platības kopmītnēs Saulainē, kā arī kopmītnēs Vallē.

Bauskas novada izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka koordinē ukraiņu uzņemšanu novada teritorijā. Viņš precizē, ka no atbraukušajiem 70 trešdaļa ir pieaugušie un divas trešdaļas ir bērni. Pēdējie trīs patvēruma meklētāji ieradušies ceturtdien, bet ir saņemti zvani, ka četras ģimenes, kam  Bauskas novadā ir radinieki, netiek no Kijevas ārā. Vēl viena ģimene interesējusies no apdzīvotas vietas pie Krievijas robežas, kur pašlaik norit aktīva karadarbība, arī viņiem šeit mitinās kādi paziņas un nevēlas doties dzīvot kaut kur Latvijas vidienē, bet tuvāk robežai, un Bauska tam ir piemērota vieta. Līdz šim lielākais skaits vienā dienā uzņemto bēgļu bijis trešdien, kad sagaidīti 16 patvēruma meklētāji.

«Pārsvarā lielākajai daļai ir kādi līdzekļi, bet visi ir gatavi arī meklēt darbu un sākt strādāt. Šis jautājums tiek risināts arī valsts mērogā, bet arī mēs no savas puses apkoposim informāciju un, iespējams, jau šodien uzrunāsim vietējos uzņēmējus, lai sniedz ziņas pašvaldībā par darba vietām, kuras varētu piedāvāt Ukrainas ļaudīm,» paziņoja J. Kalinka. Viņš piemetina, ka pašlaik ir pieteikušies četri lielākie novada zemnieki, kas var nodrošināt gan dzīvesvietu, gan darbu. Ceturtdien J. Kalinka reģistrējis ģimeni, kurā ir 20 gadus veca jauniete ar medicīnisko izglītību, viņš jau uz šodienu sarunājis tikšanos ar Bauskas slimnīcas vadītāju Mirdzu Brazovsku, lai pārrunātu šīs jaunietes iespējamo nodarbināšanu vietējā medicīnas iestādē.

Viņš pieļauj, ka patvērumu meklētāju skaits tikai pieaugs. «Ukraiņi, kuri ieradās vakar, sacīja, ka milzīgas automašīnu straumes ar Ukrainas numuriem no Lietuvas plūst uz Latvijas pusi. Informācija nonāk pa ķēdīti, kāds radinieks ir atbraucis vai draugs, paziņa, un tad šie cilvēki grib maksimāli tuvāk cits citam atrasties. Zvana gan biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājam Gintam Jankovskim, gan arī man pašam,» teic J. Kalinka un papildina, ka trīs ģimenes apmetušās Iecavā, viena Vecsaulē, bet pārējie Bauskā un apkārtnē. Liels skaits – 50 cilvēku ir no Žitomiras.

Pašvaldība ir sazinājusies ar  uzņēmumiem «Tele 2» un «LMT», kuri sarūpējuši īpašas bezmaksas SIM kartes, kas ļaus patvērumu saņēmušajiem ukraiņiem Latvijā vismaz trīs mēnešus bez maksas zvanīt, sūtīt īsziņas un lietot mobilo internetu, lai sazinātos ar saviem tuviniekiem Ukrainā vai citviet Eiropā.  

J. Kalinka piezīmē, ka vakar atbraukusī ģimene apliecinājusi, ka saņemta informācija par attālināta izglītības procesa nodrošināšanu. Īpaši svarīgi esot šīs īpašās bezlimita interneta SIM kartes nodot ģimenēm, kurās ir skolas vecuma bērni.

«Pirmkārt, mēs parūpējamies par izmitināšanu. Mēģinām, lai ir labi apstākļi, ja pašiem ir finanses, tad lūkojam tādas telpas, kur būtu virtuve. Ir pieejams saraksts ar Bauskas novada iedzīvotājiem, kuri piekrituši sniegt palīdzību ar mītnes vietām. Cenšamies sākumā izlīdzēties arī ar pašvaldības telpām. Esam izmantojuši «SOS Kinderdorf» ciematu, no pašu puses ir Saulaines sociālā centra māja, vēl Saulainē esošās kopmītnes, kur gan apstākļi vairāk ir pieaugušajiem, kuriem nav bērnu, kā arī vecas Valles skolas kopmītnes, kur sagatavotas 27 vietas, kas labi noderētu kādai lielākai grupai,» stāsta J. Kalinka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Cilvēki a u. Tukša stāv Jaunsaules skola. Tur var palīdzēt, sagādāt dzīves vietu daudziem bēgļiem. Nebāziet tak visus pilsētā.

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.