Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Situācija Ukrainā aktivizē pievienošanos zemessargiem

Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis akcentēja, ka no 24. februāra līdz 6. marta pusdienas laikam Zemessardzē saņemti 784 iestāšanās pieteikumi, kas ir «ļoti daudz»,
jo citos gados šāds pieteikumu skaits ienāk visa gada laikā.

Visiem interesentiem, kas piesakās, lai kļūtu par zemessargu, būs jāiziet medicīnas pārbaude, jādabū psihiatra, narkologa izziņas, pieteikums tiks nosūtīts drošības dienestiem. Vienlaikus gan, negaidot iepriekšminēto, tiks sākti sagatavošanās darbi.

E. Leščinskis skaidroja, ka, neskatoties uz vecuma ierobežojumu, jau tagad esot izņēmumi, zemessargos uzņemot arī vecākus cilvēkus, turklāt tiek virzīti grozījumi likumdošanā, lai šādas iespējas legalizētu.

Iestājoties Zemessardzē, būs jāparaksta līgums, jādod zvērests un jāiziet pamatapmācību kurss, kas ir 21 dienu ilgs, taču katra vienība, bataljons un brigāde pielāgo mācību ciklu zemessargu vajadzībām.
Arī «Bauskas Dzīves» lasītāji interesējas, kā var iestāties Zemessardzē. Tālab laikraksts skaidroja situāciju Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Bauskas 53. kājnieku bataljonā un Inženieru rotā Iecavā.

Ilze Neilande, Bauskas 53. kājnieku bataljona personālsastāva nodaļas vecākā lietvede, un Helmuts Dežurovs, bataljona virsseržants, apliecina, ka tiešām pēdējā laikā tiek izrādīta daudz lielāka interese par stāšanos Zemessardzē. Ir ap 30 pieteikumu, bet interesentu skaits ir krietni lielāks – ap 50. Atnākušo vecuma amplitūda ir no 25 līdz 50 gadiem. Savu izvēli vairākums pamatojot ar situāciju pasaulē, izsaka gatavību aizstāvēt valsti, grib iegūt militāro sagatavotību. Pārsvarā piesakās vīrieši, bet ir arī sievietes.

Cilvēki, kas nāk no civilās dzīves, vecumā no 18 līdz 55 gadiem (var arī nedaudz vecāki, ja iepriekš jau bijuši karavīri, zemessargi un ir veikuši pamatapmācības, tādi, kam jau ir militārās iemaņas) varot gan sazināties ar Bauskas 53. kājnieku bataljona dežūrdaļu pa telefonu 26541866, gan nākt klātienē Biržu ielā 13c Bauskā. Kas notiek tālāk? Vispirms tiek aizpildīti dokumenti, pieteikuma anketa, tad persona tiek norīkota uz medicīnisko pārbaudi, kas ietver arī narkologa un psihiatra atzinumu, ģimenes ārsta apmeklējumu, rentgenu, asins analīzes. Tiekot pārbaudīts, vai persona nav krimināli sodīta.

Tālāk jau ar derīgu medicīnisko pārbaudi kandidāts tiek aicināts uz zemessargu atlasi, kurā tiek informēts par to, «kas viņu sagaida Zemessardzē». Ir fiziskās sagatavotības pārbaude, kuras galvenais mērķis ir saprast, uz ko kandidāts ir spējīgs, uz kādu amatu viņu varētu virzīt. H. Dežurovs uzsver: «Fiziskajā pārbaudē nav obligāti jāiekļaujas noteiktā laikā, piemēram, trīs kilometri 11 minūtēs, mums ir svarīgi saprast, kā šī cilvēka spējas pēc tam pilnveidot un uzlabot.»

Tad seko zvēresta došana, pēc tam pamatapmācība, kas ilgst vidēji 21 dienu, ja ir nepārtraukta, vai brīvdienās jeb dalīti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.