Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Codes pamatskolas piektklasnieks piedalās konkursā “Vēsture ap mums”

Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības ikgadējā konkursa «Vēsture ap mums» tēma šogad bija «Aizmirstais vēstures un kultūras piemineklis». Konkursā piedalījās arī Codes pamatskolas 5. klases skolnieks Jānis Mārcis Grīnvalds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Codes pamatskolas direktore Laila Jurcika stāsta, ka pirmo reizi pētījumu «Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu baznīcas vēstures lappuses šķirot» J. M. Grīnvalds atrādījis Vijas Cerusas rīkotajā «Dižošanās gadatirgū» Bauskas bērnu un jauniešu centra telpās. Pētījumā ir par baznīcas celšanu, par padomju gadiem un renovācijas procesu. Renovācija bija iespējama, pateicoties Viestura Segliņa dāsnajam ziedojumam.

Viesturs Segliņš ir izbijis jaunsaulietis, bērnībā pieredzējis baznīcas pamatakmens likšanu. Emigrējis kā bērns kopā ar vecākiem uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV). Atstājis mantojumu – vairāk nekā 300 000 ASV dolāru – Jaunsaules un Skaistkalnes baznīcai. Pētījumā bija pieminēta Gulbju ģimene, kas okupācijas gados uzturēja baznīcu, kā arī operdziedātāja Jura Vizbuļa devums baznīcas šodienas darbībā.

Ar šo pētījumu J. M. Grīnvalds kopā ar skolotāju Ingu Eglīti piedalījās arī konkursa noslēgumā 13. jūnijā, kas notika Prezidenta pilī Rīgā. «Godalgots pētījums netika, bet bija ļoti jauks pasākums. Bija iespēja fotografēties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Nobeigumā visiem bija organizēta ekskluzīva ekskursija uz Rīgas pils Svētā Gara torni,» stāsta L. Jurcika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Jaunsaules Svētā Konrāda Romas katoļu draudzes pārstāvju uzaicinājuma J. M. Grīnvalds ar šo pētījumu uzstājās «Baznīcu nakts» pasākumā, kas notika 27. maijā. Stāstījums bija pirms koncerta, kurā uzstājās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, pianists Toms Juhņevičs un tenors Juris Vizbulis. 

Foto: no albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.