Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

1. septembrī sāksies aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona

Latvijā piektdien, 1.septembrī, sāksies aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona, informēja Iveta Pavziniuka, Valsts meža dienesta (VMD) sabiedrisko attiecību speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienestā norāda, ka 2023./2024.gada medību sezonā atļauts nomedīt 6555 aļņus un 32 324 staltbriežus.

Aļņus būs atļauts medīt līdz 31.decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15.februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus – līdz medību sezonas noslēgumam 31.martā.

VMD pārstāve I. Pavziniuka atgādina, ka līdz dzinējmedību sezonas sākumam 1.oktobrī aļņus atļauts medīt tikai gaides medībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD dati liecina, ka Latvijā pašlaik ir apmēram 19 000 aļņu, bet dzīvnieku skaits valstī samazinās. Iepriekšējā medību sezonā tika nomedīti 6110 aļņu jeb 78% no pieļaujamā nomedīšanas skaita.

Tāpat VMD pārstāve atgādina – lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus lauksaimniecības un mežsaimniecības kultūrām, līdz divus gadus vecu staltbriežu buļļu medības ir atļautas no 15.augusta līdz medību sezonas noslēgumam 31.martā. Šādus dzīvniekus atļauts medīt, izmantojot arī staltbriežu govs medību atļauju.

VMD norāda, ka staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31.janvārim, bet teļus – līdz 31.martam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc VMD vēstītā, Latvijā ir apmēram 69 000 staltbriežu, un šo dzīvnieku populācija valstī ir stabila ar tendenci samazināties. Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 985 staltbrieži jeb 79% no pieļaujamā nomedīšanas apmēra.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. VMD misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Attēls no redzet.eu, autors: Aivars Gulbis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.