Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Deviņu gadu laikā savāc 10 000 parakstu par iniciatīvu aizliegt suņu turēšanu pie ķēdes

Vairāk nekā deviņu gadu laikā portālā “Manabalss.lv” savākti nepieciešamie 10 000 iedzīvotāju parakstu iniciatīvai pietuvināt Dzīvnieku aizsardzības likumu Eiropas valstu likumiem, papildinot to ar pantu, kurš neļauj suņu turēšanu pie ķēdes kā cietsirdīgu izturēšanos pret suņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: dzivniekiauce.blogspot.com

Iniciatīva portālā tika iesniegta 2012.gada 6.decembrī.

Iniciatīvas pārstāvji – biedrība “Animal rights assocation b.@t.” – norāda, ka, piemēram, Austrijas Dzīvnieku aizsardzības likums nosaka, ka suņus nekādā gadījumā nedrīkst turēt pie ķēdes vai citādi piesietus, pat uz laiku.

Pirms vairāk nekā deviņiem gadiem iniciatīvas iesniedzēji bija pauduši, ka viens no Latvijas likuma ieviešanas variantiem ir sadalīt to divos posmos, vispirms attiecinot to uz visām pilsētām, bet ieviešanai laukos paredzēt dažu gadu pārejas laiku. Ideāls likuma stāšanās brīdis visā Latvijas teritorijā esot bijis 2016.gada jūlijs, kad stājās spēkā likums par visu suņu obligātu reģistrēšanu un čipēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīvas pārstāvji uzskata, ka pašreizējie Ministru kabineta noteikumi par suņu turēšanu ar obligātu atsiešanu vismaz uz 30 minūtēm katru dienu nav efektīvi, jo Pārtikas un veterinārajam dienestam nav mehānisma, kā šo noteikumu izpildi kontrolēt.

“Nekontrolējami likumi rada tiesisko nihilismu. Bez tam arī suņa piesiešana uz 23,5 stundām diennaktī ir suņa mocīšana,” uzsvērts iniciatīvā.

Iegūstot 10 000 iedzīvotāju atbalstu, iniciatīva tiks iesniegta izvērtēšanai parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kur tā lems par iniciatīvas nodošanu tālākai izvērtēšanai citai Saeimas komisijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošībai par likumā noteikto nepieciešamo parakstu skaitu “Manabalss.lv” vienmēr lūdz papildu parakstus. Tas tiek darīts, jo pēc Saeimas veiktās kolektīvo iesniegumu parakstu pārbaudes iedzīvotāju reģistrā vienmēr zināma daļa parakstu neatbilst likumā paredzētajam noteikumam par to, ka kolektīvo iesniegumu var iesniegt 10 000 Latvijas pilsoņu, kuri iesnieguma iesniegšanas dienā ir sasnieguši 16 gadu vecumu.

Šajā gadījumā “Manabalss.lv” aicina iniciatīvas atbalstītājus savākt vismaz 10 600 parakstu.

Līdz pirmdienas pēcpusdienai par attiecīgo iniciatīvu bija parakstījušies vairāk nekā 10 300 iedzīvotāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Ko vēl ne.Visus suņus pie ķēdēm(labāk divām) un saimniekus turpat.Ja nav ar mieru tad ar likumu jānosaka,ka īpašumā esošie suņi nedrīkst būt lielāki par kaķiem.

    4
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.