Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Novada skolās skan pēdējais zvans un sākas eksāmenu laiks

Vidusskolu beidzējiem klāt pēdējā zvana sarīkojums un eksāmenu kārtošanas laiks. Jau pirmdien, 15. maijā, eksāmens latviešu valodā un literatūrā, kas sāksies plkst. 10, trešdien eksāmens programmēšanā, bet piektdien, 19. maijā, sociālajās zinātnēs. «Bauskas Dzīve» vēroja tradicionālā pēdējā zvana sarīkojumu piektdien, 12. maijā, Bauskas Valsts ģimnāzijā (BVĢ). BVĢ ir trīs 12. klases, kopā 57 topošie absolventi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu nedēļu skolā bija rosība, un pat piektdienas rītā, kad saule vēl tik aust, 11. klašu skolēni rotā lielās skolas trepes ar bērzu zariem. Visam jābūt skaisti, visam jāzied un jāzaļo! Trīs 12. klases pēc žetona vakara un atzīmju izlikšanas ir vēl mazu soli tuvāk izlaidumam. Vēl tikai nedaudz, un durvis uz pasauli vērsies vaļā…

Foto: Ivars Bogdanovs

Kā jau tas pienākas, 12.a skolā neierodas plkst. 8, bet gan «dažas minūtītes vēlāk». Plkst. 8.20 skolēnu acis mirdz, ierodas 12.a klases audzinātāja Inita Nagņibeda, un klase viņu sagaida ar sarkano paklāju līdz pat trepēm, kā arī pašu izpildītu dziesmu «Dzeltenie aizkari» ģitāras pavadījumā, skolotājas sirds šķiet emociju pilna. «Skolotāj, mēs nevaram garantēt, cik daudzi no mums izaugs par biznesmeņiem un cels Latvijas IKP, tomēr, ja viss aiziet grīstē, mēs varam paļauties uz šovbiznesu, jo mums ir, no kā mācīties, un tā esat jūs!» Paula Šumina uzrunā klases audzinātāju. Skolā klasi sagaida pirmklasnieki, kā vienmēr – zvanot pēdējo skolas zvanu.

Foto: Ivars Bogdanovs

Pagājušas nepilnas nieka desmit minūtes, līdz uz skolu atbrauc 12.c klases audzinātājs. Ar ko viņš atbrauc? Skolotājs Dmitrijs Jemeļjanovs pie skolas piebrauc dzīvojamajā kemperī, kas aplīmēts ar fizikas formulām, lai pievērstu uzmanību tam, ka Dmitrijs ir vismīļākais fizikas skolotājs klasei. No auto viņš neizkāpj viens, aiz Dmitrija, kurš tērpies uzvalkā un havajiešu puķu kaklarotā, salmu cepurē, tipina visas klases meitenes vasarīgās kleitās un puķu kaklarotās, salmu cepurēs un saules brillēs. Šī diena 12.c klasei ir kā kūrorts!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Un, protams, 12.b klase, mediķi un biologi, pārsteidz savu skolotāju. Pie skolas piebrauc mediķu mašīna ar dažiem uzrakstiem uz tās: «Brīdinājums! Mēs mācījāmies attālināti», «Ambulance bez videnes izglītības», «Viss uz jūsu atbildību!» un «Dzīvot kaifs». No auto skolotāju Lāsmu Krastiņu izceļ ārsts un medmāsiņa. Un dzirdamas arī skaļās, ausīs griezošās mašīnas sirēnas.

Satikušies vienkopus, divpadsmitie lēnā solī virzās uz skolas zāles pusi. Tur viņus un priekšmetu skolotājus sagaida 11. klases un «pirmīši». Pienācis slavas brīdis pirmajām klasēm, klātesošo ausis lutināja vairākas jaukas dziesmiņas. «Jūs bijāt tie, kas sniedza mums drošības izjūtu, kad sākām savas skolas gaitas, mēs būsim jūsu atbalsts šodien un dāvināsim jums bērnību!» pirmklasnieki divpadsmitajiem dāvina konfektes uz kociņiem, krāsainas un interesantas.

Pēdējais zvans skolēniem raisīja daudz emociju. Tās, kā atklājās, ir skumjas un prieka pilnas reizē.

Teksta autore: Kintija Gurkovska, BVĢ 11.klases audzēkne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. 12 klases beidzeji iesaku jums citigi apdomat par nakotni, nebaziet galvu studiju kreditos ja nav palnu palikt latvija. Beigas maksasiet gan lv kreditu gan naksies macities no jauna jaunaja mitnes zeme

    5
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.