Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lauksaimniecības uzņēmuma «Lielmežotne» apgrozījums pērn pieauga par 20%

Jauktās lauksaimniecības uzņēmums “Lielmežotne”, kas bāzēts Bauskas novada Mežotnes pagastā, pagājušajā gadā strādāja ar 4,605 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par vairākkārt – līdz 894 904 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijas vadības ieskatā “Lielmežotne” finansiālais stāvoklis ir stabils. Pērn sasniegts optimāls ražas apjoms un visa saražotā produkcija realizēta.

“Lielmežotne” vadība arī pauž, ka pagājušajā finanšu gadā, salīdzinot ar 2019.gadu, par 10,8% samazinājušās materiālu izmaksas. Turklāt, lai kāpinātu uzņēmuma saimniecisko darbību, pērn galvenā uzmanība veltīta tirgus izpētei un jaunu pircēju un piegādātāju piesaistei.

Uzņēmuma vadība atzīmē, ka 2020.gadā sākts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstītais graudkopības nozares attīstības projekts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk uzņēmumā paredz vērst lielāku uzmanību tiešo izmaksu samazināšanai. ” Pamatojoties uz veiktajiem ieguldījumiem saimnieciskās darbības attīstībai, uzskatām, ka “Lielmežotne” ir labi nodrošināta, lai arī turpmāk saglabātu, kā arī palielinātu esošos saimnieciskās darbības apjomus,” komentē kompānijas vadība.

“Lielmežotne” 2019.gadā strādāja ar 3,837 miljonu eiro apgrozījumu un guva 239 248 eiro peļņu.

“Lielmežotne” reģistrēta 1995.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 46 860 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma īpašnieki ir Edgars Cielavs (75,76%), Mārtiņš Puriņš (11,36%), Vitolds Tūls (3,03%), Andrejs Pukovs (2,27%), Vita Jegorova (2,27%) un vēl trīs dalībnieki.

Uzņēmuma pamatdarbības veidi ir graudu un rapša audzēšana, piena un liellopu gaļas ražošana, bet papildnozare ir elektroenerģijas ražošana no lauksaimnieciskās izcelsmes biomasas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.