Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vecumniekos un Skaistkalnē aicina nodot nederīgo elektrotehniku

“Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar “Eco Baltia vide”, “Tet” un “Maxima Latvija” uzsācis Elektrotehnikas šķirošanās tūri, aicinot nodot vairs nevajadzīgās elektroiekārtas pārstrādei. Uzsāktās kampaņas ietvaros Vecumnieku reģiona iedzīvotāji no 30. maija līdz 12. jūnijam aicināti nogādāt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu uz speciāli izveidotiem šķirošanas punktiem Ceriņu ielā 9A, Vecumniekos un Skolas ielā 1, Skaistkalnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmumā “Eco Baltia vide” skaidroja, ka visu veidu nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, jo var saturēt bīstamas vielas, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c. Ja baterijas vai elektroiekārtas nenodod pārstrādei, bet vienkārši izmet atkritumos, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai.

Ik gadu tirdzniecībā Latvijā nonāk aptuveni 25 000 tonnu elektroiekārtu. Prasības to atpakaļsavākšanai pērn 1. jūlijā palielinājās no 40,5% uz 65 procentiem.

“Tas ir būtisks kāpums, ņemot vērā, ka katru nākamo tonnu atgūt ir arvien grūtāk. Kā pierāda pagājušajā un aizpagājušajā gadā īstenoto elektroiekārtu šķirošanas kampaņu rezultāti, cilvēkiem mājās glabājas patiešām liels apjoms nolietotās tehnikas. Vietām no vienas mājsaimniecības tika pieņemta pat teju tonna dažāda veida iekārtu jeb svara ziņā apmēram 20 vidēja izmēra ledusskapji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja gribam būt atbildīgi pret vidi, būtiski ir ne tikai pareizi sašķirot nevajadzīgo, bet pievērst uzmanību arī saviem patēriņa un preču lietošanas paradumiem. Aicinām būt atbildīgiem un ikdienā ieviest vismaz kādu no 5P principiem – pateikt “nē” nevajadzīgu lietu iegādei, pārskatīt jeb izvēlēties to, kas videi draudzīgs, pielietot vēlreiz, pārveidot un nodot pārstrādei,” saka “Latvijas Zaļā” punkta direktors Kaspars Zakulis.

Elektroiekārtas uz nodošanas punktu Vecumnieku reģionā iedzīvotāji varēs nogādāt visas diennakts laikā. Nodot var gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Uzņēmums “Eco Baltia vide” aicina ievērot, ka akcijā var nodot tikai elektropreces, akumulatorus un baterijas. Netiks savākti citi atkritumu veidi, piemēram, mēbeles, logi, durvis, podi u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka informācija par citiem SIA “Eco Baltia vide” pakalpojumiem, kā arī aktuālo informāciju iespējams atrast uzņēmuma mājaslapā www.ecobaltiavide.lv. Jautājumu gadījumā par elektronikas nodošanas punktu komersants lūdz sazināties, zvanot pa tālr. 8717 vai rakstot uz e-pastu vecumnieki@ecobaltiavide.lv.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.