Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas Rātslaukumā iespējams daudz uzzināt un noskaidrot par «Rail Baltica»

Satiksmes ministrija kopā ar «Rail Baltica» projekta attīstības un būvniecības centrālā koordinatora – kopuzņēmuma «RB Rail» AS – pārstāvjiem un projekta ieviesēju Latvijā SIA «Eiropas Dzelzceļa līnijas», kā arī piedaloties pašvaldības vadībai un darbiniekiem, piektdien, 10. jūnijā, Bauskas Rātslaukumā atklāja ceļojošu vides izstādi «Ar vienu vilcienu rītdienā».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto – Ivars Bogdanovs

Bauskā izstāde būs aplūkojama līdz 26. jūnijam. Pēc tam tā ceļos uz Iecavu.

Posms Rīga – Lietuvas robeža, ar pieturām mūsu novadā Iecavā un Bauskā, būs pirmais, ko sāks būvēt «Rail Baltica» trasē. Pašlaik rit iepirkumu procesi, sākta saziņa ar dzelzceļa līnijas izbūvei atsavināmo zemju īpašniekiem, nosūtītas vēstules pirmajiem 20 no kopskaitā kādiem 200 īpašniekiem.

Vietējiem iedzīvotājiem bija jautājumi, kas tika gan iepriekš iesūtīti, gan sanākušie vaicāja ekspertiem arī piektdien Rātslaukumā. Atbildes sniedza satiksmes ministrs Tālis Linkaits, SIA «Eiropas Dzelzceļa līnijas» valdes loceklis Artūrs Caune, «RB Rail» AS tehniskais direktors Latvijā Ēriks Diļevs. Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa apkopojusi iedzīvotāju jautājumus un atbildes, ko piedāvājam lasītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautājumi un atbildes par projektu «Rail Baltica»

Vai uz Mēmeles dzelzceļa tilta, kurš tiks izbūvēts projekta gaitā, būs arī ietve gājējiem?
Atbilde: «Rail Baltica» projekts ir ātrgaitas vilcienu projekts, kurā drošības noteikumi neļauj izbūvēt šādu infrastruktūru uz dzelzceļa tiltiem.

Pašreizējā Bauskas dzelzceļa stacija plānota ap 6 kilometrus ārpus pilsētas. Vai nākotnē plānota dzelzceļa pietura arī tieši Bauskā?
Atbilde: Jā, bet citā projekta fāzē un ne tuvākajos gados. Plāni ir un tie laika gaitā tiks realizēti, bet viss atkarīgs no finanšu līdzekļiem. Bet pievadi pilsētu centriem ir plānoti, tai skaitā arī Bauskai. Tiks izbūvēta pamattrase un tālāk tiks lemts par pievadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai Bauskas dzelzceļa stacija tiks izbūvēta vienlaikus ar pašu dzelzceļu un kur ar vilcienu no Bauskas stacijas varēs aizbraukt?
Atbilde: Jā, Bauskas stacija tiks izbūvēta vienlaikus ar dzelzceļu. Plānots, ka Bauskas stacija tiks savienota ar reģionālajiem vilcieniem, kuri aizvedīs uz Iecavu, Baldoni, Salaspili, Ķekavu, Jaunmārupi un lidostu “Rīga”. Ar reģionālo vilcienu varēs aizbraukt arī uz Panevēžu Lietuvā. Reģionālie vilcieni pārvietosies ar ātrumu līdz 200km/h. Savukārt ātrgaitas starptautiskie vilcieni, kas brauks tālāk un ar ātrumu līdz 250 km/h, ne Bauskā, ne Iecavā nepieturēs.  

Kādi ir interesantākie tehniskie risinājumi projekta objektiem?
Atbilde: Apvienotā zvēru un autoceļa pāreja pie Iecavas. Tā ļaus dzīvniekiem droši šķērsot dzelzceļu un autoceļu. Šādas pārejas ir populāras Igaunijā un citviet Eiropā.
Komplicēts risinājums tiks realizēts Mūsas upē pārrobežā ar Lietuvu. Tur tiks izbūvēts tilts, kura balsti nevar atrasties upē, līdz ar to tas tiks būvēts bez balstiem. 

Kādā stadijā ir zemes atsavināšanas procesi?
Atbilde: Bauskas novadā tiek skarti 200 privātīpašnieku īpašumi. Pirmie 20 paziņojumi ir izsūtīti un notiek sarunas. Darbs turpinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai projekta īstenotāji un satiksmes ministrs ir optimistiski par laika grafiku izpildi?
Atbilde: Katrā posmā ir riski. Katrs notikums pasaulē maina projekta realizēšanas grafiku. Nav noslēpums, ka «Rail Baltica» bija jāpabeidz 2025.gadā. Šobrīd termiņš ir uz 2027.gadu. Vai tas tiks izpildīts, grūti teikt, bet pašlaik viss rit raiti.  

Vai «Rail Baltica» projektētāji seko līdzi A7 šosejas Iecavas un Bauskas apvedceļa projektam?
Atbilde: Visi plāni tiek ņemti vērā. Vietās, kur apvedceļš pārklāsies vai būs blakus dzelzceļam, paredzēts brauktuves paplašinājums. Tiešā veidā «Rail Baltica» un apvedceļa projekti nav saistīti un tie viens otru neskar.  

Vai tiks organizētas sarunas starp projekta īstenotājiem un pašvaldības pārstāvjiem un kas būs ar ceļiem būvniecības procesā?
Atbilde: Ar pašvaldības speciālistiem runās jau nākamajās tikšanās reizēs. Bauskas novadā plānots izbūvēt no jauna vai pārbūvēt apmēram 70 kilometrus ceļu, kuri pamatā tiks izmantoti būvniecības vajadzībām, bet pēc tam nodoti pašvaldības pārvaldībā ar valsts līdzfinansējumu. Būvniecības vajadzībām materiālu piegāde tiks nodrošināta, izmantojot Iecavas un Skultes dzelzceļa stacijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāpēc Bauskas stacijas nosaukums būs “Mūsa”, nevis “Bauska”?
Atbilde: Šo nosaukumu izvēlējās paši iedzīvotāji, kad notika balsošana. Tā kā šī stacija atradīsies sešus kilometrus no pilsētas, nebūtu korekti to saukt par Bauskas staciju. Stacijas nosaukums “Bauska” būtu piemērotāks tai stacijai, kura plānota nākotnē pilsētā.

Vai būvniecības procesā tiks iesaistīts vietējais darbaspēks?
Atbilde: Būvniecības procesā būs nepieciešamība nodrošināt darbinieku ēdināšanu un izguldīšanu, kas vien jau būs pienesums vietējai ekonomikai. Plānots, ka Iecavā tiks veidots dzelzceļa līnijas apkopes punkts, kurā būs ap 150 jaunas darbavietas.

Informācija par izstādi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde radīta ar mērķi iedzīvotājus plašāk informēt  par “Rail Baltica” ātrvilcienu dzelzceļu – staciju atrašanās vietām, ātrvilcienu izskatu un cik ātri ar tiem varēs pārvietoties ikdienas braucienos vai ceļojot uz Eiropu, skaidro Satiksmes ministrijas komunikācijas nodaļa.

Izstādes apmeklētāji saistošā un viegli uztveramā veidā var iepazīties ar “Rail Baltica” projekta aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Apmeklētāji var aktīvi iesaistīties izstādes izzināšanas ceļā, un tā būs interesanta visām apmeklētāju vecumu grupām. Izstādes stends aprīkots ar QR kodiem, kurus nolasot ar viedierīci var noskatīties video par Rīgas Centrālās stacijas vīziju, plānoto ātrgaitas dzelzceļa staciju lidostā “Rīga” un citām tēmām, vai arī noklausīties pagātnes leģendas par “Rail Baltica” topošo staciju atrašanās vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Padomāts arī par apmeklētājiem ar bērniem, piedāvājot interaktīvu atmiņas spēli “Atrodi vienādos”, kurā bērniem jāatrod vienādi attēli par “Rail Baltica” projekta vides, pasažieru drošības un ērtības tēmām.

Bauskā izstāde būs aplūkojama līdz 26. jūnijam. Vēlāk izstāde turpinās savu ceļojumu uz Iecavu, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā. Vairāk informācijas šeit: https://www.railbaltica.org/lv/#

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Tālis LINKAITS Satiksmes ministrs JAU KĀDU MIETIŅU DZEZCEĻĀ PIE BAUSKAS jau iespraudis? Ja nē tad —- tikai Konservatīvās partijas biedra tukša reklāma… Gaidu patiesus darbus un nevis datorbildes…

  7
  4
 2. jau kādus gadus trīs televizorā, reklāmā tik skaisti brauca virtuālie rail Baltica vilcienu sastāvi, beidzot esam nonākuši līdz reālam kartona vilcienam Rātslaukumā… Diez, cik izmaksāja tā reklāma televīzijā un cik vērta ir šī reklāmas kampaņa “konservatīvajiem”, tiesa, ne par partijas naudu?

  14
  3
 3. Ņemiet savus čemodānus un dodieties uz to valsti, kur jums ir labāk. Vai arī nododiet svinīgo zvērestu, nobučojiet Latvijas karogu, nodziediet Latvijas himnu un stājieties mūsu rindās.

  1
  5
 4. kur var pieteikties “jūsu rindās”, man te ir daudz kandidātu, it kā pilsētnieku, bet pēc uzvedības pāķi kas pāķi

 5. Vai veciem ļaudīm atlaides kadas būs tajā vilciena?Vai Ķekavas pietura ar tur būs,vai brauks tik līdz Rīgai?Vai drīz jau brauks vispār?Bail ka nesagaidu

 6. O, beidzot kāds pasaka skaidri, ka tagad tikai pamattrase, pēc tam atzari un reģionālās stacijas. Vienīgi vajadzēja piebilst, ka tās vairs nebūs par RB projekta un ES naudu, tas jau būs jāvelk pašai pašvaldībai.
  Tā kā.. varbūt pēc gadiem 10-15 varēsim kaut kur aizbraukt arī ar vilcienu. Varbūt. Un tikai līdz Iecavai, Ķekavai, Lidostai vai Paņevežai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.