Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Amatierteātru brīvdabas izrāžu festivāls «Vezums» izspēlēts Uzvarā

Sestdien un svētdien, 29. un 30. jūlijā, Gailīšu pagasta Uzvaras ciema centrā uz trim improvizētām skatuvēm – tā sauktajā Akmens laukumā, pie Uzvaras pamatskolas un «Pie rijas» – norisinājās amatierteātru brīvdabas izrāžu festivāls «Vezums».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ligita Valijeva un Iluta Puķīte. Foto: Ivars Bogdanovs

Šī festivāla iedibinātāja ir bijusī Gailīšu pagasta kultūras dzīves vadītāja Ligita Valijeva. Festivālu 29. jūlijā atklājot, viņa minēja , ka tam nu esot 14. dzimšanas diena. Bīstamais vecums, pusaudža gadi… Kā «Bauskas Dzīve» jau rakstījusi, festivāls «Vezums» pamīšus notiek vienu gadu Uzvarā, nākamo gadu – Ludzā.

Vecsauliešu iestudējums «Augusts. Ābolu mēnesis». Foto: Ivars Bogdanovs

Šoreiz «Vezumā» skatītājiem spēlēja desmit amatierteātri. Bauskas novadu pārstāvēja četri – Bauskas Tautas teātris, kas izrādīja I. Šteinbergas lugu «Kompanjones» tikai šogad strādāt sākušās režisores Diānas Freibergas-Pastares iestudējumā; amatierteātris «Vecsaule», kas skatītājiem sniedza neparastu Regīnas Ezeras stāsta dramatizējumu «Augusts. Ābolu mēnesis», režisore Gunta Siliņa; Jaunsaules teātris «Laucis», režisore Inga Cepure, izrādīja R. Missūnes lugu «Zvēru būšana», un festivāla saimnieki – Uzvaras amatierteātris ar A. Grīnieces lugas «Raganiņu Jāņi» iestudējumu, režisore Iluta Puķīte.

Rita un Valdis Lūriņi. Foto: Ivars Bogdanovs

Žūrijā strādāja Rita un Valdis Lūriņi. Festivāla noslēgumā R. Lūriņa minēja vairākas amatierteātru kvalitātes, akcentējot, ka darbošanās teātrī liek noticēt sev, ka teātris dod drosmi. «Svarīgi, ka skatītājs var noticēt – tie cilvēki uz skatuves vairs nav kaimiņu Jānītis un Anniņa, viņi ir Edgars un Kristīne. Ja vēl tiek radīta īstā gaisotne, kustības un temporitms, kad atklājas kāda dzīve mūsu priekšā, kas iespaido mūs, tad ir sasniegts mērķis.» Savukārt V. Lūriņš aicināja neaizmirst – jebkura māksla sākas no dzīves realitātes un uz tās mums jāaudzē mākslas puķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā festivālā vislabākā izrāde izcelta netika. Par svarīgāko atzīts kopīgi pavadītais laiks un izrāžu kopums, no kura katrs sev kaut ko paņemam.

No Bauskas novada teātriem Bauskas Tautas teātris saņēma galveno balvu par veiksmīgāko scenogrāfiju; Uzvaras amatierteātrim galvenā balva par veiksmīgu kostīmu un rekvizītu risinājumu; no amatierteātra «Vecsaule» trupas – galvenā balva Lidijai Neretai par Lāsmas lomas atveidojumu.

Plašāk – laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā un elektroniskajā versijā otrdien.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.